Skocz do zawartości

Beskid Niski/Beskid Gorlicki


Markus

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Planuję w przyszły weekend wycieczkę, w celu znalezienia złoża ropy(których tam jest bardzo wiele), ale nie znam dokładnego położenia ww. złóż. Rozumiem, że pytanie miejscowych jest najlepszą metodą, ale gdyby ktoś z naszej forumowej braci, posłużył by radą i wiedzą, to byłbym bardzo wdzięczny. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bóbrka k.Krosna, jest tam muzeum kopalnictwa ropy na pewno coś tam znajdziesz dla siebie

 

Tak, tak, tylko mi chodzi o złoża, które są bliżej Nowego Sącza. Bóbrka, to plan na wakacje. :wink:

Chcę pobaraszkowac w takich miejscowościach jak Libusza, Męcina Mł. i Wlk., Ropica Grn., Siary, Sękowa.

 

 

Wiem, że w tych miejscach występują miejsca naturalnego wypływu ropy naftowej, tylko nie wiem gdzie ich szukac. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozumiem, że paliwo drogie teraz, ale żeby aż tak kombinować... :roll:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus_SK, jak chcesz blizej N.Sacza to raczej nie Beskid Gorlicki tylko Beskid Sadecki :P:mrgreen: pozatym jak juz pisal Ci nieuprzejmygbur, zapraszamy na podkarpacie do poszukiwan ropy :mrgreen: I nie czekaj az do wakacji na przyjazd :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus_SK, jak chcesz blizej N.Sacza to raczej nie Beskid Gorlicki tylko Beskid Sadecki pozatym jak juz pisal Ci nieuprzejmygbur, zapraszamy na podkarpacie do poszukiwan ropy I nie czekaj az do wakacji na przyjazd

 

No właśnie problem w tym, że w Beskidzie Sądeckim ropa nie występuje. To znaczy występuje pewnie, ale sporo pod ziemią.. :wink: Złoża zaczynają się właśnie w Beskidzie Niskim, który to poprzez swoją bliskośc z Gorlicami w jego północnej części, nosi nazwę Beskidu Gorlickiego. A na Podkarpacie napewno przyjadę, ale to muszę miec sporo czasu, wszak Niedzielne poszukiwania skończę......na meczu 1 ligowym w Stróżach gdzie zagra GieKSa z miejscowymi. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus_SK, jak chcesz blizej N.Sacza to raczej nie Beskid Gorlicki tylko Beskid Sadecki pozatym jak juz pisal Ci nieuprzejmygbur, zapraszamy na podkarpacie do poszukiwan ropy I nie czekaj az do wakacji na przyjazd

 

No właśnie problem w tym, że w Beskidzie Sądeckim ropa nie występuje. To znaczy występuje pewnie, ale sporo pod ziemią.. :wink: Złoża zaczynają się właśnie w Beskidzie Niskim, który to poprzez swoją bliskośc z Gorlicami w jego północnej części, nosi nazwę Beskidu Gorlickiego. A na Podkarpacie napewno przyjadę, ale to muszę miec sporo czasu, wszak Niedzielne poszukiwania skończę......na meczu 1 ligowym w Stróżach gdzie zagra GieKSa z miejscowymi. :wink:

 

 

połączyć przyjemne z pożytecznym - LUBIĘ TO! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Ropa - tak rzeka jak miejscowość - powinny przynieść oczekiwany efekt :roll: Swoją drogą widziałem szyby na południowy wschód od Gorlic. Zaledwie 2-3 kilometry za miastem...

 

Na odpoczynek polecam Nowicę lub Wołowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już niestety w domu. Ale wycieczka była super!!

Niestety kurs do Ropy był w planach, ale pogoda pokrzyżowała wszystko... :evil:

Na szczęscie w miejscowości Siary udało się znaleźc starą kopankę Ropy, która pomimo zabetonowania, upuszczała w dalszym ciągu ropę na powierzchnię :!:

Eskapada zakończona na meczu w Stróżach gdzie GKS tylko zremisował z miejscowym kolejarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...