Skocz do zawartości

Oświetlenie LED-owe w OBK MY10


ParaYasio

Rekomendowane odpowiedzi

Ja u siebie w Legacy 08 zamiast przeciwmgielnych zamontowałem okrągłe światła LEDowe. Wszystko gra i wygląda jak fabryka, a na dodatek ksenon się bez sensu nie wypala, polecam :wink:
Rozumiem, że nie instalowałeś modułu Quasar (z odnośnika) lecz zrezygnowałeś z przeciwmgielnych na rzecz LED-owych świateł do jazdy dziennej. Zastanawiam się tylko czy w Legacy przeciwmgielne są zamontowane co najmniej 25 cm nad ziemią. Jeśli pamiętasz podaj jakąś informację na temat tych świateł LED-owych (producent).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w Legacy 08 zamiast przeciwmgielnych zamontowałem okrągłe światła LEDowe. Wszystko gra i wygląda jak fabryka, a na dodatek ksenon się bez sensu nie wypala, polecam :wink:
Rozumiem, że nie instalowałeś modułu Quasar (z odnośnika) lecz zrezygnowałeś z przeciwmgielnych na rzecz LED-owych świateł do jazdy dziennej. Zastanawiam się tylko czy w Legacy przeciwmgielne są zamontowane co najmniej 25 cm nad ziemią. Jeśli pamiętasz podaj jakąś informację na temat tych świateł LED-owych (producent).

 

a co z włączaniem przeciwmgielnych vel dziennych ? bez dodatkowego modułu to nie takie proste, normalnie działają one tylko z mijania. A dzienne powinny działać same, bez świateł mijania. kugi jak masz zrealizowane włącznie i może podaj jakiś namiar na takie pasujące światełka zamiast halogenów.

 

-- 21 kwi 2011, o 11:27 --

 

Ale czy z ksenonami będzie działać ?

 

Swiatel dziennych ksenonami nie zrealizujesz, ale pozostaja halogeny lub drogowe. No chyba ze ktos ma biksenony, to wtedy pozostaja juz tylko halogeny. No chyba ze ktos ma biksenony i nie ma halogenow, to wtedy nie bedzie dzialalo :?

 

ciekawe z tym biksenonami :roll: , ponieważ w subach biksenon realizowany jest poprzez uchylenie przesłony , nie ma drugiego żarnika. Tak więc dodatkowo tak czy siak zapala się żaróweczka od długich i tutaj może da radę jakoś wykorzystać Quasar , aby obniżyć moc tej żaróweczki od długich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie mam u siebie: http://moto.allegro.pl/swiatla-dzienne- ... 76332.html

 

Włączają się po stacyjce, jak zapalisz mijania to te gasną. Ponadto można dołożyć dodatkowy włącznik żeby się nie zapalały nawet jak auto jest włączone.

 

JA za lampki zapłaciłem 150 pln i 150 pln za montaż (było troche roboty żeby to ładnie spasować ale wygląda jak fabryka) - jakby co mam godnego polecenia elektryka.

 

W wolnej chwili zrobię zdjęcia to pokaże jak to u mnie świeci i wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kugi dzięki, czekamy na foto :D

 

A ja czekam aż to będzie dostepne w EU:

http://japanparts.com/images/ImageFromD ... 1&no=35463

od razu trzeba było Auudi brać :mrgreen: , widziałem też już, gdzieś na forumie do Legacy IV gen przednie z ringami jak w bemkach :mrgreen: fantazja przednich światełek nie zna granic, ale przynajmniej coś się dzieje, byle tylko świeciły coraz lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam aż coś takiego będzie dostępne w EU:

http://japanparts.com/images/ImageFromD ... 1&no=35463

 

No fajne to to .....

A czy to jest montowane do (pod) reflektor czy zintegrowane i trzba cala lampe kupowac :?:

 

W tej wersji akurat jest to chyba elastyczna taśma z ledami. Montowana jest, z tego co zauważyłem, na klosz reflektora. Koszt ok. 124€/para + przesyłka z Japonii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kugi

montowales to w legacy czy outbacku?

srednica 90 mm wchodzi w otwor po halogenie legacy ?

czekam na foto

 

- w legacy

- wchodzi na otwór - maskownica ładnie wszystko zasłania

- posteram się nie zapomnieć :wink: (generalnie wygląda tak samo jak z halogenami :wink: )

 

ehh... auto zostawione w garażu, rowerem zacząłem jeździć, więc proszę cierpliwie czekać na foto :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kugi

montowales to w legacy czy outbacku?

srednica 90 mm wchodzi w otwor po halogenie legacy ?

czekam na foto

 

- w legacy

- wchodzi na otwór - maskownica ładnie wszystko zasłania

- posteram się nie zapomnieć :wink: (generalnie wygląda tak samo jak z halogenami :wink: )

 

ehh... auto zostawione w garażu, rowerem zacząłem jeździć, więc proszę cierpliwie czekać na foto :wink:

 

 

a jak do tego ma się badanie techniczne ? światła przeciwmgielne są obowiązkowe. tak mi się wydaje .... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak do tego ma się badanie techniczne ? światła przeciwmgielne są obowiązkowe. tak mi się wydaje .... :?:

ino tylne jest obowiązkowe, przednie nie są...są przecież fury które nie mają :) przednich przeciwmgielnych i nawet każą sobie firmy słono za nie dopłacić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekonomicznie nie są uzasadnione, bardziej chodzi o to że takie prawdziwe światła dzienne są lepiej widoczne niż światła mijania przystosowane od oświetlania drogi tak, aby nie oślepiać jadących z przeciwka. Do tego nie muszą się świecić światła tylne i podświetlanie wskaźników/deski rozdzielczej, nie ma problemów z trybem nocnym itp.

 

Coś się wątki o DLR'ach rozmnożyły, wpis miał być w innym a pojawił się tutaj (niech już tak zostanie) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam aż coś takiego będzie dostępne w EU:

http://japanparts.com/images/ImageFromDB.php?base=1&no=35463

 

No fajne to to .....

A czy to jest montowane do (pod) reflektor czy zintegrowane i trzba cala lampe kupowac :?:

 

W tej wersji akurat jest to chyba elastyczna taśma z ledami. Montowana jest, z tego co zauważyłem, na klosz reflektora. Koszt ok. 124€/para + przesyłka z Japonii.

 

w Poznaniu mieści się firma zajmująca się modyfikacjami fabrycznych reflektorów, poprzez zamontowanie w nim paska LED. koszt to 300zł. Firma ta nazywa i-car

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt lamp 150 pln, koszt montażu 150 pln

A to spelnia jakies normy :?: ..czy tylko jest bo jest a z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego :idea:

Widzialem Forestera z podobnym rozwiazaniem ........równie dobrze mozna by te swiatła jakimś srebrno-mlecznym lakierem pomalować i tez by wygladalo podobnie .... :mrgreen: Albo to ma byc widoczne dla innych uzytkownikow albo.......dobre samopoczucie....ze cos tam niby swieci :mrgreen:

ps.te lampy na zdjeciu sa bardziej jasne niz te co widzialem w Foresterze....na żywo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...