Skocz do zawartości

Zastąpienie samopoziomujących amortyzatorów Forester 03-08


Niedźwiedź

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wieczorem napisze ile cm jest przed i po tankowaniu, bo akurat mi się podtlenek lpg kończy a opony mam standard 215/60/16

 

Dobra pomierzone:

Pół kreski benzyny i kreska gazu Przód 74cm tył 73cm po zatankowaniu gazu do pełna przód bez zmian tył 72.3 cm pozostaje jeszcze kwestia napełnienia baku benzyny tak do połowy czyli jeszcze + jakieś 30l ;/ i pewnie będzie jakieś 71 z jakimś groszem ;/ Macie jakiś pomysł oprócz takiego żeby wywalić butlę ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania mój, mierzone w garażu, który ma delikatne spadki (na długości auta pewnie z 2cm przód wyżej niż tył).

Opony standard.

 

prawa strona

- tył 74,5

- przód 74

lewa strona

- tył 74

- przód 73,5

 

Samochód pusty, prawie pełny bak.

 

Geometrię zrobiłem, korekta była minimalna i zdaniem mechanika nie konieczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marin, może mógłbyś wrzucić fotkę po zatankowaniu najlepiej z boku . Nivomaty mi się kończą ale w bagażniku butla do której leję 60 litrów LPG :shock: , muszę poważnie przekalkulować na które rozwiązanie się zdecydować albo pozostanie mi kupowanie samopoziomów :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedii nie ma ale wiecie obok mnie parkuje jakiś forek wolnossak i ma dupkę minimalnie wyżej niż przód i tak z zazdrością na niego spoglądałem zwłaszcza jak nivomaty mi zaczęły się nie podnosić. Teraz jest wyżej niż było przed wymianą, ale zawszę mogło by być lepiej. Jestem dobrej myśli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony do rantu błotnika .

tutaj ciężko porównywać bo odległość zależy od rozmiaru, ciśnienia, modelu opony (średnicy opony).

 

polecam powrót do postów wcześniejszych - są fotki, liczby...

 

viewtopic.php?p=1061005#p1061005

viewtopic.php?p=1078693#p1078693

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę :)

 

---------Przód------Tył

Lewo*---73,5-------76,0

Prawo----74,5-------76,0

 

*) "lewo" - od kierowcy

 

Opony zimowe: 215/60/16 - zużycie 1 mm + felgi zimowe stal OEM.

 

Opony pompowane bez auta 2,0 kPa przód, 2,0 kPa tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

 

Właśnie wróciłem z tygodniowego urlopu w górach. To był mój pierwszy wyjazd na zestawie KYB+IRON.

 

Szczerze wszystkim polecam, szczególnie jak ktos ma ciągle coś cięższego w bagazniku (czyt. np.butla).

 

Trzeba przyznać że na sucho (pusto) ten zestaw jest trochę twardy, na "śpiących policjantach" samochód podskakuje.

Ale po załadowaniu: ja 80kg, kobita jakieś 50kg, dzieciak 20kg i do tego około 50kg bagazu w bagazniku (ważyłem walizki :D ) Forek zachowuje sie rewelacyjnie.

 

"Policjantów" przechodzi z amortyzacją, na gierkówce od Piotrkowa do Katowic po ubytkach asfaltu po prostu przelatuje, torowiska tramwajowe w mieście bez zająknięcia, w drodze powrotnej (dzisiaj) jechałem chwilami 140kmh - 160kmh (żeby w koncu obudzic turbinę) tłumienie nierówności rewelacja, sztywno i sprężyście.

 

Aha, dodam jeszcze że lubię zjechac z asfaltu i od czasu jak mam KYB+IRON nie dotknąłem jeszcze podwoziem ziemi.

 

Po załadowaniu bagażnika klamotami jak wyżej, nie widać żeby mu coś dupa siadła. To znaczy pewno coś siadła, ale nie mierzyłem bo nie miałem miarki i mi sie nie chciało, nie rzuca sie po prostu w oczy. Jak to mój mechanik (który wszystko montował) powiedział: wstał (i nadal stoi) jak byk do kopulacji :D .

 

I na zakończenie dodam, chyba juz pisałem kiedyś, na zakrętach i przy hamowaniu się nie przechyla tak jak seria.

 

Reasumując: dla fanów off-road, i ciągłego wożenia lekkiego obciążenia KYB+IRON moim zdaniem to zestaw idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo zdanie i ten sam zestaw co Thomas. Moje życie z Forkiem dzielę na to przed KYB+Ironman oraz na to po :). Zestaw mam od maja 2010 i każda wydana z tych 1200 zł złotówka jest warta klika razy tyle. Seryjny SLS to było nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kupujecie Ironman-y? Ja się wciąż waham pomiędzy KYB+KYB a KYB+Ironman.

do Ciebie chyba nie ma ironmanów. Sugeruję kyb ultra sr + ra 5761.

 

a jak się taka wysoka dupa zachowuje na zakrętach?

to może być "ciekawe". Auto jest wyższe i twardsze. Spreżyna nie obciążona (czyli w większości aut przez większość czasu) może powodować nieciekawe zachowanie auta.

Trzeba przyznać że na sucho (pusto) ten zestaw jest trochę twardy, na "śpiących policjantach" samochód podskakuje.

 

Ale po załadowaniu: ja 80kg, kobita jakieś 50kg, dzieciak 20kg i do tego około 50kg bagazu w bagazniku (ważyłem walizki :D ) Forek zachowuje sie rewelacyjnie.

 

Ironman jest w moim odczuciu dla ludzi , którzy albo non stopą ciągają przyczepy, albo wożą cement na budowę (duże obciążenia), albo uprawiają offroad. Dodatkowo przy Ironmanie nie bardzo widzę sens wymiany na jednej osi.

 

"Zestaw z Mysiadła" od początku miał na celu zastąpienie SLS w taki sposób aby odpowiadał OEM - ewentualnie poprawiał prowadzenie samochodu niwelując bujanie. Z przeznaczeniem dla osób, które Forka używają na co dzień w mieście, jeżdżą w trasy.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom :) - podjęte zostały prace nad wersją dla aut z LPG :)

Chociaż i tak, porównując auta z zamontowanymi aktualnymi spreżynami w autach z LPG z autami z zawieszeniem OEM non-sls (US) z LPG - potwierdzają się dobrane odpowiednio parametry sprężyny w tym pierwszym zestawie. Co widać chociażby na fotkach MARIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są dwie drogi (Iron versus Mysiadło). Obie dobre do różnych zastosowań. Ja wolę twardszy, bardziej terenowy zawias.

 

Przód mógłby być faktycznie twardszy (mam zrobiony tylko tył) ale nie ma dramatu. Testowałem to w zeszłym roku na górskich serpentynach. Rok wcześniej na tych samych serpentynach ale na SLS'ach - różnica w dynamice jazdy była znaczna. Te same zakręty na nowym zawieszeniu pokonywałem 20 km/h szybciej.

 

Po zmianie zawieszenia (w ASO Koper) auto stało na parkingu obok Forestera III - linię dachu oba auta miały na tej samej wysokości.

 

Na pewno zestaw z Mysiadła ma jedną podstawową zaletę - auto nie odbiega wyglądem od serii. Jak to napisał Carfit - "nie wygląda na zdrutowane".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ironman jest w moim odczuciu dla ludzi , którzy albo non stopą ciągają przyczepy, albo wożą cement na budowę (duże obciążenia), albo uprawiają offroad.

 

I właśnie tego się obawiałem a nie jestem zwolennikiem twardych zawiasów . Przez większość czasu w moim aucie jeżdżą 2 osoby i góra 20 kg bagażu więc nie byłoby dyskusji w przypadku konstrukcji z Mysiadła ale pozostaje kwestia tego nieszczęsnego zbiornika na lpg i się sprawa nieco skomplikowała . Pozostaje poczekać na kit gazowy Niedzwiedzia i zobaczymy :mrgreen: .

Mój forek stoi na razie na wysokości 73,5 cm równo z prawa i z lewa z butlą na której jest napisane 77 litrów , przebieg to 65kkm jak zahuśtam tyłem to słychać z lewej strony zgrzyt a prawy amor ma tłuste zacieki tak więc pomału czas wymiany nadchodzi :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pójdzie i w tym tygodniu dostanę inny zestaw sprężyn z Myśadła właśnie pod LPG to we wtorek zaklepałem sobie miejsce na montaż. Jak tylko założę razu wrzucę foty. ;) Zawieszenie jest naprawdę super dobrane jeżeli chodzi o twardość i charakterystykę pracy. Problemem jest właśnie ciężar w postaci butli z LPG ale zobaczymy jak na nowych sprężynach będzie wysokość ok to śmiem twierdzić że będzie to idealna alternatywa dla SLS-ów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kupujecie Ironman-y? Ja się wciąż waham pomiędzy KYB+KYB a KYB+Ironman.

do Ciebie chyba nie ma ironmanów. Sugeruję kyb ultra sr + ra 5761.

.

 

 

Wiem niedźwiedź, to właśnie za Twoją namową wybierałem ten zestaw KYB+KYB :-) Na wiosnę będę go zakładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MARIN,

 

...ja juz KYBY zamowilem, ale co do IRONOW czlowiek jest na urlopie wiec ostatania chwila by sie rozmyslic.

ja ma jeszcze procz zbiornika haczyk i skrzynie automat (ciezszy jak mniemam od manualu). wiec nie pozostaje mi inny wybor jak IRONy.

zdjecia GORALa bez turbo, bez automatu i bez zbiornika to auto zawieszone przyjemnie wysoko u mnie to wszystko jest wiec zakladam iz z zawiasem KYB+ IRON moj forek bedzie wygladal jak standart.

 

MYLE SIE ???

 

tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...