Skocz do zawartości

Poprawa oryginalnego audio


stablo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o informację dotyczącą modyfikacji oryginalnego zestawu audio w subaru forester 2010 XE zakupionego w polskiej sieci dilerskiej.

Ze względu na niską jakość dzwieku w oferowanym zestawie planuję wymianę głośników wymiane okablowania ewentualnie położenie nowych kabli

pozoistawienie oryginalnego radia , montaż wzmacniacza oraz wygłuszenie pojazdu matami

Zalezy mi jednak na zachowaniu pełnej gwarancji na psoiadany pojazd

Bardzo proszę o szczegołowain informację jak co i gdzie . Mój serwis subaru nie posiada w swojej ofercie tego typu usługi ze względu na brak kompetencji w zakresie audio.

Czy mogę wykonać tego typu modyfikację , w jakim zakresie i z jakimi obostrzeniami

Bardzo proszę o odpoiwiedz z poważaniem Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu.

Czy jest bardzo źle?

W porównaniu do np. corolli E12 jest gorzej. Ale to głównie za przyczyną braku wygłuszenia drzwi (w legacu MY08, nie licząc dwóch kawałków maty wielkości dłoni, drzwi są zupełnie "gołe"). Umiarkowane wyklejenie dobrej jakości matą przynosi znaczną poprawę. Czy ona Ci wystarczy, to już sprawa indywidualnych oczekiwań.

 

A w ogóle jeśli ważne jest dla Ciebie audio to nie kupuj subaru :mrgreen:

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mazzurek, audio mogą Ci wymienić od razu w aso 8)

Jeśli do tego nie wygłuszą drzwi, to śmiem twierdzić, że różnicy nie odczujesz (najwyżej na poziomie autosugestii :D ). Dalej będziesz słyszał dźwięk z tapicerki (a nie z głośnika), wymieszany z szumem opon, pluskiem wody itd.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mazzurek, audio mogą Ci wymienić od razu w aso 8)

Jeśli do tego nie wygłuszą drzwi, to śmiem twierdzić, że różnicy nie odczujesz (najwyżej na poziomie autosugestii :D ). Dalej będziesz słyszał dźwięk z tapicerki (a nie z głośnika), wymieszany z szumem opon, pluskiem wody itd.

 

Pozdr.

ja skupiam się głownie na dźwiękach dochodzących z subwoofera :P:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachowanie gwarancji nie jest takie jednoznaczne. Odsyłam do wypowiedzi Dyrekcji:

http://www.www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?f=3&t=136171&start=0

 

Proponowałbym, aby jednak stanowisko zajęła Dyrekcja. W końcu wyciszanie drzwi, montaż wzmacniacza, głośników oraz ułożenie okablowania to jednak znacząco większa ingerencja w pojazd niż montaż stacji multimedialnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys przerobilem temat gwarancji a audio kiedy to SIP postanowil ją cofnac.Po jakims czasie poszli po rozum do glowy wycofali sie z tego rodzaju pogrozek. KAzdy szanujacy zaklad car audio daje dokumentacje wykonanej instalacji gdzie widac ze instalacja prowadzona jest obok instalacji elektrycznej samochodu a jedynym punktem styku jest akumulator wiec nie ma mowy o zadnej ingerencji w auto. Z reszta instalacja Webasto wg mnie jest o wiele wieksza ingerencja w uklad elektryczny. Kiedyś ktores ASO twierdzilo ze uklad elektryczny Forestera jest za slaby aby nawet z dodatkowym kondensatorem pociagnac dodatkowa instalacje audio.

W moim aucie wymieniony zostal kiedys silniczek podnoszenia szyby kierowcy na gwarancji a zaraz po tej wymiane SIP dowiedzial sie o mojej instalacji i grozil wystawieniem faktury za naprawe bo wg nich silniczek od szyby pracowal w oklejonych matami drzwiachi sie przegrzal:D Suma sumarum skonczylo sie na "grozbach":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys przerobilem temat gwarancji a audio kiedy to SIP postanowil ją cofnac.Po jakims czasie poszli po rozum do glowy wycofali sie z tego rodzaju pogrozek. KAzdy szanujacy zaklad car audio daje dokumentacje wykonanej instalacji gdzie widac ze instalacja prowadzona jest obok instalacji elektrycznej samochodu a jedynym punktem styku jest akumulator wiec nie ma mowy o zadnej ingerencji w auto. Z reszta instalacja Webasto wg mnie jest o wiele wieksza ingerencja w uklad elektryczny. Kiedyś ktores ASO twierdzilo ze uklad elektryczny Forestera jest za slaby aby nawet z dodatkowym kondensatorem pociagnac dodatkowa instalacje audio.

W moim aucie wymieniony zostal kiedys silniczek podnoszenia szyby kierowcy na gwarancji a zaraz po tej wymiane SIP dowiedzial sie o mojej instalacji i grozil wystawieniem faktury za naprawe bo wg nich silniczek od szyby pracowal w oklejonych matami drzwiachi sie przegrzal:D Suma sumarum skonczylo sie na "grozbach":)

 

musieliby wykazać, że "twoje" instalacje wpłynęły na wadliwe funkcjonowanie systemów fabrycznych i dlatego nie ma uprawnień gwarancyjnych. a ponieważ trudno to wykazać (trzeba by zamawiać jakieś niezależne ekspertyzy), to stąd tylko "pogróżki" :wink: dlatego ja bym się nie przejmował i instalował swoje audio poza ASO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Ingerencja instalację elektryczną potencjalnie, jeżeli nie jest fachowo wykonana, może skutkować utratą gwarancji na określone podzespoły.

Ale, jeżeli usługa jest wykonana w szanującym się ( = posiadającym też odpowiednie ubezpieczenie OC) warsztacie, ryzyko jest niewielkie ( a przynajmniej powinno takim być ).

Nawet bowiem w przypadku udokumentowanej zależności przyczynowo - skutkowej, w grę wchodzi w/w OC.

 

Utrata gwarancji następuje oczywiście w przypadku ingerencji w komputer silnika ( tuning ), przy "modyfikacji" przebiegu ( niedługo będzie to czyn karalny ), tuningu zewnętrznym ( bez ingerencji w komputer ) itp.

 

Przy instalacji innego systemu audio ( oczywiście fachowym, bez przecinania wiązek i tego typu domorosłych metodach ) gwarancja pozostaje zachowana ( bo brak związku przyczynowo - skutkowego ).

 

Sam wprawdzie nigdy nie miałem tendencji do modyfikacji systemu audio, gdyż dla mnie służy on głównie dostarczaniem informacji i ew. tła muzycznego w dalszej podróży, ale oczywiście indywidualne preferencje mogą sie od moich zdecydowanie różnić ;)

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmodyfikowalem system audio montujac tlumik Prodrive, i to z zachowaniem gwarancji :mrgreen:

Nie mam nic przeciwko dźwiękowi silnika czy wydechu. Ale plusk wody czy szum mijanych samochodów wydobywający się z drzwi razem z Programem Trzecim jakoś mnie nie ekscytuje :wink:

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he... potwierdzam ten patent :!:

 

Ja od kilku dni też mam nowy wydech i nawet okno bądź dach uchylam dla lepszej akustyki... i pomimo tego, że w aucie nawet dvd mogę odtwarzać, to ostatnio nie ma to jakoś żadnego znaczenia...

 

 

P.S.

W przypadku mojego Forka okazało się, że głośniki wcale nie są takie złe. Po wymianie jednostki sterującej na stację multimedialną Audiomedia okazało się, że seryjna instalacja całkiem fajnie potrafi zagrać... nie kombinujcie więc od razu z głośnikami, tylko sprawdźcie Wasze radia, bo moje oryginalne było dość kiepskie.

 

Mistral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam rozwiązania multimedialne Kenwooda (mam takie, zamontowane od razu przez dealera). Nawigacja+DVD+ ekran dotykowy+Bluetooth+kamera cofania i coś tam jeszcze. Jakość dźwięku dość dobra bez wymiany głośników, trzeba trochę poszperać w ustawieniach i dobrze dostroić (opóźnienia, charakterystyka itp. - tak jak w przyzwoitym kinie domowym). Generalnie mój Forek powyżej 90km/h staje się niezbyt audiofilski, ale jeżdżąc po mieście gra to dobrze, czysto i przestrzennie, również nie odczuwam potrzeby instalacji subwoofera. Wadą jest oczywiście cena, kosztuje to kilka tys. dodatkowo.

 

Ale muszę przyznać że jazda Forkiem nie musi być na siłę wzbogacana muzyką - i bez tego pojawiają się emocje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlb, ja mam chyba to samo 8) z nawigacją garmina?

 

Na to wygląda :wink: Są w tym zainstalowane mapy całej Europy, dość dokładne. Automatyczne planowanie trasy nie jest tak dobre jak w TomTom, ale da się przeżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...