Skocz do zawartości

Jaki sworzeń wahacza do Imprezy WRX 06?


rutek111

Rekomendowane odpowiedzi

Czeka mnie wymiana sworzni wahaczy przednich. Oryginał kosztuje cos ok 150 szt. W nie-ASO maja za 179 pln.

czy warto kupić zamienniki za np 40 pln/szt. A może są na rynku lepsze od ori za rozsądną cenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Podepnę się, bo zaczyna mnie już irytować fakt, że niemalże co roku muszę zmieniać sworznie wahacza lub łączniki stabilizatora. Teraz znowu zaczęło mi lekko postukiwać. :evil: A jeżdżę czysto cywilnie. Czy ktoś zna jakąś opcję mocniejszych tychże części czy jesteśmy skazani wyłącznie na OEMy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się, bo zaczyna mnie już irytować fakt, że niemalże co roku muszę zmieniać sworznie wahacza lub łączniki stabilizatora. Teraz znowu zaczęło mi lekko postukiwać. :evil: A jeżdżę czysto cywilnie. Czy ktoś zna jakąś opcję mocniejszych tychże części czy jesteśmy skazani wyłącznie na OEMy?

 

a moze warto by było amory zmienić ….. jak amory słabe , to i inne elementy zawieszenia lecą w momencie . 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Podepnę się, bo zaczyna mnie już irytować fakt, że niemalże co roku muszę zmieniać sworznie wahacza lub łączniki stabilizatora. Teraz znowu zaczęło mi lekko postukiwać. :evil: A jeżdżę czysto cywilnie. Czy ktoś zna jakąś opcję mocniejszych tychże części czy jesteśmy skazani wyłącznie na OEMy?

 

a moze warto by było amory zmienić ….. jak amory słabe , to i inne elementy zawieszenia lecą w momencie . 

 

Przed dwoma tygodniami badałem amory w ramach przeglądu technicznego i oba są sprawne na poziomie 85-90 procent...

Łączniki stabów mocniejsze niż OEM to np. Whiteline (stalowe, albo aluminiowe), Cusco

i może TEIN oraz KW jeśli robi łączniki (staby na pewno).

Ok. Dzięki. Popytam zatem w Subarowych sklepach. :) A czy te Whiteline-a nie utwardzają przy tym nieco zawieszenia? :idea:

Edytowane przez sebachon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarantuje Ci ze możesz pojechać z wylanymi amorkami i moze pokazać i 70 % sprawności . Badanie na SKP , to wróżenie z fusów , szczegolnie przy amorach upsidedown. Jeszcze sie nie spotkałem z sytuacja aby np w STI , komuś zakwestionowali amory na SKP. to test zawieszenia , a nie test amorów , w większości przypadków to badania za pomoca metody Eusama która jest mocno dyskusyjna . Aby sprawdzić amor trzeba go wyjąc , lub wsadzić doświadczonego kierowcę :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarantuje Ci ze możesz pojechać z wylanymi amorkami i moze pokazać i 70 % sprawności . Badanie na SKP , to wróżenie z fusów , szczegolnie przy amorach upsidedown. Jeszcze sie nie spotkałem z sytuacja aby np w STI , komuś zakwestionowali amory na SKP. to test zawieszenia , a nie test amorów , w większości przypadków to badania za pomoca metody Eusama która jest mocno dyskusyjna . Aby sprawdzić amor trzeba go wyjąc , lub wsadzić doświadczonego kierowcę :)

Jestem świeżo również po przeglądzie okresowym w ASO (przed Świętami) i doświadczony mechanik oglądał auto na wylot i nim jeździł. Wątpię, żeby nie zauważył niesprawnych amorów. A w jaki sposób można sprawdzić na 100%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Tylko tylne były wymieniane ze względu na stuki, a nie niesprawność. Auto użytkowane czysto cywilnie, w połowie w trasach.


Ostatnio miałem trochę problemy z wyważeniem nowych opon, może stąd ten problem?


Przez jakiś czas nie były dobrze wyważone i może nieco te łączniki lub sworznie nadwyrężyły. Teraz na szczęście wszystko z oponami jest ok.

Edytowane przez sebachon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz sam odpowiedz , nie ma opcji aby amory po przebiegu 140k działały jak nowe i to na polskich drogach , dlatego inne elementy jak łączniki i gumy , działały tyle ile przy nowym aucie , i dlatego skraca sie ich przebieg , to cos całkowicie naturalne i nie ma psioczyc na OEM czesci . Założysz inne i tez różowo nie bedzie . Takie życie :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...