Skocz do zawartości

Zastąpienie samopoziomujących amortyzatorów Forester 03-08


Niedźwiedź

Rekomendowane odpowiedzi

ukaszWRX,

 

powiem wiec krotko bo nie czas po temu, ale auto przyjechalo z belgii z tzw. holenderskimi gratami wszystko na bazie prinsa+keihin i o dziwo do 60-63 dobija bo wpisane ma w papierki 69l.

...ot i wszystko

 

pozdrawiam tomasz

 

-- Wt sty 04, 2011 7:57 am --

 

Niedźwiedź,

 

...witam cie, alu wchodzi w gre ale co bedzie lzejsze alu czy wlokno ???

...a jak cenowo owo alu ???

 

tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...witam cie, alu wchodzi w gre ale co bedzie lzejsze alu czy wlokno ???

...a jak cenowo owo alu ???

 

Na pewno alu bedzie wytrzymalsze - pisz do grzegorzp a Warszawy on robił juz kilka naszym forumowiczom. Ja też mam jego osłobe 6mm super wyprofilowaną i sprawdziła sie na 100%. Kilka razy w lesie mocno wyk..... i śladu nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszu- juz odpowiadam, mowiac krotko chce jak rozmawialismy przez tel. uniesc forka do ok. 19-21cm przeswitu czyli tyle co ma wersja bez turbo a ja obecnie mam 17 (bo to i automat i zbiornik nitro i haczyk no i pewnie padajace juz amorki)

 

A to inna ińszość.

 

Chociaż trochę niepokojące są podawane przez ciebie dane. Prześwit fabryczny forka XT AT powinien wynosic około 20cm . Widać z tego , że coś zepsułeś w swoim Forysiu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryku,

 

...no nie moglem sie powstrzymac, znowu uderzylem w las. jest straszna odwilz wiec snieg mokry ciezki i bardziej grzazki niz ten kopny. forek rzucal sie jak wariat (tak sie slizgal i zakopywal). auto rysowalo brzuchem przez co moze i gorzej sie prowadzilo. CHCE MIEC WYZSZE NIECO ZAWIESZENIE.

pragne jednak mimo niesamowitej frajdy upewnic cie tomku i innych kolegow iz nie katuje swego autka i nie ide w strone dziwnego drutowania. chce zachowujac wszelkie kanony przyzwoitosci uniesc i lekko utwardzic auto, czyli jak powiada GRZEGORZ67, dokonac niemozliwego miec auto sztywne na jezdni zachowujac przy tym jak najwiecej z komfortu oraz podniesc by przy pomocy auta cieszyc sie dotychczas niezbadanymi terenami gdzie opel meriva (obecnie auto malzonki) nie dawalo rady dojechac. swoja droga po dzisiejszej przejazdzce powiedziala, ...no to mozesz mi kupic te impreze kombi... :lol::lol::lol::lol: wreszcie zlapala bakcyla.

 

pozdrawiam tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GÓRAL z Łodzi,

 

widzisz przychylam sie do twojej wersji ale strasznie zalezy mi zobaczyc jak wyglada twoje autko teraz jak sie juz ulozylo, najszybciej bedzie poprosic o zdjecia z uwzglednieniem jednego totalnie z boku. moj email: t.pudlo@op.pl

jesli sie uda bede bardzo wdzieczny.

 

tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój forek ma już nowe zawieszenie bez SLS-ów. Pierwsze odczucia bardzo pozytywne :-).

 

15 minut po tym, jak zostawiłem samochód w serwisie z zestawem amorków i sprężyn w bagażniku dostałem telefon, że oni montowali takie amortyzatory w foresterze w zeszłym tygodniu i te amortyzatory były za krótkie ;-). "Montujcie Panowie - te będą dobre" - i są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut po tym, jak zostawiłem samochód w serwisie z zestawem amorków i sprężyn w bagażniku dostałem telefon, że oni montowali takie amortyzatory w foresterze w zeszłym tygodniu i te amortyzatory były za krótkie . "Montujcie Panowie - te będą dobre" - i są.

a co zamontowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut po tym, jak zostawiłem samochód w serwisie z zestawem amorków i sprężyn w bagażniku dostałem telefon, że oni montowali takie amortyzatory w foresterze w zeszłym tygodniu i te amortyzatory były za krótkie . "Montujcie Panowie - te będą dobre" - i są.

a co zamontowałeś?

 

Tajemnicze rozwiązanie Niedźwiedzia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wszystko jasne Jak się jeździ? Zadowolony? Różnice odczuwalne? W ASO montowałeś?

 

Montowałem w stacji obsługi. Muszę jeszcze zrobić geometrię.

Po mieście super się jeździ, dobrze wybiera nierówności, nie hałasuje, nie buja. Jak jest na trasie przekonam się jutro, ale mam dobre przeczucia :-). Trudno mi porównać do standardowego zawieszenia, nie pojeździłem za dużo zanim się popsuło.

 

No i w moich SLS-ach wysiadło poziomowanie po około 40tys. km, nagle i bez ostrzeżenia, więc bardzo się cieszę, że jest alternatywa dla tego badziewia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie za 100 punktów. Złożyłem zestaw "Niedźwiedzia" i wszystko by było super jakbym nie miał z tyłu butli w kole zapasowym i koła w bagażniku. Jak się zatankuję to tył mam niżej od przodu i robi się równo jak już butla pusta ;/ Ma ktoś jakiś pomysł jak utwardzić to zawieszenie, czy już tak będzie musiało zostać?

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie za 100 punktów. Złożyłem zestaw "Niedźwiedzia" i wszystko by było super jakbym nie miał z tyłu butli w kole zapasowym i koła w bagażniku. Jak się zatankuję to tył mam niżej od przodu i robi się równo jak już butla pusta ;/ Ma ktoś jakiś pomysł jak utwardzić to zawieszenie, czy już tak będzie musiało zostać?

jaki masz rozmiar opon? jaka odległość od podłoża do krawędzi błotnika (ew. od środka koła do krawędzi błotnika)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie za 100 punktów. Złożyłem zestaw "Niedźwiedzia" i wszystko by było super jakbym nie miał z tyłu butli w kole zapasowym i koła w bagażniku. Jak się zatankuję to tył mam niżej od przodu i robi się równo jak już butla pusta ;/ Ma ktoś jakiś pomysł jak utwardzić to zawieszenie, czy już tak będzie musiało zostać?

 

...widzisz ja tez mam podobny problem z nitro :lol: , dlatego mimo sympatii do niedzwiadka musze zwrocic sie w strone IRONMANNow+KYB

 

tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...