Skocz do zawartości

Zastąpienie samopoziomujących amortyzatorów Forester 03-08


Niedźwiedź

Rekomendowane odpowiedzi

KyB i butli lpg forester nie jest sztywny, nie tlucze się na dziurach. Tył się tak podniesie że jest nie do poznania+1cm dystans. Całość zakup to koszt 1220zl amortyzatory, sprężyny, odboje je też należy kupić, wymiana u mechanika to koszt 150zl

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2017 o 16:45, gorion napisał:

Zdecydowanie nie jest fabryczna, choćby przez inną twardość sprężyn. Co oczywiście nie znaczy że nie da się jeździć, zwłaszcza z butlą LPG.

 

Charakterystyka na zestawie Kayaba jest jak fabryczna, sprężyny w SLS-ach masz cieńsze, ale sam amortyzator unosi część ciężaru auta. Próbowałem kiedyś ścisnąć sprawny SLS, nie dałem rady. Zwykły amortyzator bez problemu.

Niech będzie, że charakterystyka na KYB jest jak fabryczna w foresterze w wersji bez SLS, czyli np. z USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mówię właśnie że sprężyny trzeba zmieniać i wtedy po zmianie z amortyzator SLS + cienka sprężyna do SLS na amortyzator KYB + sprężyna KYB charakterystyka jest jak fabryczna - przynajmniej u mnie była taka.

 

Oczywiście, że jak zamiast amortyzatorów SLS wstawisz KYB, a sprężyny zostaną od SLS-ów do tyłek usiądzie.  Ja cały czas piszę o zestawie - przeczytaj moją wypowiedź.

Natomiast w wersji bez SLS sprężyna była z grubszego drutu, ale nie o tym jest ten wątek.

 

Wg. mnie, a przerabiałem Ironmany i znam opinie użytkowników sprężyn Lesjofors (wzmocnionych) - zestaw KYB+KYB zamiast SLS daje charakterystykę najbliższą fabrycznej.

KYB+Ironman = wyżej i sztywniej

KYB+Lesjofors = sztywniej

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pozostanę przy swoim zdaniu, zwłaszcza, że jeździłem na SLS-ach, KYB+Ironman oraz KYB+KYB. Nie ma znaczenia co bardziej pracuje, a co mniej, liczy się efekt końcowy czyli charakterystyka całego zespołu amortyzator + sprężyna. Ale to moje subiektywne zdanie i szanuję Twoje odmienne ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak Was teraz czytam to zacząłem sie bac tej wymiany na KYB + Lesjofors, bo oryginalna charakterystyka SLS mi bardzo pasi.... A czy zestaw KYB+KYB+2cm mialby sens przy LPG? :) Innymi slowy, czy wystarczy do trzymania tyłu wysoko przy grubszym załadunku?

Edytowane przez raveout
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, raveout napisał:

Jak tak Was teraz czytam to zacząłem sie bac tej wymiany na KYB + Lesjofors, bo oryginalna charakterystyka SLS mi bardzo pasi.... A czy zestaw KYB+KYB+2cm mialby sens przy LPG? :) Innymi slowy, czy wystarczy do trzymania tyłu wysoko przy grubszym załadunku?

Miałem taki zestaw w moim byłym Fxt SG i było idealne prowadzenie i komfort resorowania również Ok. Miałem butle w miejscu koła ,żadnych dystansów pomiędzy kolumnę a kielich i stał wysoko jak powinien z pełnymi zbiornikami.011.thumb.jpg.7458393b6fdeb218e8c3fe7cf8103ebb.jpg011.thumb.jpg.7458393b6fdeb218e8c3fe7cf8103ebb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tedimy99 napisał:

Miałem taki zestaw w moim byłym Fxt SG i było idealne prowadzenie i komfort resorowania również Ok. Miałem butle w miejscu koła ,żadnych dystansów pomiędzy kolumnę a kielich i stał wysoko jak powinien z pełnymi zbiornikami.

 

U mnie dokładnie tak samo. Tyle, że nie w SG FXT, tylko w NA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, TOMA52 napisał:

A ja pozostanę przy swoim zdaniu, zwłaszcza, że jeździłem na SLS-ach, KYB+Ironman oraz KYB+KYB. Nie ma znaczenia co bardziej pracuje, a co mniej, liczy się efekt końcowy czyli charakterystyka całego zespołu amortyzator + sprężyna. Ale to moje subiektywne zdanie i szanuję Twoje odmienne ;-)

 

TOMASZ52,  a miałeś do czynienia z Pedders? Ciekawe jak wygląda porównanie KYB - SLS - Pedders? Ja mam od wiosny kpl. sprężyny + amortyzatory Pedders i bardzo mi ich charakterystyka odpowiada. Moim zdaniem jest nieco sztywniej od SLS ale mi się to akurat podoba. Kolega ma w SF z butlą i też zadowolony. Ale podobno cena SLS znacząco spadła i może już nie warto kombinować z zamiennikami? Chyba A.Koper pisał, że cena SLS jest teraz dużo niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, piotruś napisał:

 

TOMASZ52,  a miałeś do czynienia z Pedders? Ciekawe jak wygląda porównanie KYB - SLS - Pedders? Ja mam od wiosny kpl. sprężyny + amortyzatory Pedders i bardzo mi ich charakterystyka odpowiada. Moim zdaniem jest nieco sztywniej od SLS ale mi się to akurat podoba. Kolega ma w SF z butlą i też zadowolony. Ale podobno cena SLS znacząco spadła i może już nie warto kombinować z zamiennikami? Chyba A.Koper pisał, że cena SLS jest teraz dużo niższa.

 

ok 1099,- PLN/ za szt. SLSa w każdym ASO Subaru

Edytowane przez miroman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, piotruś napisał:

Ale podobno cena SLS znacząco spadła i może już nie warto kombinować z zamiennikami? Chyba A.Koper pisał, że cena SLS jest teraz dużo niższa.

 

Cena spadła, ale trwałość nie wzrosła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że Pedders idą do Forestera SH, bo nie ma tańszej alternatywy. Do SG nikt chyba nie zakłada, bo jest sprawdzona i tańsza Kayaba.
No ja właśnie mam SG (2,5XT z 2007 roku) i wiem, że kilku innych użytkowników też ma założone. Słyszałem, że wszyscy zadowoleni (ja też). Pedders, niestety droższy od KYB, ale ciągle trochę tańszy od SLS... Tylko czy to trochę teraz, przy niższej cenie SLS, "robi różnicę" i jak wypada w porównaniu do KYB?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Po przeczytaniu całego wątku zdecydowałem się na zestaw  tylnego zawieszenia po padnięciu lewego amora: KYB + Lesjofors w forku  z LPG. Wysokość od osi do rantu po wymianie to 435/440mm. Koszt ok 1100zł z odbojami i osłonami plus własna  praca. Wymiana bardzo prosta ale przydaje się pomoc przy montażu. Testy wypadły pomyślnie , autko jest nieco twardsze  ale w granicach przyzwoitości. Dzisiaj próby  w  ostrych zakrętach :) . Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje @kozbi Zdaj relacje jak wyszly próby na zakrętach :)

 

Mam jeszcze pytanie do wszystkich, ktorym padły SLSy - czy na pustym samochodzie, z pustym bakiem również dupa wam siedziała czy moze podnosila sie do przyzwoitego stanu? U mnie wlasnie SLSy przy pustym LPG i prawie pustym Pb wrocily do wysokosci 440mm a moze nawet ciut wyzej. Komfort resorowania jest wciaz bez zarzutu, wiec moze do tej wymiany u mnie jeszcze daleko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...