Skocz do zawartości

Zastąpienie samopoziomujących amortyzatorów Forester 03-08


Niedźwiedź

Rekomendowane odpowiedzi

Przód 46-46,5 cm

Tył pusty  46,5-47 cm

Tył pełny 46,5 cm <_<

 

Pusty tzn. nic w bagażniku, Pb na rezerwie, 10 litrów lpg

Pełny, tzn. + 23 litry Pb i full lpg (56 litrów lpg)

 

Opony 215/60/16 (czyli rozmiar chyba standardowy)

Edytowane przez camel00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, camel00 napisał:

Operacja zakończona. Na oko, stoi chyba równo. 

 

Fajnie stoi. Tak jak poprzednicy pisali - trochę wyżej, niż powinien, ale mi się podoba :)  

Dzięki za informacje, zdjęcie i konkretne dane. Na pewno się przydadzą potencjalnym zainteresowanym.

 

Edytowane przez Malyboss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9. 10. 2017 o 20:05, camel00 napisał:

 

 

Dokupiłem jeszcze na wszelki wypadek górne mocowania amortyzatora (SM5422 - 120 zł / szt.), ale okazało się, że nie trzeba wymieniać i nie pasują (mam jakieś zupełnie inne).

 

Przód fabryczny, tył zmieniony.

20171009_153315996_iOS.jpg.51b5ec7410d82703b21919b4303c4107.jpg

(tak, wiem, brudny :) nie, to na tylnych drzwiach to nie ruda)

 

Powinno sie wymieniac wszystko w komplecie, mocowania sa waznym elementem, a koszt nie tak duzy w stosunku do inwestycji. No ale to tylko moja opinia, takie zboczenie motoryzacyjne ;)

 

Forek wyglada bardzo ladnie, wydaje sie wiekszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra przeczytałem 41 stron... Pacjent fotek SF5 2001. Tylne sls'y ktoś wymieniał w Niemczech na gazowe. Nie wiem co to za amor. Sprężyna ma 14mm. W Polsce nowy właściceriaiel założył instalacje LPG. Wrzucam trochę gratów do bagażnika, 15l pb, prawie 40l gazu i z tyłu mam od krawędzi nadkola do środka koła 38,5 cm... Z przodu 41,5 cm. Do tego wylał przedni prawy, najprawdopodobniej seria jeszcze. Na diagnostyce wyszło przeszło 70% wszędzie. Tył pomimo że siedzi to nie puka na garbach i dołach. 

Teraz pytanie: czy mogę z przodu wymienić sam amortyzator na kyb i zostawić seryjna sprężynę ,czy zestaw. I czy wystarczy na tył nowa sprężynę żeby lepiej stał? Myślałem o używanym przodzie ale czy jest sens? Czytałem o niedźwiedziowym rozwiązaniu i Mysiadłowym. Ironmany za wysoko, i drogo. Pomóżcie bo łep kipi.

Zapomniałem dodać, że felga 17' 225/55.

Amortyzatory tył to Tokico 2A 17510-B...olejowe. właśnie sprawdziłem.

To przód idzie kyb 334189 i sprężyna rc2315

Tył sprężyna kyb 5761???

A jak padnie tył olejowy to wstawię kyb?

Dobre będzie to? XD

 

 

 

Edytowane przez KRYSZTAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2017 o 17:27, KRYSZTAŁ napisał:

Teraz pytanie: czy mogę z przodu wymienić sam amortyzator na kyb i zostawić seryjna sprężynę ,czy zestaw. I czy wystarczy na tył nowa sprężynę żeby lepiej stał?

jeżeli siedzi już na klasycznym zestawie to zmień amory+sprężyny inaczej będziesz robił dwa razy tą samą robotę - szkoda czasu.

Jak przód stoi OK to możesz same amory zmienić.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Za wsparcie. Na razie kolejny wydatek bo błotnik do wymiany po ostatnich eskapadach... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na dzień dzisiejszy finansowo sprawa wygląda następująco (ceny podane za dwa amortyzatory): 

- dzwoniłem dziś do zakładu zajmującego się regeneracją SLSów w Gdańsku - kompletna regeneracja to 1700 zł + koszty przesyłki. Na pracę udzielana jest roczna gwarancja bez limitu przebiegu.

-  w AS0 - 2200 zł (nie sprawdzałem osobiście, wyczytałem na forum)

- na allegro znalazłem/ skompletowałem zestaw KYB + KYB za około 950 zł z przesyłką.

 

Powiem szczerze, że zaskoczyła mnie dość wysoka cena regeneracji i prawdopodobnie zdecyduję się na zestaw KYB.

 

 

Edytowane przez zdegustowany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zdegustowany napisał:

Na dzień dzisiejszy finansowo sprawa wygląda następująco (ceny podane za dwa amortyzatory): 

- dzwoniłem dziś do zakładu zajmującego się regeneracją SLSów w Gdańsku - kompletna regeneracja to 1700 zł + koszty przesyłki. Na pracę udzielana jest roczna gwarancja bez limitu przebiegu.

-  w AS0 - 2200 zł (nie sprawdzałem osobiście, wyczytałem na forum)

- na allegro znalazłem/ skompletowałem zestaw KYB + KYB za około 950 zł z przesyłką.

 

Powiem szczerze, że zaskoczyła mnie dość wysoka cena regeneracji i prawdopodobnie zdecyduję się na zestaw KYB.

 

 

 

Chyba tyle samo co koszt regeneracji samych SLS, kosztuje komplet sprężyn + amortyzatory Pedders. Używam ich od roku. Jest może nieco bardziej twardo ale też wyraźnie bardziej stabilnie. Mi bardzo pasują. Rozważ jeszcze taka możliwość ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to najbardziej zależy mi na tym żeby było zbliżone do oryginału dlatego też chciałem regenerować SLSy. Nie mam potrzeby utwardzania czy podwyższania samochodu bo jeżdżę nim tylko po asfalcie, z "rodzinnymi" prędkościami i ewentualnie lekkim bagażem.

Niestety cena regeneracji jest dla mnie zaporowa i zastanawiam się z czego ona wynika. Części materiałów używanych do regeneracji czy nakład pracy ? Bo patrząc na to co znalazłem w necie (ok. 1000 zł za zestaw KYB) to wydaje mi się ze byłbym tyle w stanie zapłacić za dwa regenerowane oryginalne SLSy - w innym przypadku regeneracja nie ma żadnego ekonomicznego uzasadnienia. 

Czy ktoś może zna inne zakłady zajmujące się regeneracją SLSów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze 2 lata temu płaciłem 1380 PLN + koszty wysyłki , przy cenie oryginału w ASO około 4000 PLN to była atrakcyjna cena, teraz w ASO masz o polowe taniej i jeżeli "zależy Ci na tym żeby było zbliżone do oryginału" to polecam ASO

Swego czasu carfit z Nowego Sącza montował regenerowane i to w lepszej cenie niż te z Gdańska, nie wiem, jak jest teraz.

Edytowane przez miroman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, miroman napisał:

jeszcze 2 lata temu płaciłem 1380 PLN + koszty wysyłki , przy cenie oryginału w ASO około 4000 PLN to była atrakcyjna cena, teraz w ASO masz o polowe taniej i jeżeli "zależy Ci na tym żeby było zbliżone do oryginału" to polecam ASO

Swego czasu carfit z Nowego Sącza montował regenerowane i to w lepszej cenie niż te z Gdańska, nie wiem, jak jest teraz.

Właśnie dzwoniłem do Carfita i powiedzieli, że już się tym nie zajmują. Będzie KYB + KYB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odgrzewane kotleta... Ultra sr kyb + stara sprężyna przòd do forka st? Czy trzeba sprężynę od sti? Bo jeszcze nie zmieniłem z racji cięć budżetowych  bo w hurtowni postraszyli, że exel-g made in China teraz... I zgłupiałem na nowo

Dopiero spojrzałem że temat o samopoziomach.... To również czy tył jeżeli sprężyna od olejowego tylnego Tokico pod ultra sr?

 

Edytowane przez KRYSZTAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

niecały 1000 ? w ASO ? brutto ? We wszystkich powinna obowiazywać ta sama cena czy może być różnie i warto szukać ?

Zmieniałeś też sprężyny na nowe ? Pytam bo mi sugerowano, że sama wymiana amortyzatorów nie podneisie auta do "fabrycznej" wysokości- że spręzyny też już mogły "siąść"

 

Edytowane przez vonda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2017 o 00:39, AdaSch napisał:

a ja dodam, zę oryginalny sls obecnie to koszt nie cały 1k pln wiec mam nowe dwa i znowu jest cudownie :)

 

 też jestem ciekawy, w którym ASO można kupić oryginalne SLSy za nie cały 1000 PLN, podaj proszę namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, miroman napisał:

 też jestem ciekawy, w którym ASO można kupić oryginalne SLSy za nie cały 1000 PLN, podaj proszę namiary

 

Napisz to użytkownika A.Koper. Wydaje mi się, że pan Andrzej kiedyś pisał, że w jego ASO tyle kosztują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...