Jump to content

Wymiana reflektorow z USA

Largo
 Share

Recommended Posts

Witam,

Forester model 2010 bedzie wyslany do kraju i musze wymienic reflektory, zainstalowac przeciwmgielne z tylu i to chyba wszystko... Czy ktos wie, gdzie moge je kupic po rozsadnej cenie? Moze ktos na forum mial podobna przerobke.

dziekuje i pozdrawiam!

Lukasz

po co chcesz przekładac przednie?? z doswiadczenia wiem ze amerykany przechodza pl przeglady.

tylne przeciwmgielne przerobi ci dobry elektryk, no chyba ze w 2010 sa jakies ucudownione lampy.

Witam,

Forester model 2010 bedzie wyslany do kraju i musze wymienic reflektory, zainstalowac przeciwmgielne z tylu i to chyba wszystko... Czy ktos wie, gdzie moge je kupic po rozsadnej cenie? Moze ktos na forum mial podobna przerobke.

dziekuje i pozdrawiam!

Lukasz

Przednie zostawiłem, tylko na stacji diagnostycznej z 10-15% obniżyłem kąt padania światła (żeby nie oślepiać) i jest ok, bo od tamtej pory nikt już w nocy na mnie nie mruga. :)

Tylną lampę kupiłem EU na Alle i zamontowano mi dodatkowy włącznik (jak włączysz przeciwmgielne to się świeci) i jest zgodnie z prawem (przynajmniej z tyłu).

Niestety bałem się (zaraz po zakupie) pytać w ASO ile kosztują przednie reflektory EU po tym, jak dowiedziałem się jaka jest cena tylnej i nie mam pewności czy bez grubszej robótki by się nie obyło. :wink:

Jak trafisz w rozsądnej cenie to kup - bo tak jak mówi AK np. w Austrii i DE to policja na lawetę forka załaduje, w Polsce jeszcze nie.

-- 21 kwi 2011, o 11:26 --

zostaw amerykańskie reflektory, ustaw lekko w prawo i zaoszczędzisz kupę kasy

jeżeli auto ma jeżdzic za granicę np. D czy CH lepiej zmienić bo moga byc problemy..... :idea:

Panie Andrzeju, ile takie reflektorki mogą kosztować (teraz juz trochę mniej się boję zapytać :wink: ) i czy nie ma problemu z montażem? Może bym zrobił prezent swojemu forkowi?

Troche boje sie tej kontroli technicznej przy pierwszej rejestracji bo robia to tylko zaklady specjalistyczne i wiedza czego szukac gdy samochod ma papiery z USA. Beda szukac atestu EU.

W każdym mieście są też "mniej specjalistyczne" stacje kontroli pojazdów :wink:

Panie Andrzeju, ile takie reflektorki mogą kosztować (teraz juz trochę mniej się boję zapytać ) i czy nie ma problemu z montażem? Może bym zrobił prezent swojemu forkowi?

teraz trudno mi powiedzieć ....ale prosze o tel. do serwisu 22-8860049 p.Romanski i prosze powiedziec , że z forum ( pewnie VIN bedzie potrzebny) to podadzą cenę :wink:

• 2 weeks later...
bo tak jak mówi AK np. w Austrii i DE to policja na lawetę forka załaduje, w Polsce jeszcze nie

podczas zeszlorocznych wakacji mialem dwie kontrole jedna w niemczech druga w austrii

i na zadnej nie bylo problemow z lampami US. A polismani zainteresowli sie aututem dokladnie bo wersji Sports nie ma w Europie i mysli ze to STi be zkurnika 8)

bo tak jak mówi AK np. w Austrii i DE to policja na lawetę forka załaduje, w Polsce jeszcze nie

podczas zeszlorocznych wakacji mialem dwie kontrole jedna w niemczech druga w austrii

i na zadnej nie bylo problemow z lampami US. A polismani zainteresowli sie aututem dokladnie bo wersji Sports nie ma w Europie i mysli ze to STi be zkurnika 8)

To mnie trochę pocieszyłeś :wink: Ja niedługo zmieniam grill to mnie też może z STI pomylą (kurnik mam) :mrgreen: