Jump to content

Hałasujący wydech Forester N/A 2005

Tomasz_555
 Share

Recommended Posts

Wczoraj, ni z gruchy ni z pietruchy zrobiło się na dworze ciepło, a mój wydech zaczął wydawać conajmniej niepokojące dźwięki. Typowe walenie w blachę dochodzi w określonych stałych partiach obrotów. Przy 1200 drobne stuknięcia, około 2000 już mocno brzęczy i przy 3000 (szczególnie po puszczeniu gazu) wali już rasowo.

Wytypowałem 3 opcje:

a) któraś z osłon na wydechu się poluzowała/skorodowała/pogięła i wpada w rezonans z wydechem

B) metalowa płyta pod silnikiem rezonuje z wydechem - mało prawdopodobne, odstep jest duży i wcześniej nie było problemów

c) rozpadł się katalizator (przebieg 107 000km)

Dziś jest szansa, że podjadę do ludzi od wydechów na oględziny ale pomyślałem, że może forum coś zasugeruje :)

Typowe sa oslony wydechu, prawie w kazdym Subaru predzej czy pozniej zaczynaja brzeczec.

Trafiony, zatopiony, jest pomuk :)

Oj taki staż na forum, a panewek od wydechu odróżnić nie potrafi :mrgreen:

Odezwał się ten, co rdzy na siłę szuka ! :mrgreen:

Forum sugeruje podjechać do siemianowic, jak jest budżet :wink:

Nie nooo, nie do Forka N/A. ;) Mój warsztat od wydechów na Brynowie załatwił temat w 10 minut i kosztował mnie skromne 20zl. Kilka spawów i jak makiem zasiał. A jeszcze kilka miłych słów usłyszałem odnośnie Subarowych wydechów, że tak jak auta są bezawaryjne i bardzo trwałe :)