Skocz do zawartości

Zastąpienie samopoziomujących amortyzatorów Forester 03-08


Niedźwiedź

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Kambol napisał:

A ile sobie liczą za regenerację? Ciekawy jestem jak to się ma do inwestycji w nowe, skoro pomaga na tak krótki czas...

 

 już to kiedyś pisałem, znalazłem paragon - 1415,- PLN za komplet (w tym koszty wysyłki), kolega Carfit,  z tego co pamiętam ma robi to taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
47 minut temu, Nosek kreseczka napisał:

Odswieżę trochę temat, chciałem zamówić zestaw sprężyn i amortyzatorów na tył ale gubię się w tych oznaczeniach.

znalazłem takie

amortyzator KYB334344

amortyzator KYB334345

 

które ze sprężyn kayaba będą odopwiednie?

kayaba rc6431?

 

Cześć,

Nie sugeruję sprzedawcy !

http://www.subarak.pl/348-0-dohc#/zawieszenie-sprezyny

co do amortyzatorów to tylko KYB

http://www.subarak.pl/348-0-dohc#/zawieszenie-amortyzatory

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Nosek kreseczka napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie, czy wszystkie forestery SG miały samopoziomujące amortyzatory?

Pytam bo mój mechanik stwierdził, że nie są to żadne samopoziomujące lecz najzwyklejsze w swiecie amorki

 

może już miałeś wymienione na zwykłe wcześniej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Nosek kreseczka napisał:

samochod co prawda ma juz kilka lat ale jest od nowosci w rodzinie, na gwarancji serwisowane w ASO, po gwarancji tylko i wylacznie przez tego jednego mechanika

 

to mnie się trudno wypowiedzieć, mój SG i wszystkie które znam  mają samopoziomujące (łatwo rozpoznać bo maja dodatkowy mniejszy cylinder/rurkę, "zwykłe"  mają 1 rurkę / tuleję), z Twojego opisu w profilu tez nie wynika jakiego masz forka: rok modelowy, pojemność/moc silnika, rodzaj skrzyni biegów :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Nosek kreseczka napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie, czy wszystkie forestery SG miały samopoziomujące amortyzatory?

Pytam bo mój mechanik stwierdził, że nie są to żadne samopoziomujące lecz najzwyklejsze w swiecie amorki

Sprawdzić jest łatwo. Podchodzisz do auta zaglądasz w tylne nadkole i patrzysz na amortyzator. Jeżeli za golenią od amortyzatora "doczepiony" jest taki dodatkowy pojemnik w kształcie rurki to masz SLS, czyli amortyzatory samopoziomujące. Z tego co wiem każdy Forek 2 gen. miał zakładane fabrycznie SLS-y.

W uzupełnieniu załączam dane techniczne 2 generacji Forestera. Na stronie 4 jest informacja o SLS-ach.

07myforester.pdf

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Adek83ak napisał:

Sprawdzić jest łatwo. Podchodzisz do auta zaglądasz w tylne nadkole i patrzysz na amortyzator. Jeżeli za golenią od amortyzatora "doczepiony" jest taki dodatkowy pojemnik w kształcie rurki to masz SLS, czyli amortyzatory samopoziomujące. Z tego co wiem każdy Forek 2 gen. miał zakładane fabrycznie SLS-y.

W uzupełnieniu załączam dane techniczne 2 generacji Forestera. Na stronie 4 jest informacja o SLS-ach.

07myforester.pdf

Np na Amerykę nie miały SLS i jak pamiętam to przy kupnie nowego w salonie miałeś wybór ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzychu91 napisał:

Np na Amerykę nie miały SLS i jak pamiętam to przy kupnie nowego w salonie miałeś wybór ;)

Z Ameryką to słyszałem ale nie brałem po uwagę. Z tego co wynika z załączonego wyżej pdf'a wynika, że to standardowe wyposażenia. Nie kupowałem Forka w salonie, więc nie będę się spierał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w SG, ale w SF po wymianie na zestaw KYB warto zmienić stabilizator z tyłu na grubszy z imprezy - jeden z nieASO serwisów sugeruje że po zostawieniu oryginalnego stabilizatora Forek ma większą skłonność do fikoła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest normalna, dolicz sprężyny i wyjdzie około 1000zł. Tyle płaciłem za komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, fakt, że moze jakiegos solidnego researchu nie robilem, ale w swiadomosci mialem bardziej ceny takie jak na subarak.pl czyli para kyb po jakies 900 zl + springi wzmacniane 2x 230. Widocznie to tam jest za drogo ;)

 

Mam jeszcze jedną rzecz - własnie dzien przed dluższym wyjazdem i po zatankowaniu do pełna Pb i LPG po raz pierwszy wyraźniej usiadła dupka na moich SLS :( Do tego dojdą jeszcze dwie osoby i troche bagaży, wiec az się boje myslec co to będzie - stąd pytanie:

 

czy jesli same amortyzatory tłumią dobrze, ale tył ma tendencje do opadania czy mozna zastosowac do sls dystanse? czy to da sie jakos na szybko zamontowac oraz ile max cm mozna na standardowych srubach? 1cm? 

 

Z gory dzieki za pomoc!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

tak, da rade na szybko, odkrecasz górne mocowania i podkładasz podkładki. Na seryjne śruby podkładka max 1cm. Akurat mam takie na tył do Forka nowe, od Carfita, gdybyś chciał. Jestem z Wwa.

 

Jednak jeśli masz czas, sugerowałbym wymianę od razu całości. I tak Cie to czeka i tak. Zamówić części, na drugi dzień dochodzą+ 1 dzień na zrobienie i masz gotowe i głowę spokojną.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@brunon dzieki wielkie za oferte pomocy! W ferworze wyjazdu nie miałem już czasu nawet, zeby odpisac i ten temat dopiąć a okazało się, że po załadowaniu forka bagażami, kołem zapasowym i pasażerami tył sie podniósł i przez całe 2700 przejechanych km utrzymywał przyzwoity poziom i komfort podróży.

 

W planach mam wymianę na zestaw kyb + lesjofors + podkładki. Części zakupię na dniach, jednak póki zawias jeszcze potrafi jednak komfortowo amortyzowac i utrzymywać jak się okazuje poziom to się chwile wstrzymam z wymianą i może przetestuję temat samych podkładek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałem się na zestaw przód i tył ironman +kyb. Jedna ważna uwaga dla osób zakładających podkładki, oryginalne mocowanie górne ma uszczelkę która dociska i uszczelnia połączenie z kielichem, jak założymy dystans to mnóstwo brudu tam wchodzi a i rdza lubi się pojawić. Wiem to z własnego doświadczenia. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...