Skocz do zawartości

Zastąpienie samopoziomujących amortyzatorów Forester 03-08


Niedźwiedź

Rekomendowane odpowiedzi

chwilowo nie moge sobie pozwolic na zakup calosci zawieszenia czyli 4amorkow KYB i 4 sprezynek

 

Tomaszu, Tak sie zastanawiam dlaczego podjąłes decyzję o wymianie 4 amortyzatorów...?

 

W forkach z twojego rocznika występuje najczęściej problem tylko z tylnymi, przód jest pancerny i szalenie rzadko jest konieczność jego wymiany. Nie spotkałem się jeszcze,żeby z przebniegiem 100tys. czy nawet 150tys. coś sie działo z przednimi amortyzatorami.

Moim skromnym zdaniem powinienes zweryfikowac stan amortyzatorów przednich i jesli nie ma konieczności ich wymiany, skorzystac z rozwiązania Niedźwiedziowego (nieśmiało chiałem dodac, że ja tez maczałem palce w jego testach i tworzeniu :mrgreen: ), które to pozwala na wymiane tylko wadliwego tyłu z zachowaniem fabrycznego przodu.

 

P.S. zrobie ci fajna cenę na montaz :wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj ja dołącze do grona któremu padły amorki. Muszę wymienić swoje z tyłu bo jakaś masakra sie zrobiła i nie da sie jeździć. Oczywiście pamietam rady Górala i pewnie zrobię tak jak on podnosząc delikatnie Forka :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj ja dołącze do grona któremu padły amorki. Muszę wymienić swoje z tyłu bo jakaś masakra sie zrobiła i nie da sie jeździć. Oczywiście pamietam rady Górala i pewnie zrobię tak jak on podnosząc delikatnie Forka :cry:

Koniecznie chcesz ze mną wygrać w tym roku na terenowej :?: :mrgreen:

Jak nie masz takich aspiracji to może wersja Niedźwiedzia :?: nie musisz się zmuszać :mrgreen::twisted: żeby mieć wyższe auto 8) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj ja dołącze do grona któremu padły amorki. Muszę wymienić swoje z tyłu bo jakaś masakra sie zrobiła i nie da sie jeździć. Oczywiście pamietam rady Górala i pewnie zrobię tak jak on podnosząc delikatnie Forka :cry:

Koniecznie chcesz ze mną wygrać w tym roku na terenowej :?: :mrgreen:

Jak nie masz takich aspiracji to może wersja Niedźwiedzia :?: nie musisz się zmuszać :mrgreen::twisted: żeby mieć wyższe auto 8) :mrgreen:

 

 

Ja w tym roku pasuję rywalizacje na Plejadach - zbyt dobrze pamietam ubiegłoroczne liczenie wyników przez grono sędziowskie wiec możesz spać spokojnie :P

 

-- 3 sty 2011, o 16:02 --

 

FIREK, a deczko obniżyć nie chcesz?

 

Kropek - chętnie się z Tobą spotkam by przedyskutować ten temat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj ja dołącze do grona któremu padły amorki. Muszę wymienić swoje z tyłu bo jakaś masakra sie zrobiła i nie da sie jeździć. Oczywiście pamietam rady Górala i pewnie zrobię tak jak on podnosząc delikatnie Forka

nie musisz podwyższać jeśli nie chcesz. Jest opracowany przecież inny sposób na ogarnięcie tematu.

 

Mnie też tył wisi i chyba się skończy na excelu A tak chciałem ultra SR

odpiszę Ci dzisiaj na PW w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedźwiedziu drogi - pamietam że miałeś jakiś patent ale szczerze mówiąc nie mam jeszcze sił na przeczytanie od poczatku wszystkich postów, no chyba że w przypływie noworocznej dobroci przypomnisz mi na PW jak to tam było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj ja dołącze do grona któremu padły amorki. Muszę wymienić swoje z tyłu bo jakaś masakra sie zrobiła i nie da sie jeździć. Oczywiście pamietam rady Górala i pewnie zrobię tak jak on podnosząc delikatnie Forka

nie musisz podwyższać jeśli nie chcesz. Jest opracowany przecież inny sposób na ogarnięcie tematu.

 

Mnie też tył wisi i chyba się skończy na excelu A tak chciałem ultra SR

odpiszę Ci dzisiaj na PW w tej sprawie.

 

 

:mrgreen:notworthy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze ja chciałbym dołączyć do szanownego grona forków szurających dupą po ziemi (no prawie).

Z niecierpliwością czekam na jakieś informacje w sprawie tajemniczego rozwiązania Niedźwiedzia.

 

Przy okazji witam wszystkich, mój pierwszy post na forum 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Maarek - stawiasz zatem nie ma innej opcji

Zawsze chętnie

aczkolwiek jak widze skąd piszesz to na samo wspomnienie ostatniej wizyty mnie wzdryga - jakiś gigantyczny korek powalił mnie

No jak sobie przypomnę wycieczkę do trójmiasta latem, to naprawdę nie wiem o czym mówisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twardszy ale w przypadku Forka to dobrze gdyż mój na seryjnych za mocno bujał w zakrętach, mocno nurkował przez co na wymagającym torze kiepsko się prowadził w porównaniu z Forkami o usztywnionym zawieszeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a co z wysokością zawieszenia?

jeżeli zawieszenie zostaje a tej samem wysokości i nie nurkuje (to chyba jednak sprężyna powinna być twardsza) to klikam "kup teraz" :wink:

 

jeżeli tak, to co kupić na przód?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryku,

 

Tomaszu- juz odpowiadam, mowiac krotko chce jak rozmawialismy przez tel. uniesc forka do ok. 19-21cm przeswitu czyli tyle co ma wersja bez turbo a ja obecnie mam 17 (bo to i automat i zbiornik nitro i haczyk no i pewnie padajace juz amorki). ale jak mowiles nie ma predkosci bez sztywnosci a obnizac nie che napewno (trosze czesciej niz dotychczas jezdze po lesie i lekki off) dlatego licze na centymetry i twardosc z ironow...

...ale czy gotow jestem zrezygnowac z komfortu? niewiem, dlatego ani koncowek, ani lacznikow stabow nie bede wymienial na whiteline tylko na oryginaly jak poleciles by utrzymac tak duzo komfortu jak sie da przy sztywnych zawiasach.

 

...wiem ze to nie ten post, ale temat przyjemnego brzmienia (bulgotu) klasy nie H&S lub PRODRIVE lecz blizej STI jeszcze nie rozwiklalem wiec bede cie troszke meczyl.

 

Forek ma byc cywilnym, sztywnym wyzej zawieszonym, ale komfortowym, dobrze (nie ryczacym) bulgoczacym autem.Ma sprawiac jeszcze wiecej frajdy jak dotychczas i licze na twa pomoc.

 

pozdrawiam tomasz

 

-- Pn sty 03, 2011 9:55 pm --

 

Panowie,

 

...amortyzatory wymienie a i owszem na KYBY ale jak sugeruje THOMAS pewnie tylko na tyle, a sprezynki no coz trudna sztuka ale na 70% bedzie to IRON z uwagi na moje nieco inne niz kolegow ONroad oczekiwania, chce kozystac czesciej z forka OFFowo ale lubie go tez mocniej wysilic w zakretach (dopiero ucze sie od niego nieco wiecej wymagac na zakretach ...).

...wiem co pomysla moi kumple ze to niekonieczne ze zestaw 4t powinien mi wystarczyc i pewnie mieliby racje gdyby nie kilka istotnych argumentow:

 

1. juz 4krotnie porwalem oslone silnika (las, ale bez szalenstwa) kupie chyba wloko/kewlarowa to cos kolo 700pln znacie taniej ???

2. haczyk to niestety same kilogramy nic tu poradzic

3. zbiornik w kole 70l nie zrezygnuje zawod nie zapewnia mi lania samego v-power

4. poprostu chce nieco wyzszego niz 17cm przeswitu

5. nie znam innej niz lift+3cm i oem zawias rozwiazania.

 

pozdrawiam tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. juz 4krotnie porwalem oslone silnika (las, ale bez szalenstwa) kupie chyba wloko/kewlarowa to cos kolo 700pln znacie taniej ???

a alu wchodzi w grę?

 

no a co z wysokością zawieszenia?

jeżeli zawieszenie zostaje a tej samem wysokości i nie nurkuje (to chyba jednak sprężyna powinna być twardsza) to klikam "kup teraz" :wink:

No to klikaj :) zawieszenie zostaje na seryjnej wysokości (nawet po średnim obciążeniu), sprężyna jest sztywniejsza niż seria (o co nie trudno przy OEMowej sprężynie). Excel-G jest sztywniejszy sam z siebie od OEMowego amora - ale to moje prywatne odczucie na podstawie porównania dwóch nowych amorów - SLS i Excel G. Ciężko je tak "po prostu" ocenić - to dwa różne typy amorów, inne sprężyny do kompletu itp. Ostatecznie - "mój zestaw" jest sztywniejszy od OEMowego.

 

FIREK, maarek, wszystko w sumie było już powiedziane w wątku ( viewtopic.php?p=1131859#p1131859 ). Ze względów regulaminowych - za dużo więcej nie można.

 

nieśmiało chiałem dodac, że ja tez maczałem palce w jego testach i tworzeniu :mrgreen:

ps. śmielej trochę ! i nie palce ino paluchi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprężyna jest sztywniejsza niż seria

 

cały czas mówimy o przodzie? sprężyna to KYB czy coś trzeciego?

 

w katalogu KYB są nawet amory na tył

 

rozumem, ze zwykłe bez samopoziomu :?:

 

wydaje mi się, że kiedyś żadnych na tył nie było w ofercie KYB

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprężyna jest sztywniejsza niż seria

 

cały czas mówimy o przodzie? sprężyna to KYB czy coś trzeciego?

 

w katalogu KYB są nawet amory na tył

 

rozumem, ze zwykłe bez samopoziomu :?:

 

wydaje mi się, że kiedyś żadnych na tył nie było w ofercie KYB

 

pozdrawiam

 

byly byly - ale trzeba bylo robic dystanse zeby wyrownac auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...