Jump to content

Przekładka - pytania o detale (fotel, reflektory, etc)

JKmotors
 Share

Recommended Posts

No więc jak większość wie, jestem po przekładce, w tym tygodniu nastąpi prawdopodobnie rejestracja, i chciałbym dopiąć kilka szczegółów.

FOTEL KIEROWCY

Czy macie jakiś pomysł co zrobić z regulacją? Kubeł odpada, samochodem raz na jakiś czas będzie jeździć Tata dla przyjemności :). Przejrzałem forum wszerz i wzdłuż, przeczesałem lepiej niż pustynię grzebieniem i nie znalazłem nic ciekawego.

- Czy da się kupić sam mechanizm i przełożyć tapicerkę?

- Czy można kupić cały fotel i przełożyć tapicerkę?

- Czy mocowanie fotela z Buga i Hawka pasuje do Bloba?

- Czy w ASO można kupić elementy fotela?

Krótko mówiąc jak to zrobić nie wydając 1000 złotych...

Mój problem npolega na tym, że mam czarne wnętrze (Solberg) i niestety dostać fotele EU z Solberga to jak zjeść kanapke bez chleba - nie da się. No chyba, żeby szynkę posmarować masłem i położyc na to pomidora :mrgreen:

REFLEKTORY

Nie dość, że ciężko dostać, to jeszcze są dość drogie, a swoje mam, i świecą. Jak miałem poprzedniego Subaraka - BUGa to jeden reflektor miałem lekko popsuty (urwane mocowania) i naprawiłem go następująco: Podgrzałem w mikrofali, rozlepiłem, założyłem plastiki z angola, przełożyłem szkło z EU i złączyłem, ścisnąłem i włożyłem do mikrofali. I działa do dzisiaj :).

Czy taki sam zabieg można zrobic w BLOBie? To znaczy kupic uszkodzone reflektory EU, i przełozyc jedynie szybki? Ktoś z Was coś wie o takich pomysłach? Albo ma takie reflektory?

UCHWYT NA KUBEK - NUMER VIN

Mam Solberga, więc jest czarny w środku (a nie srebrny), no i uchwyt na kubek z Anglika otwiera się w kierownicę. Czy da się taką pierdołę kupić w ASO? Narazie mam załozony nadmuch z Hawka i jest srebrny, i trochę kiepsko to wygląda. Oczywiście da się przeżyć, ale chciałbym w przyszłości żeby wyglądało tak jak oryginał.

Na marginesie, czy ktoś może mi użyczyć numer VIN od Solberga 04 EU, żeby dopytać o tą część w ASO?

Dzięki za pomoc, pomuki czekają :)

No więc jak większość wie, jestem po przekładce, w tym tygodniu nastąpi prawdopodobnie rejestracja, i chciałbym dopiąć kilka szczegółów.

FOTEL KIEROWCY

Czy macie jakiś pomysł co zrobić z regulacją? Kubeł odpada, samochodem raz na jakiś czas będzie jeździć Tata dla przyjemności :). Przejrzałem forum wszerz i wzdłuż, przeczesałem lepiej niż pustynię grzebieniem i nie znalazłem nic ciekawego.

- Czy da się kupić sam mechanizm i przełożyć tapicerkę?

- Czy można kupić cały fotel i przełożyć tapicerkę?

- Czy mocowanie fotela z Buga i Hawka pasuje do Bloba?

- Czy w ASO można kupić elementy fotela?

Krótko mówiąc jak to zrobić nie wydając 1000 złotych...

Mój problem npolega na tym, że mam czarne wnętrze (Solberg) i niestety dostać fotele EU z Solberga to jak zjeść kanapke bez chleba - nie da się. No chyba, żeby szynkę posmarować masłem i położyc na to pomidora :mrgreen:

REFLEKTORY

Nie dość, że ciężko dostać, to jeszcze są dość drogie, a swoje mam, i świecą. Jak miałem poprzedniego Subaraka - BUGa to jeden reflektor miałem lekko popsuty (urwane mocowania) i naprawiłem go następująco: Podgrzałem w mikrofali, rozlepiłem, założyłem plastiki z angola, przełożyłem szkło z EU i złączyłem, ścisnąłem i włożyłem do mikrofali. I działa do dzisiaj :).

Czy taki sam zabieg można zrobic w BLOBie? To znaczy kupic uszkodzone reflektory EU, i przełozyc jedynie szybki? Ktoś z Was coś wie o takich pomysłach? Albo ma takie reflektory?

UCHWYT NA KUBEK - NUMER VIN

Mam Solberga, więc jest czarny w środku (a nie srebrny), no i uchwyt na kubek z Anglika otwiera się w kierownicę. Czy da się taką pierdołę kupić w ASO? Narazie mam załozony nadmuch z Hawka i jest srebrny, i trochę kiepsko to wygląda. Oczywiście da się przeżyć, ale chciałbym w przyszłości żeby wyglądało tak jak oryginał.

Na marginesie, czy ktoś może mi użyczyć numer VIN od Solberga 04 EU, żeby dopytać o tą część w ASO?

Dzięki za pomoc, pomuki czekają :)

mocowania foteli są takie same w imprezach 92-2006, obojętnie czy jest to GC8 czy New Age, bug, blob, howk, fotele tak samo są mocowane do podłogi, z powodu bardzo podobnej płyty podłogowej, nawet w foresterach 97-2006 fotele są mocowane tak samo i w legacu 1991-1998 jest tak samo...

stelaż fotela ragulowanego i nieregulowanego nie jest zamienny, bo inne są gąbki siedziska (w regulowanym fotelu jest cieńsza gąbka, a w nieregulowanym dużo grubsza) i pokrowiec w sensie tapicerka (inaczej powycinany koło regulacji) :D, nie wystepuje w przyrodzie jako taka sama regulacja wysokości, tylko cały spód fotela, czyli czeka Cię rzeźba....

co wystąpuje do fotela w ASO a co nie, nie wiem...

ale:

spytaj kropkowicza, ma chyba do zbycia pojedyńczy fotel kierowcy od sti EU, możesz zmienić stelaż i założyć jego gąbkę i swoją tapicerkę, prawie bez przeróbek

reflektory możesz na maxa obniżyć i skierować na prawo, będą minimalnie oślepiały innych użytkowników i gorzej oświetlały drogą, nie polecam, a i przez normalny przegląd nie przejdziesz, w UK maja specjalne folie, które zmieniają kąt świecenia, naklejają po przekroczeniu granicy do kariny LHD, może od biedy poszukaj sobie lamp US (mati_poz miał chyba), te świecą prosto....są symetryczne, też zresztą niezgodne z naszym kodeksem...

rozbieranie lamp...- możliwe, aczkolwiek ryzykowne, łatwo można coś popsuć

centralne kratki nadmuchu z uchwytem czy bez, pasują zamiennie, rocznik obojetny 2001-2006, wsio rawno, od każdego do każdego

a o resztę pytaj sobie emotorsporta :lol: pozdrawiam, O

• Upvote 1

To kolejne pytania :) (dzięki za pomoc, pomuk leci).

1) Może źle to ująłem, nie pytałem, czy dziury w podłodze są w tym samym miejscu, tylko czy stelaże sa takie same :). Wydaje mi się, że się różnią, bo jak regulowałem fotel w GT-ku bliżej dalej, to jakoś inaczej miał te rączki. Więc z jakich modeli STELAŻ jest taki sam?

2) Namiary na Kropkowicza :D

3) Z reflektorami wiem, ale wolałbym raczej zrobić to jak Bóg przykazał, jednak jest to kwestia bezpieczeństwa, i to w dodatku INNYCH, a nie moje, więc światła muszą być OK. Będę próbował swoją metodą, może coś z tego wyjdzie. Nie macie kogoś z lampami, z połamanymi uchwytami i dobrymi szkłami :D?

4) A kratki wiem, ale problem polega na tym, że od HAWk-a nie było uchwytu na kubek (całe szczęście, bo po co on :roll: ) pod wlotami na konsoli. Ja mam założony właśnie taki i na dodatek srebrnym, a nie czarny... Więc jedyna metoda, to albo dostać ten detal z RB320 albo z Solberga EU... Dlatego gorąca prośba o VIN :).

PS. A emotorsport, to przypadkiem... Słyszałem, że... Już tu nie bywa tak często? :(

Dzięki wielkie za pomoc ;)

Guest ariel
PS. A emotorsport, to przypadkiem... Słyszałem, że... Już tu nie bywa tak często? :(

Pewnie buduje jakiegoś potwora w garażu :twisted::mrgreen:

4) A kratki wiem, ale problem polega na tym, że od HAWk-a nie było uchwytu na kubek (całe szczęście, bo po co on :roll: ) pod wlotami na konsoli. Ja mam założony właśnie taki i na dodatek srebrnym, a nie czarny... Więc jedyna metoda, to albo dostać ten detal z RB320 albo z Solberga EU... Dlatego gorąca prośba o VIN :).

Kratki mozna pomalować lub okleić folią karbonopodobną ,zobacz w nielegalu w tym wątku viewtopic.php?f=19&t=143483&view=unread#unread na zdjęciach wygląda o niebo lepiej niż ori plastiko-aluminium ,a na żywo podobno jeszcze lepiej.

1) Może źle to ująłem, nie pytałem, czy dziury w podłodze są w tym samym miejscu, tylko czy stelaże sa takie same . Wydaje mi się, że się różnią, bo jak regulowałem fotel w GT-ku bliżej dalej, to jakoś inaczej miał te rączki. Więc z jakich modeli STELAŻ jest taki sam?

2) Namiary na Kropkowicza

zacznę od pytania nr.2

tu masz jego wątek, napisz po prostu na PW

viewtopic.php?f=16&t=143847&view=unread#unread

pytanie 1.

otwory do przykręcenia foteli są tak samo rozmieszczone we wszystkich imprezach 92-06, a same fotele się oczywiście różnią, stąd inne odczucia podczas siedzenia, inne położenie dźwigienek itd

inne fotele są (mimo identycznego mocowania do karoserii) w poszczególnych modelach GC8, inne w New Age, z buga ponoć najwygodniejsze, potem blobowe a potem howkowe, kwestia gustu, tym konkretnym przypadku możesz zastosować dół fotela (albo lepiej cały stelaż) od New Age, i założyć tylko swoją tapicerkę. nie wykluczam drobnych robót z dopasowaniem gąbek, żeby potem nie było, że Ola wpuszcza w maliny:-), natomiast stelaże z GT możesz odpuścić, raczej nie dadzą się spasować z tapicerką z Twojego auta

reflektory spróbuj przerobić po swojemu, albo najlepiej kup EU i tyle, wiem, że kasa...ale...

uchwyt na kolakola pomaluj sobie może czarnym matem jak Cię drażni taniość srebrnego plastiku i pozamiatane

co do emotorsporta, czyta, ale nie pisze, dopóki nie skończy się dyskryminacja, czyli pewno do Świętego Nigdy :mrgreen:

no i buduje potwora, a nawet dwa :wink:

Guest ariel
no i buduje potwora, a nawet dwa :wink:

To dobrze że wszystko ok bo kiedyś pisał ze sto postów na godzinę a teraz nic :roll:

Jak skończy budować to pewnie wróci :wink:

Pozdrów go

http://www.rapidford.co.uk/shop/product ... 87j2p68kh2

Te to chyba za drogie? :?

One naprawde tak wyglądają? :roll: :roll: :roll:

Jak mi powiesz jak je kupić, żeby tu dotarły, to masz u mnie pomuka :). Ale rewelacja!!!!!!!!!!!! Masz więcej zdjęć?

Kratki mozna pomalować lub okleić folią karbonopodobną ,zobacz w nielegalu w tym wątku viewtopic.php?f=19&t=143483&view=unread#unread na zdjęciach wygląda o niebo lepiej niż ori plastiko-aluminium ,a na żywo podobno jeszcze lepiej.
Dzięki wielkie za wskazówki, mam Znajomego który obklejatakie detale (z resztą szczerze polecam, jak ktoś chce namiary, to... :arrow: ). Może to jest jakieś wyjście :). Tylko ja bym to zrobił chyba folią a nie kalkomanią, czyli hydro czymś tam :).

zacznę od pytania nr.2

tu masz jego wątek, napisz po prostu na PW

viewtopic.php?f=16&t=143847&view=unread#unread

Wielkie dzięki, jutro jak będę mieć chwilkę, to się do Niego odezwę :). Mam nadzieję, że do tego czasu nie sprzeda :twisted:

Dzięki Wam. Jak będe mieć coś więcej, to odświeżam temat :).

-- 20 kwi 2011, o 15:10 --

Jak sobie wyobrażam to: https://picasaweb.google.com/jacekkowal ... 1185716514

Z tym: http://www.rapidford.co.uk/shop/images/ ... 3-2005.jpg

Ojoj... lucza, prosze o pomoc, proszę ;)

To dobrze że wszystko ok bo kiedyś pisał ze sto postów na godzinę a teraz nic

Jak skończy budować to pewnie wróci

Ano pisał, pisał, ale skoro jego pisanina gospodarzowi Forum nie pasuje, to przestał pisać, ot co.

I nie sądzę, żeby wrócił jeżeli nie oddadzą mu praw Forumowicza, a pewnie nie oddadzą, bo przecież muszą pokazać, kto tu rządzi :twisted:

i żeby nie było OT w technicznym:

mamy gdzieś pojedyńczy fotel kierowcy z buga US, jak masz jakąś możliwość transportu, weź go sobie na eksperymenty, może jakoś przeflancujesz sobie dolną część, chyba najtańsze rozwiązanie

A skąd ten transport? :) Mozna wiadomość na PW? :). Byłoby super :). A jakbyś znalazła zdjęcie takiego samego fotela w google i podesłała, to bym zobaczył czy przypomina mój prawy.

Ech, rozumiem rozumiem... No nic nie można poradzić neistety :(. Sądze jednak że dla ludzi którzy zrobili więcej dobrego niż złego powinno się robić wyjątki, no ale nie ważne...

Guest ariel
I nie sądzę, żeby wrócił jeżeli nie oddadzą mu praw Forumowicza, a pewnie nie oddadzą, bo przecież muszą pokazać, kto tu rządzi :twisted:

Nie pierwszy raz tak jest, Azrael też dostał bana za "reklamę", najlepiej gdyby wszyscy kupowali w ASO za 300% ceny :roll:

Żeby nie było OT to polecam użytkownika emotorsport bo sam u niego nie raz kupowałem :wink:

Spod Olsztyna na Mazurach.

Nie wiem, czy zrobił coś dobrego, ale wiem, że teraz mu niedobrze,

jak o tym pomyśli :twisted:

Nikt nie chce wyjątków czy faworyzowania, wystarczy jedna miarka dla wszystkich...

ale z tym też ciężko

Hmmm... A jest szansa na wysłanie tego fotela, (a wczesniej na zdjęcia spodu?). Oczywiście przelew poleci :).

lucza, jakbym zaoszczędził na fotelu, to te lampy bym chyba kupił... Chyba musze się zgłosić do zoowty'ego :)