Skocz do zawartości

Przekładka - pytania o detale (fotel, reflektory, etc)


JKmotors

Rekomendowane odpowiedzi

No więc jak większość wie, jestem po przekładce, w tym tygodniu nastąpi prawdopodobnie rejestracja, i chciałbym dopiąć kilka szczegółów.

 

FOTEL KIEROWCY

Czy macie jakiś pomysł co zrobić z regulacją? Kubeł odpada, samochodem raz na jakiś czas będzie jeździć Tata dla przyjemności :). Przejrzałem forum wszerz i wzdłuż, przeczesałem lepiej niż pustynię grzebieniem i nie znalazłem nic ciekawego.

- Czy da się kupić sam mechanizm i przełożyć tapicerkę?

- Czy można kupić cały fotel i przełożyć tapicerkę?

- Czy mocowanie fotela z Buga i Hawka pasuje do Bloba?

- Czy w ASO można kupić elementy fotela?

Krótko mówiąc jak to zrobić nie wydając 1000 złotych...

Mój problem npolega na tym, że mam czarne wnętrze (Solberg) i niestety dostać fotele EU z Solberga to jak zjeść kanapke bez chleba - nie da się. No chyba, żeby szynkę posmarować masłem i położyc na to pomidora :mrgreen:

 

REFLEKTORY

Nie dość, że ciężko dostać, to jeszcze są dość drogie, a swoje mam, i świecą. Jak miałem poprzedniego Subaraka - BUGa to jeden reflektor miałem lekko popsuty (urwane mocowania) i naprawiłem go następująco: Podgrzałem w mikrofali, rozlepiłem, założyłem plastiki z angola, przełożyłem szkło z EU i złączyłem, ścisnąłem i włożyłem do mikrofali. I działa do dzisiaj :).

Czy taki sam zabieg można zrobic w BLOBie? To znaczy kupic uszkodzone reflektory EU, i przełozyc jedynie szybki? Ktoś z Was coś wie o takich pomysłach? Albo ma takie reflektory?

 

UCHWYT NA KUBEK - NUMER VIN

Mam Solberga, więc jest czarny w środku (a nie srebrny), no i uchwyt na kubek z Anglika otwiera się w kierownicę. Czy da się taką pierdołę kupić w ASO? Narazie mam załozony nadmuch z Hawka i jest srebrny, i trochę kiepsko to wygląda. Oczywiście da się przeżyć, ale chciałbym w przyszłości żeby wyglądało tak jak oryginał.

Na marginesie, czy ktoś może mi użyczyć numer VIN od Solberga 04 EU, żeby dopytać o tą część w ASO?

 

Dzięki za pomoc, pomuki czekają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc jak większość wie, jestem po przekładce, w tym tygodniu nastąpi prawdopodobnie rejestracja, i chciałbym dopiąć kilka szczegółów.

 

FOTEL KIEROWCY

Czy macie jakiś pomysł co zrobić z regulacją? Kubeł odpada, samochodem raz na jakiś czas będzie jeździć Tata dla przyjemności :). Przejrzałem forum wszerz i wzdłuż, przeczesałem lepiej niż pustynię grzebieniem i nie znalazłem nic ciekawego.

- Czy da się kupić sam mechanizm i przełożyć tapicerkę?

- Czy można kupić cały fotel i przełożyć tapicerkę?

- Czy mocowanie fotela z Buga i Hawka pasuje do Bloba?

- Czy w ASO można kupić elementy fotela?

Krótko mówiąc jak to zrobić nie wydając 1000 złotych...

Mój problem npolega na tym, że mam czarne wnętrze (Solberg) i niestety dostać fotele EU z Solberga to jak zjeść kanapke bez chleba - nie da się. No chyba, żeby szynkę posmarować masłem i położyc na to pomidora :mrgreen:

 

REFLEKTORY

Nie dość, że ciężko dostać, to jeszcze są dość drogie, a swoje mam, i świecą. Jak miałem poprzedniego Subaraka - BUGa to jeden reflektor miałem lekko popsuty (urwane mocowania) i naprawiłem go następująco: Podgrzałem w mikrofali, rozlepiłem, założyłem plastiki z angola, przełożyłem szkło z EU i złączyłem, ścisnąłem i włożyłem do mikrofali. I działa do dzisiaj :).

Czy taki sam zabieg można zrobic w BLOBie? To znaczy kupic uszkodzone reflektory EU, i przełozyc jedynie szybki? Ktoś z Was coś wie o takich pomysłach? Albo ma takie reflektory?

 

UCHWYT NA KUBEK - NUMER VIN

Mam Solberga, więc jest czarny w środku (a nie srebrny), no i uchwyt na kubek z Anglika otwiera się w kierownicę. Czy da się taką pierdołę kupić w ASO? Narazie mam załozony nadmuch z Hawka i jest srebrny, i trochę kiepsko to wygląda. Oczywiście da się przeżyć, ale chciałbym w przyszłości żeby wyglądało tak jak oryginał.

Na marginesie, czy ktoś może mi użyczyć numer VIN od Solberga 04 EU, żeby dopytać o tą część w ASO?

 

Dzięki za pomoc, pomuki czekają :)

 

 

mocowania foteli są takie same w imprezach 92-2006, obojętnie czy jest to GC8 czy New Age, bug, blob, howk, fotele tak samo są mocowane do podłogi, z powodu bardzo podobnej płyty podłogowej, nawet w foresterach 97-2006 fotele są mocowane tak samo i w legacu 1991-1998 jest tak samo...

stelaż fotela ragulowanego i nieregulowanego nie jest zamienny, bo inne są gąbki siedziska (w regulowanym fotelu jest cieńsza gąbka, a w nieregulowanym dużo grubsza) i pokrowiec w sensie tapicerka (inaczej powycinany koło regulacji) :D, nie wystepuje w przyrodzie jako taka sama regulacja wysokości, tylko cały spód fotela, czyli czeka Cię rzeźba....

co wystąpuje do fotela w ASO a co nie, nie wiem...

 

ale:

 

spytaj kropkowicza, ma chyba do zbycia pojedyńczy fotel kierowcy od sti EU, możesz zmienić stelaż i założyć jego gąbkę i swoją tapicerkę, prawie bez przeróbek

reflektory możesz na maxa obniżyć i skierować na prawo, będą minimalnie oślepiały innych użytkowników i gorzej oświetlały drogą, nie polecam, a i przez normalny przegląd nie przejdziesz, w UK maja specjalne folie, które zmieniają kąt świecenia, naklejają po przekroczeniu granicy do kariny LHD, może od biedy poszukaj sobie lamp US (mati_poz miał chyba), te świecą prosto....są symetryczne, też zresztą niezgodne z naszym kodeksem...

rozbieranie lamp...- możliwe, aczkolwiek ryzykowne, łatwo można coś popsuć

centralne kratki nadmuchu z uchwytem czy bez, pasują zamiennie, rocznik obojetny 2001-2006, wsio rawno, od każdego do każdego

 

a o resztę pytaj sobie emotorsporta :lol: pozdrawiam, O

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolejne pytania :) (dzięki za pomoc, pomuk leci).

 

1) Może źle to ująłem, nie pytałem, czy dziury w podłodze są w tym samym miejscu, tylko czy stelaże sa takie same :). Wydaje mi się, że się różnią, bo jak regulowałem fotel w GT-ku bliżej dalej, to jakoś inaczej miał te rączki. Więc z jakich modeli STELAŻ jest taki sam?

 

2) Namiary na Kropkowicza :D

 

3) Z reflektorami wiem, ale wolałbym raczej zrobić to jak Bóg przykazał, jednak jest to kwestia bezpieczeństwa, i to w dodatku INNYCH, a nie moje, więc światła muszą być OK. Będę próbował swoją metodą, może coś z tego wyjdzie. Nie macie kogoś z lampami, z połamanymi uchwytami i dobrymi szkłami :D?

 

4) A kratki wiem, ale problem polega na tym, że od HAWk-a nie było uchwytu na kubek (całe szczęście, bo po co on :roll: ) pod wlotami na konsoli. Ja mam założony właśnie taki i na dodatek srebrnym, a nie czarny... Więc jedyna metoda, to albo dostać ten detal z RB320 albo z Solberga EU... Dlatego gorąca prośba o VIN :).

 

PS. A emotorsport, to przypadkiem... Słyszałem, że... Już tu nie bywa tak często? :(

 

Dzięki wielkie za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4) A kratki wiem, ale problem polega na tym, że od HAWk-a nie było uchwytu na kubek (całe szczęście, bo po co on :roll: ) pod wlotami na konsoli. Ja mam założony właśnie taki i na dodatek srebrnym, a nie czarny... Więc jedyna metoda, to albo dostać ten detal z RB320 albo z Solberga EU... Dlatego gorąca prośba o VIN :).

 

 

Kratki mozna pomalować lub okleić folią karbonopodobną ,zobacz w nielegalu w tym wątku viewtopic.php?f=19&t=143483&view=unread#unread na zdjęciach wygląda o niebo lepiej niż ori plastiko-aluminium ,a na żywo podobno jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Może źle to ująłem, nie pytałem, czy dziury w podłodze są w tym samym miejscu, tylko czy stelaże sa takie same . Wydaje mi się, że się różnią, bo jak regulowałem fotel w GT-ku bliżej dalej, to jakoś inaczej miał te rączki. Więc z jakich modeli STELAŻ jest taki sam?

 

2) Namiary na Kropkowicza

 

zacznę od pytania nr.2

 

tu masz jego wątek, napisz po prostu na PW

 

viewtopic.php?f=16&t=143847&view=unread#unread

 

pytanie 1.

 

otwory do przykręcenia foteli są tak samo rozmieszczone we wszystkich imprezach 92-06, a same fotele się oczywiście różnią, stąd inne odczucia podczas siedzenia, inne położenie dźwigienek itd

inne fotele są (mimo identycznego mocowania do karoserii) w poszczególnych modelach GC8, inne w New Age, z buga ponoć najwygodniejsze, potem blobowe a potem howkowe, kwestia gustu, tym konkretnym przypadku możesz zastosować dół fotela (albo lepiej cały stelaż) od New Age, i założyć tylko swoją tapicerkę. nie wykluczam drobnych robót z dopasowaniem gąbek, żeby potem nie było, że Ola wpuszcza w maliny:-), natomiast stelaże z GT możesz odpuścić, raczej nie dadzą się spasować z tapicerką z Twojego auta

 

reflektory spróbuj przerobić po swojemu, albo najlepiej kup EU i tyle, wiem, że kasa...ale...

 

uchwyt na kolakola pomaluj sobie może czarnym matem jak Cię drażni taniość srebrnego plastiku i pozamiatane

 

co do emotorsporta, czyta, ale nie pisze, dopóki nie skończy się dyskryminacja, czyli pewno do Świętego Nigdy :mrgreen:

 

no i buduje potwora, a nawet dwa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i buduje potwora, a nawet dwa :wink:

 

To dobrze że wszystko ok bo kiedyś pisał ze sto postów na godzinę a teraz nic :roll:

Jak skończy budować to pewnie wróci :wink:

Pozdrów go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.rapidford.co.uk/shop/product ... 87j2p68kh2

Te to chyba za drogie? :?

One naprawde tak wyglądają? :roll: :roll: :roll:

Jak mi powiesz jak je kupić, żeby tu dotarły, to masz u mnie pomuka :). Ale rewelacja!!!!!!!!!!!! Masz więcej zdjęć?

 

Kratki mozna pomalować lub okleić folią karbonopodobną ,zobacz w nielegalu w tym wątku viewtopic.php?f=19&t=143483&view=unread#unread na zdjęciach wygląda o niebo lepiej niż ori plastiko-aluminium ,a na żywo podobno jeszcze lepiej.
Dzięki wielkie za wskazówki, mam Znajomego który obklejatakie detale (z resztą szczerze polecam, jak ktoś chce namiary, to... :arrow: ). Może to jest jakieś wyjście :). Tylko ja bym to zrobił chyba folią a nie kalkomanią, czyli hydro czymś tam :).

 

zacznę od pytania nr.2

 

tu masz jego wątek, napisz po prostu na PW

 

viewtopic.php?f=16&t=143847&view=unread#unread

Wielkie dzięki, jutro jak będę mieć chwilkę, to się do Niego odezwę :). Mam nadzieję, że do tego czasu nie sprzeda :twisted:

 

 

Dzięki Wam. Jak będe mieć coś więcej, to odświeżam temat :).

 

-- 20 kwi 2011, o 15:10 --

 

Jak sobie wyobrażam to: https://picasaweb.google.com/jacekkowal ... 1185716514

Z tym: http://www.rapidford.co.uk/shop/images/ ... 3-2005.jpg

 

Ojoj... lucza, prosze o pomoc, proszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze że wszystko ok bo kiedyś pisał ze sto postów na godzinę a teraz nic

Jak skończy budować to pewnie wróci

 

Ano pisał, pisał, ale skoro jego pisanina gospodarzowi Forum nie pasuje, to przestał pisać, ot co.

I nie sądzę, żeby wrócił jeżeli nie oddadzą mu praw Forumowicza, a pewnie nie oddadzą, bo przecież muszą pokazać, kto tu rządzi :twisted:

 

i żeby nie było OT w technicznym:

mamy gdzieś pojedyńczy fotel kierowcy z buga US, jak masz jakąś możliwość transportu, weź go sobie na eksperymenty, może jakoś przeflancujesz sobie dolną część, chyba najtańsze rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd ten transport? :) Mozna wiadomość na PW? :). Byłoby super :). A jakbyś znalazła zdjęcie takiego samego fotela w google i podesłała, to bym zobaczył czy przypomina mój prawy.

 

Ech, rozumiem rozumiem... No nic nie można poradzić neistety :(. Sądze jednak że dla ludzi którzy zrobili więcej dobrego niż złego powinno się robić wyjątki, no ale nie ważne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie sądzę, żeby wrócił jeżeli nie oddadzą mu praw Forumowicza, a pewnie nie oddadzą, bo przecież muszą pokazać, kto tu rządzi :twisted:

 

Nie pierwszy raz tak jest, Azrael też dostał bana za "reklamę", najlepiej gdyby wszyscy kupowali w ASO za 300% ceny :roll:

 

Żeby nie było OT to polecam użytkownika emotorsport bo sam u niego nie raz kupowałem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...