Jump to content

Legacy B4 RSK Blitzen, czyli Batmobil

T8LEK

Recommended Posts

Hello,

Wie moze ktus cus wiecej na temat limitowanej wersji Legasia pt. Blitzen? Jest to swego rodzaju brzydal, ale od jakiegos czasu mocno mi sie podoba, a ponadto jest ich baaardzo malo (a zeby swieckiej tradycji stalo sie zadosc, miedzy rozsadnymi pupowozami musi co jakis czas zawitac na parkingu jakis unikacik :P ).

Jedyne co udalo mi sie wyszperac w necie, to ze Blitzen powstal w kooperacji z Porsche, zmiany sa chyba tylko stylistyczne (??), spec podobny do bardziej pospolitego B4 TT RSK

blitzenprzod.jpg

blitzenprofil.jpg

blitzentyl.jpg

I bardziej ogolnie: moze ma ktos doswiadczenia z Legasiem Twin Turbo? Jak to-to sie sprawuje? Zwracac uwage na cos konkretnego przy zakupie?

• Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

T8LEK, ja bym powiadzial, ze ta wersja nazywa sie blitzkrieg :mrgreen:

TwinTurbo tylko w wersji angielskiej. Chyba nikomu nie udalo sie go jeszcze przerobic na kierownice po lewej stronie.

Wszystkie opinie z jakimi sie spotkalem mowia, ze nie jezdzi tak dobrze jak wersja z jedna sprezarka, zwlaszcza jesli sie ja powiekszy, zrobi wydech i zmapuje.

blitzkrieg

:mrgreen:

Wszystkie opinie z jakimi sie spotkalem mowia, ze nie jezdzi tak dobrze jak wersja z jedna sprezarka, zwlaszcza jesli sie ja powiekszy, zrobi wydech i zmapuje.

hmmm... czyli wcale nie musi byc tak pieknie. Czy to jest tak, ze jedna turbina wstaje wczesnie rano, a druga przejmuje paleczke przy wyzszych obrotach (troche jak w dizlu BMW)?

Oprocz stylistyki, hamulce tez sa z prosiaka

dobry news!

negocjacje trwaja, sie zobaczy co z tego wyniknie... :wink:

dobry news!

negocjacje trwaja, sie zobaczy co z tego wyniknie... :wink:

No idziesz grubo... ale słyszałem zbyt wiele opinii o legasach biturbo, że efekt jest niepomierni mały do... rozgłosu... :P :wink:

No idziesz grubo... ale słyszałem zbyt wiele opinii o legasach biturbo, że efekt jest niepomierni mały do... rozgłosu...

chyba sie jednak skusze, bo dostalem oferte "prawie" nie do odrzucenia :mrgreen: Wtedy pojawi sie opinia z pierwszej reki, jak ten twin turbo zamula i ogolnie jaki jest kiepski :P

Podobno czarny Blitzen jest w UK tylko jeden 8)

-- 28 kwi 2011, o 09:42 --

Sprawdzilem i niestety nie - Porsche to tylko pakiet stylistyczny i skrzynia automat tiptronic. Heble sa 4 pot'y z STi

No idziesz grubo... ale słyszałem zbyt wiele opinii o legasach biturbo, że efekt jest niepomierni mały do... rozgłosu...

chyba sie jednak skusze, bo dostalem oferte "prawie" nie do odrzucenia :mrgreen: Wtedy pojawi sie opinia z pierwszej reki, jak ten twin turbo zamula i ogolnie jaki jest kiepski :P

Podobno czarny Blitzen jest w UK tylko jeden 8)

-- 28 kwi 2011, o 09:42 --

Sprawdzilem i niestety nie - Porsche to tylko pakiet stylistyczny i skrzynia automat tiptronic. Heble sa 4 pot'y z STi

Wręcz umieram z ciekawości... :mrgreen: :wink:

Po przejechaniu 1424 kilometrow (wg. wskazania licznika) nie znalezlismy poszukiwanego dublera do filmu - najwazniejszej ze sztuk! ...ale za to jest Blitzen.

Straaasznie muli :twisted::mrgreen:

kogii, jeszcze raz dzieki wielgachne za wycieczke, ze tez nam prawka nie polecialy (momentami bylo "ciekawie"). Swoja droga te radyjka Cobra to fajny gadzet jak sie jedzie na dwa auta.

kogii, jeszcze raz dzieki wielgachne za wycieczke

no probs, m8 :P

ze tez nam prawka nie polecialy (momentami bylo "ciekawie")

tia... nie bede palcem pokazywal, kto sie rozpedzil do 160 mph :twisted:

czyli blitzkrieg dotarl szczesliwie do szkocji... padam morda na ryj, wrazenia jutro wieczorem, na szybko foty z postoju w anglii swietujacej jakis slub :mrgreen:

20110429082456.jpg

By kogii at 2011-04-29

20110429082440.jpg

By kogii at 2011-04-29

Ty to masz zaparcie Kibicuje
gratuluję egzotycznego nabytku
Fajne ma felgi... coś ala lambo

Dzieki panowie!

Udalo sie zanabyc naprawde fajny egzemplarz. Poprzednia wlascicielka "Piekna Helena" :P posiadala Blitza 5 lat i udzielala sie na forum Legacy UK. Rowna babka, twierdzi ze uzywala legasia do straszenia kierowcow w Volvo :mrgreen: Mam rachunki na kazda najmniejsza pierdulke zrobiona przy aucie (nawet na zarowki!) plus - jako cielawostke bardziej - ksiazke serwisowa z Japonii i wszystkie rachunki na ekstrasy od dealera z Osaki, np. na owiewki :wink: