Skocz do zawartości

Radio nie chce wejść


Langus

Rekomendowane odpowiedzi

Hejo!

 

Kolega ma problem z włożeniem radia Pioneer DEH-2000MP do swojego Forestera MY03. Mówi że nie chce mu wejść na szerokość. Czy to możliwe żeby standardowe radio było niekompatybilne pod względem wielkości z dziurą na radio w Foresterze?

Proszę Was ewentualnie o radę co można/trzeba zrobić żeby radyjo włożyć i żeby grało (:

 

Pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Nie znalazłem innego wątku, to zapytam tutaj:

 

czy takie radio wyjęte z JDM Forka 99, będzie:

 

radio%252520jdm.jpg

 

radio%252520jdm%2525202.jpg

 

 

 

a) pasować do deski "europejskiego" S-Turbo?

B) odbierać europejski zakres stacji UKF?

A jaki masz patent na przyciski, które są nad radiem? Sam miałem ochotę na jakieś oldschoolowe 2din z kasetą i CD, ale ja mam jeszcze do tego Forka po pół lifcie, czyli m.in. ze starą deską, w którą za cholerę się 2 din nie włoży i musiałbym w pierwszej kolejności ją zmienic. Jeśli zdecydowałbyś się na włożenie tegoż sprzętu, to z chęcią przygarnąłbym instrukcję DIY gdzie i jak przenieśc regulację świateł i resztę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzd - żeby zamontować to radio u siebie - potrzebujesz jeszcze panel środkowy od wersji JDM, który ma otwór 2 din na radio i mocowania - bo nie ma przycisku od spryskiwaczy, bright i wysokości reflektorów. Radio działa, ale żeby działało na europę musisz mieć do niego dodatkowy adapter do zmiany zakresu pasma odbieranego. Powiem Ci jako ciekawostkę, że do tego radia jest jeszcze nawigacja fabryczna. Radyjko calkiem przyjemnie gra.

 

Jeżeli chodzi o przełożenie regulacji śiwatel i spryskiwaczy, to rewelacyjne miejsce jest na tunelu środkowym pod przyciskami do podgrzewania foteli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Kolega ma problem z włożeniem radia Pioneer DEH-2000MP do swojego Forestera MY03. Mówi że nie chce mu wejść na szerokość. Czy to możliwe żeby standardowe radio było niekompatybilne pod względem wielkości z dziurą na radio w Foresterze?

Pozwolę sobie odgrzebać ten wątek, gdyż właśnie sam napatoczyłem się na podobny problem próbując wymienić radio. Otóż przedliftowy Forester SG ma co prawda miejsce na radio 2din (w którym oryginalnie siedzi OEMowe radio 1din + zaślepko-schowek 1din), ale otwór w panelu środkowej konsoli jest tak naprawdę o 3 mm węższy niż przewiduje standard. Froncik OEMowego radia jest też o te 3 mm węższy, więc pasuje ono idealnie, ale jakiekolwiek inne radio 1- lub 2din po prostu się nie mieści :evil: Kto mi powie, dlaczego taki szatański koncept zawitał do głowy japońskich inżynierów i jak z wymianą radia radzili sobie do tej pory posiadacze my03? Czy jedyna rada to ciąć plastik? (Może wyjść paskudnie...) Czy da się może jednak przeszczepić cały środkowy panel z wersji poliftowej? (ale chyba panel klimy jest niekompatybilny)

Będę wdzięczny za ewentualne wskazówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma problem z włożeniem radia Pioneer DEH-2000MP do swojego Forestera MY03. Mówi że nie chce mu wejść na szerokość. Czy to możliwe żeby standardowe radio było niekompatybilne pod względem wielkości z dziurą na radio w Foresterze?

Pozwolę sobie odgrzebać ten wątek, gdyż właśnie sam napatoczyłem się na podobny problem próbując wymienić radio. Otóż przedliftowy Forester SG ma co prawda miejsce na radio 2din (w którym oryginalnie siedzi OEMowe radio 1din + zaślepko-schowek 1din), ale otwór w panelu środkowej konsoli jest tak naprawdę o 3 mm węższy niż przewiduje standard. Froncik OEMowego radia jest też o te 3 mm węższy, więc pasuje ono idealnie, ale jakiekolwiek inne radio 1- lub 2din po prostu się nie mieści :evil: Kto mi powie, dlaczego taki szatański koncept zawitał do głowy japońskich inżynierów i jak z wymianą radia radzili sobie do tej pory posiadacze my03? Czy jedyna rada to ciąć plastik? (Może wyjść paskudnie...) Czy da się może jednak przeszczepić cały środkowy panel z wersji poliftowej? (ale chyba panel klimy jest niekompatybilny)

Będę wdzięczny za ewentualne wskazówki :)

wskazówka: odświeżyłeś wątek, ale chyba nie do końca go przeczytałeś

 

otwór w konsoli ma rozmiar 2DIN i jeśli radio ma rozmiar 2DIN lub 1DIN, to - bez ramki - wejdzie; innej opcji nie ma

 

wcześniej o tym pisałem, że polecam ten wątek: http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/42821-demontaz-orginalnego-radia-z-forestera-xt-03r/#unread

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwór w konsoli ma rozmiar 2DIN

Właśnie problem jest w tym, że to nie jest prawda. Oto parę zdjęć na poparcie mojej tezy :P

 

Oryginalne radio OEMowe ma ogólnie DINowską szerokość 178mm, ale sam panel przedni jest węższy:

aaa_DSC_8754.jpg

zatem mieści się on bez problemu w węższą dziurę w konsoli ~175mm (czyli mniej niż DIN!):

aaa_DSC_8755.jpg

 

Niestety inne radio 1DIN, które akurat chciałem zamontować, ma panel szeroki na standardowe 178mm i już nie podchodzi pod tę dziurę :evil: I nie mówię tu o jakichś dodatkowych zewnętrznych ramkach.

 

Niewiele udało mi się znaleźć w tym temacie, tylko jakiś jeden wątek z zagranicy:

http://www.subarufor...618/#post876414

gdzie jeden gość twierdzi, że większość producentów car-audio dostarcza też radia ze zwężonym frontem specjalnie pod japońskie auta. Może tu leży rozwiązanie mojego problemu... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puszka radia, czyli te 178mm powinno się schować na tyle żeby panel radia był prawie płasko z konsolą.

Zmierz sobie sam panel, bez ramki, na Twoim zdjęciu już na oko widać że jest węższy i wejdzie do konsoli.

Zerknij też na zdjęcie, z linka który wkleiłeś, radio głębiej przez co panel przedni licuje z konsolą.

 

Niemniej coś jest nie tak, bo u mnie w SF5 konsola się ''niedopina'' bo radio w miejscu paneli jest szersze niż dziura w konsoli, ręczne szlifowanie i modelowanie niewiele dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz sobie sam panel, bez ramki, na Twoim zdjęciu już na oko widać że jest węższy i wejdzie do konsoli.

Na moim zdjęciu jest stare oryginalne radio subaru oem, więc nic dziwnego, że pasuje :D

Chciałbym wymienić je na inne, które niestety już się nie mieści, no chyba, że zamocowałbym je cofnięte o 1cm wgłab pod panelem konsoli, ale wtedy wyglądałoby jak kupa i byłoby ciężkie w obsłudze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz sobie sam panel, bez ramki, na Twoim zdjęciu już na oko widać że jest węższy i wejdzie do konsoli.

Na moim zdjęciu jest stare oryginalne radio subaru oem, więc nic dziwnego, że pasuje :D

Chciałbym wymienić je na inne, które niestety już się nie mieści, no chyba, że zamocowałbym je cofnięte o 1cm wgłab pod panelem konsoli, ale wtedy wyglądałoby jak kupa i byłoby ciężkie w obsłudze.

w takim razie czeka Cię kupowanie radia na wymiar... a możesz wkleić zdjęcia z tym radiem, które nie wchodzi? co to za model?

 

w moich Foresterach MY06 i MY07 zawsze wchodziło bez problemu, nawet w konsolę od Forestera STI, a więc typową dla JDM

 

ng5a.jpg

 

 

bo radia w Subaru sie nie wymienia.
wymienia się, wymienia
W Subaru można sobie wymienić np. Back Box , zrobić przelot albo jakąś mapę, ale nie radio .
kawa nie wyklucza herbaty
W ogóle włącza ktoś to radio ?
fabrycznego rzeczywiście nie opłaca się włączać

 

 

;)

Edytowane przez anakinsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Back-boxa już wymieniłem na prodrive'a, przelotu i remapu na razie nie planuję, nic mi się nie psuje - więc z nudów bawię się w wymianę radia :biglol:

 

Teraz chciałem wcisnąć tymczasowo jakiegoś no-name'a (chyba AEG) 1din, który ma tylko tę zaletę, że obsługuje mp3 z cd/usb/karty pamięci, no i mam go za darmo. Nie za bardzo mnie martwi fakt, że nie pasuje do dziury w konsoli, bo to miał być tylko półśrodek. Docelowo chciałbym jednak zakupić już coś lepsiejszego na 2din, tylko teraz muszę jeszcze przemyśleć kwestię pasowania albo rzeźbienia w plastiku.

 

@@anakinsky, poliftowa konsola na Twoim zdjęciu jest już trochę inna niż w my03. Nie ma tego "wypasionego" B) wyjeżdżającego uchwytu na kubek, a dziura jest symetrycznie na środku. Możliwe, że jest o te brakujące 3mm szersza niż moja. Rozważam przeszczep takiej poliftowej konsoli środkowej do mojego forka. Nawiewy wydają się być identyczne, tylko chyba panel klimy może nie być plug'n'play.

 

@@sredniaq, a mógłbyś proszę zdradzić jaki model u Ciebie siedzi? Możliwe, że lepiej mi będzie zdać się na sprawdzone przez forkowiczów modele, niż kupować w ciemno i rzeźbić potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@anakinsky, poliftowa konsola na Twoim zdjęciu jest już trochę inna niż w my03. Nie ma tego "wypasionego" wyjeżdżającego uchwytu na kubek, a dziura jest symetrycznie na środku. Możliwe, że jest o te brakujące 3mm szersza niż moja. Rozważam przeszczep takiej poliftowej konsoli środkowej do mojego forka. Nawiewy wydają się być identyczne, tylko chyba panel klimy może nie być plug'n'play.
w moim poprzednim MY 06 miałem dokładnie tę samą konsolę co Ty, jeśli panel klimy nie różni się wtyczkami, to powinien podejść p&p

 

choć, tak szczerze - nie bawiłbym się w wymianę konsoli a raczej poszukał radia, które wejdzie; i nie żadnego no name'a, tylko coś co zagra B)

 

Możliwe, że lepiej mi będzie zdać się na sprawdzone przez forkowiczów modele, niż kupować w ciemno i rzeźbić potem.
zapraszam do tego wątku:

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/2794-audio-w-subaru/page__st__1600#entry1930233

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sredniaq, a mógłbyś proszę zdradzić jaki model u Ciebie siedzi? Możliwe, że lepiej mi będzie zdać się na sprawdzone przez forkowiczów modele, niż kupować w ciemno i rzeźbić potem.

Alpine W 530 BT o ile dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...