Skocz do zawartości

sprężyny przód jakie wymiary - wymiana na wyższe ......


slawko

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

dawno nie zaglądałem ......jak trwoga to ...na forum ...:(

 

mianowicie ostatnio jak to po zimie zaliczało się parę dziur na ulicy może ta jedna była za..... albo było ich wcześniej za dużo .....wo gule od kupna auto i tak mocno siedziało z przodu a teraz prawa strona siadła jeszcze bardziej i amortyzator wybuchł i wyciekł

 

 

jak się dowiedzieć wymiarów sprężyn bo ściągać ciężko żeby "rozprężone" zmierzyć

ani w sklepie nie wiedzą ani w internecie nie znalazłem

a może ma ktoś gotową recepturę co wsadzić jak podwyższyć a chciałbym dość sporo podnieść niż seria

 

chociaż jakaś mała podpowiedź jak szukać innych sprężyn gdzie szukać wymiarów średnicy i wysokości bo ciężar auta to już łatwo znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kup na allegro nowe, używane spreżyny. 2 równe, a później od tego zrób nowe, wyższe tyle ile będziesz potrzebował. Chociaż to nie jest tak prosto jak ją podniesiesz z przodu zacznie się gorzej prowadzić, a jak zamkniesz całkowicie amortyzator to będziesz podskakiwał jak piłeczka z dużym prześwitem.

 

-- 9 maja 2011, o 10:52 --

 

Najtańszym sposobem będzie załozenie na przód tylnych sprężyn. :wink:

 

-- 9 maja 2011, o 10:53 --

 

Zapomniałem o uśmiechu " :D "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozumiem problemem jest to, że samochód usiadł z jednej strony, a nie terenowe aspiracje właściciela. Dobrze rozumiem?

 

Jeżeli tak, to zacznij od seryjnych nie wygniecionych sprężyn, bo moim zdaniem Justy dość wysoko stoi seryjnie. Więc jeżeli nie jeździsz po jakiś większych terenach, to może się okazać, że seryjne (nowe) zawieszenie w zupełności wystarczy.

 

Jeżeli będzie za nisko to będziesz miał już seryjne sprężyny, i wtedy musisz się z nimi (albo wymierzyć wysokość, grubość zwojów, ilość zwojów itp) udać do zakłady zajmującego się produkcją sprężyn i na pewno Ci coś sensowego doradzą- zrobią.

 

Pozdr,

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzięki za rady

 

kupić bym wolał gotowca jakieś sprężyny np. z innych aut ( wyższe ) a nie ciąć nowych i łączyć w jedną sprężynę bo jest właśnie problem w miejscu łączenia tych sprężyn jak to zrobić ...? .... a aspiracje terenowe mam jak najbardziej nawet zaawansowane ;)

chyba że podjadę do kogoś i mi zrobi ? :)

 

kupowanie nowych z fabryki ? na zamówienie ... hmm nie mam zielonego pojęcia gdzie zacząć szukać no i fundusze też nie będą powalające

 

a amory i tak z przodu do wymiany bo jeden wylał i już przy 40 km\h potrafi dobić koło do końca na zwykłej kostce lub nierównej drodze po prostu tragedia

 

jednak bym wolał inne sprężyny ale jak szukać ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Najtańszym sposobem będzie załozenie na przód tylnych sprężyn. :wink:

:wink:

 

ale to będzie za mało :twisted:

 

 

znaczy ma się rozumieć średnica sprężyny jest identyczna z tyłu jak z przodu pasuje w te kielichy podstawy itd ......? to by mi sporo ułatwiło sprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Najtańszym sposobem będzie załozenie na przód tylnych sprężyn. :wink:

:wink:

 

ale to będzie za mało :twisted:

 

 

znaczy ma się rozumieć średnica sprężyny jest identyczna z tyłu jak z przodu pasuje w te kielichy podstawy itd ......? to by mi sporo ułatwiło sprawę

Nie! Średnica sprężyny jest mniejsza, ale pasuje. Więcej nie podniesiesz, gdyż ta sprężyna na przód jest za mocna i otwiera na maksa amortyzator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amory i tak do wymiany to da się inne dłuższe jakieś dopasuje albo na nowe oryginały da się jakieś dystanse podkładki czy coś żeby pracowały w swoim zakresie

 

teraz w piątek sobotę mam się spotkać ze znajomym on sporo podobno się na zmieniał sprężyn w 4x4 off road :)

 

 

a to co zostało z zawieszenia :(

 

https://picasaweb.google.com/lh/photo/U ... directlink

 

 

przed lewarkiem

https://picasaweb.google.com/lh/photo/v ... directlink

 

po spuszczeniu z lewarka

https://picasaweb.google.com/lh/photo/D ... directlink

 

a tak chciałbym mniej więcej żeby stał

https://picasaweb.google.com/lh/photo/8 ... directlink

 

https://picasaweb.google.com/lh/photo/l ... directlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to inne pytanie czy masz może na sprzedaż te przednie zawieszenie sprężyny + amory jeśli tak to za ile ? źe się tak wproszę :wink:

 

 

na alegro są tylne wystawione sprężyny ale jeszcze amory potrzebuję a jeśli masz komplet nie zaszkodzi spytać czy może zbędne są

 

 

 

ok to biorę z alegro tylne sprężyny i wkładam na przód + seryjne amory z małą modyfikacją

zobaczymy jak to będzie wyglądać jak słabo to jeszcze może coś pod sprężyny się da albo nad ....dzięki za rady

 

w dwa tyg się wyrobię może, jeszcze szkoła i egzaminy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...