Jump to content

Felgi Enkei 17" do Imprezy GT MY99

VoytasL
 Share

Recommended Posts

Pytanie: felgi 17", chyba 7" szerokości, w tej chwili opony 205/40 R17... ET 46, średnica otworu centralnego 67, dwa rozstawy - 5x114,3 oraz 5x100. Jeździły na WRX-ie. Czy takie felgi wejdą do GT-ka z nowym zawieszeniem Kayaba AGX + Eibach -30mm?

To jeszcze jedno pytanie do Was mam: felga pokazana na zdjęciu kilka postów temu ma otwory na szpilki/nakrętki o mniejszej średnicy i oryginalne nakrętki się nie mieszczą... Co z tym można zrobić? Czy są inne nakrętki pasujące na gwint Subaru, ale o mniejszej średnicy zewnętrznej?

VoytasL, możesz kupic tjuningowe ;) nakrętki, właśnie przerabiałem ten temat tylko że dostałem nakretki w komplecie z felgami. Mam dokładnie takie http://allegro.pl/nakretki-czarne-12x1- ... 63029.html i to chyba skok gwintu jak w subaru 1.25 ale poprawcie mnie jeśli sie mylę...

U mnie 205/45/17 felga 7" ET45 na springach OMP -25mm lekko ociera z tyłu o rant i na wiekszej chopce z przodu też otrze o nadkole... ale tragedii nie ma, zastanawiam się nad lekkim negiem z tyłu, ewentualnie zaklepanie lub zeszlifowanie rantów...

IMG_0153.jpg

• Upvote 1

No życie mi ratujesz normalnie :) Felgi już mam, tylko jak zacząłem się przyglądać tym otworom, to się okazało, że coś jest nie tak... Jakoś przeżyję taki "tjuning" przez duże T :D

Powiem Ci że wyglądaja bardzo ładnie chociaż zależy co kto lubi... wiadomo :)

Pamiętaj na początku co jakiś czas dokręcić bo nakrętki lakierowane a wiadomo jak to jest :) Jak załozysz napisz czy ociera :] i jak to rozwiążesz :P

• 4 weeks later...
  • 5 months later...

Witam,

trochę czasu zajęło mi odpisanie, czy obciera... Przejechałem ok 5000 km i nie obciera :)

Co prawda kłopoty nie skończyły się na nakrętkach, ale jak się okazało pierścienie centrujące też nie łatwo było kupić (Subaru nie jest zbyt popularną marką w takich "mekkach motoryzacji" jak Feuvert, czy Norauto, nie mówiąc już o felgach ENKEI ;)). Na szczęście wszystko się udało, opony nie obcierają i wszystko jest ok. Dzięki za pomoc!