Skocz do zawartości

Lakier czary-mary


Heller

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 209
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Fabric Seat tworzy ochronę przed powstaniem plam po kawie, napojach, jogurcie i innych płynach będących w codziennym użyciu.

 

a przed tlustymi plamami po jajecznicy albo schabowym? :wink: Zartuje

 

No to coz, to nie pozostaje nic innego jak najpierw naprawic blacharke, a potem udac sie do Was :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zupełnie na serio to bym się nie śmiał bo faktycznie są bardzo fajne środki do czyszczenia i renowacji lakieru. Swego czasu tak właśnie zarabiałem na życie i ludzie faktycznie przechodzili obok własnego auta obojętnie - nie poznawali go. Z tym, że to kupa pracy dość kosztowne. Taniej i do zrobienia we własnym zakresie: Farecla G3 (pasta polerska) Makita (taka polerka z gąbką) na 300 obrotów na minutę a potem dobry złówik. Efekt podobny choć trwałość nie taka ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zupełnie na serio to bym się nie śmiał bo faktycznie są bardzo fajne środki do czyszczenia i renowacji lakieru. Swego czasu tak właśnie zarabiałem na życie i ludzie faktycznie przechodzili obok własnego auta obojętnie - nie poznawali go. Z tym, że to kupa pracy dość kosztowne. Taniej i do zrobienia we własnym zakresie: Farecla G3 (pasta polerska) Makita (taka polerka z gąbką) na 300 obrotów na minutę a potem dobry złówik. Efekt podobny choć trwałość nie taka ;)

pozdrawiam

 

Cala sztuka polega na tym aby niepolerowac lakieru mechanicznie. Wyglada on ladnie ale krotko. Lakier po polerowaniu nie ma juz takiej twardosci, a obecnie producenci samochodow klada znacznie ciensze warstwy lakieru niz kiedys :( ( lakier Mercedesa to straszna masakra )

Jak ktos sie do tego zabiera to niech lepiej recznie poleruje. Przynajmniej uniknie "smug" sladow po maszynie polerskiej ktore widac tylko w mocnym swietle slonecznym lub przy swietle halogenow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zupełnie na serio to bym się nie śmiał bo faktycznie są bardzo fajne środki do czyszczenia i renowacji lakieru. Swego czasu tak właśnie zarabiałem na życie i ludzie faktycznie przechodzili obok własnego auta obojętnie - nie poznawali go. Z tym, że to kupa pracy dość kosztowne. Taniej i do zrobienia we własnym zakresie: Farecla G3 (pasta polerska) Makita (taka polerka z gąbką) na 300 obrotów na minutę a potem dobry złówik. Efekt podobny choć trwałość nie taka ;)

pozdrawiam

 

No to dobrze, ze zmieniles fach :D Farecla jest mocno srednim srodkiem, jej zaleta jest tylko cena a "zolwik" to totalna amatorszczyzna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos ma taki lakier to najpierw wykonuje sie renowacje tak aby zaczal ladnie wygladac. Usuwa sie rysy oraz wyciaga kolor bez uzycia maszyny polerskiej wszystko recznie. Lakier w samochodzie zaczyna wygladac jak nowy.

Dopiero wtedy jest sens nalozyc zabezpieczenie.

Jaki jest tego koszt + zabezpieczenie ? dodam tylko ze na lakierze nie ma w pewnym miejscu klaru :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde nie moge dac na DB wiecej niz 10% :cry:

Ceny sa dosc niskie i staramy sie jeszcze ich nie podnosic mimo ze DB w innych krajach kosztuje w podstawowym pakiecie od 1200zl a w okresie zimowym jest on drozszy. ( wiecej klientow, auta sie bardziej niszcza podczas zimy )

 

Porownujac nasze ceny do bakow paliwa to naprawde niezla promocja :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deal....

albo 10%

albo zabezpieczenie felg free

dla forumowiczow tego miejsca oczywiscie

 

To ja dodam ze mi sie to rowniez spodobalo :) Wyglada na to ze jedno auto na pewno, a moze i drugie ... Pytanie jedno, jak wyglada sprawa z dlugoscia calego procesu (jestem z dolnego slaska) i zastanawia mnie na ile trzeba by odstawic auto ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku zupelnie nowego auta trwa to ok 4-5h

Auta uzywane. Najpierw trzeba wykonac renowacje lakieru a potem ochrone lakieru. 6-8h

 

Auto dwuletnie, czarna perla, myte tylko na recznych z aktywna piana ale koleczka i tak sa pod swiatlo ;) Czyli jest szansa by zamknac sie w 1 dniu? Bylo by fajnie ... Lepiej przed czy po zimie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku zupelnie nowego auta trwa to ok 4-5h

Auta uzywane. Najpierw trzeba wykonac renowacje lakieru a potem ochrone lakieru. 6-8h

 

Auto dwuletnie, czarna perla, myte tylko na recznych z aktywna piana ale koleczka i tak sa pod swiatlo ;) Czyli jest szansa by zamknac sie w 1 dniu? Bylo by fajnie ... Lepiej przed czy po zimie?

 

Wyrobimy sie w 1 dzien

zdecydowanie przed zima. DB chroni rowniez przed sola 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta renowacja lakieru na czym polega ?

Ja mam taki problem ze na tylnim blotniku są braki klaru .Chyba poprzedni włąściciel polerował auto albo cos w tym stylu.

 

Polega na tym ze recznie polerujemy lakier i doprowadzamy go do stanu najlepszego jak to jest mozliwe, a reszta to tajemnica :wink: Nie uzywamy maszyn polerskich, ktore scieraja czesc lakieru co jest efektem krotkotrwalym i szybkim do uzyskania. Jezeli poprzedni wlasciciel w ten sposob zdarl lakier do zywego to juz nikt niepomoze poza malowaniem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...