Jump to content

Beskid Niski/Beskid Gorlicki

Markus
 Share

Recommended Posts

Jak w temacie.

Planuję w przyszły weekend wycieczkę, w celu znalezienia złoża ropy(których tam jest bardzo wiele), ale nie znam dokładnego położenia ww. złóż. Rozumiem, że pytanie miejscowych jest najlepszą metodą, ale gdyby ktoś z naszej forumowej braci, posłużył by radą i wiedzą, to byłbym bardzo wdzięczny. :wink:

Bóbrka k.Krosna, jest tam muzeum kopalnictwa ropy na pewno coś tam znajdziesz dla siebie

Tak, tak, tylko mi chodzi o złoża, które są bliżej Nowego Sącza. Bóbrka, to plan na wakacje. :wink:

Chcę pobaraszkowac w takich miejscowościach jak Libusza, Męcina Mł. i Wlk., Ropica Grn., Siary, Sękowa.

Wiem, że w tych miejscach występują miejsca naturalnego wypływu ropy naftowej, tylko nie wiem gdzie ich szukac. :?

Guest Morgiana

ja rozumiem, że paliwo drogie teraz, ale żeby aż tak kombinować... :roll:

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ja rozumiem, że paliwo drogie teraz, ale żeby aż tak kombinować... :roll:

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

E tam zaraz kombinowac, ja człowiek ciekawy jestem. :wink:

Markus_SK, jak chcesz blizej N.Sacza to raczej nie Beskid Gorlicki tylko Beskid Sadecki :P:mrgreen: pozatym jak juz pisal Ci nieuprzejmygbur, zapraszamy na podkarpacie do poszukiwan ropy :mrgreen: I nie czekaj az do wakacji na przyjazd :twisted:

Markus_SK, jak chcesz blizej N.Sacza to raczej nie Beskid Gorlicki tylko Beskid Sadecki pozatym jak juz pisal Ci nieuprzejmygbur, zapraszamy na podkarpacie do poszukiwan ropy I nie czekaj az do wakacji na przyjazd

No właśnie problem w tym, że w Beskidzie Sądeckim ropa nie występuje. To znaczy występuje pewnie, ale sporo pod ziemią.. :wink: Złoża zaczynają się właśnie w Beskidzie Niskim, który to poprzez swoją bliskośc z Gorlicami w jego północnej części, nosi nazwę Beskidu Gorlickiego. A na Podkarpacie napewno przyjadę, ale to muszę miec sporo czasu, wszak Niedzielne poszukiwania skończę......na meczu 1 ligowym w Stróżach gdzie zagra GieKSa z miejscowymi. :wink:

Markus_SK, jak chcesz blizej N.Sacza to raczej nie Beskid Gorlicki tylko Beskid Sadecki pozatym jak juz pisal Ci nieuprzejmygbur, zapraszamy na podkarpacie do poszukiwan ropy I nie czekaj az do wakacji na przyjazd

No właśnie problem w tym, że w Beskidzie Sądeckim ropa nie występuje. To znaczy występuje pewnie, ale sporo pod ziemią.. :wink: Złoża zaczynają się właśnie w Beskidzie Niskim, który to poprzez swoją bliskośc z Gorlicami w jego północnej części, nosi nazwę Beskidu Gorlickiego. A na Podkarpacie napewno przyjadę, ale to muszę miec sporo czasu, wszak Niedzielne poszukiwania skończę......na meczu 1 ligowym w Stróżach gdzie zagra GieKSa z miejscowymi. :wink:

połączyć przyjemne z pożytecznym - LUBIĘ TO! :D

Myślę, że Ropa - tak rzeka jak miejscowość - powinny przynieść oczekiwany efekt :roll: Swoją drogą widziałem szyby na południowy wschód od Gorlic. Zaledwie 2-3 kilometry za miastem...

Na odpoczynek polecam Nowicę lub Wołowiec.

Już niestety w domu. Ale wycieczka była super!!

Niestety kurs do Ropy był w planach, ale pogoda pokrzyżowała wszystko... :evil:

Na szczęscie w miejscowości Siary udało się znaleźc starą kopankę Ropy, która pomimo zabetonowania, upuszczała w dalszym ciągu ropę na powierzchnię :!:

Eskapada zakończona na meczu w Stróżach gdzie GKS tylko zremisował z miejscowym kolejarzem.