Skocz do zawartości

Zastąpienie samopoziomujących amortyzatorów Forester 03-08


Niedźwiedź

Rekomendowane odpowiedzi


W marcu 2012 do s-turbo z SLS wsadziłem sprężyny KYB RA5761 pod zwykłe amortyzatory KYB, bo mimo wymiany SLS na kupione w Mapteku z przebiegiem 5kkm (to był kwiecień 2008, przebieg 163kkm, zaczęły dobrze amortyzować i podnosić tył) auto stało krzywo - lewy bok był niżej o 2cm względem prawego. Zaczęła mnie ta krzywizna denerwować i kupiłem sprężyny za namową Niedźwiedzia. Po założeniu sprężyn tyłek w górę, nawet wyżej niż seria i równo bokami, a charakterystyka jazdy dobrze. To był przebieg 205kkm. Tak jeździłem głównie po mieście do lipca 2015, przebieg 227kkm, kiedy wylał prawy amor. Wymieniłem na sprawny używany, który wytrzymał niecałe 2 lata i jakieś 15kkm.
 
Układ taki jak widać działał, choć niewykluczone, że przyczynił się do szybszego zużycia SLSów, które przejechały u mnie 64kkm, z tego 22kkm z grubymi sprężynami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Olleo napisał:

Co masz na myśli, że nie będzie pracował? 

każdy amor ma swój zakres pracy (suwu), w przypadku SLS ten zakres obejmuje też regulację wysokości przy pomocy wewnętrznego układu zaworków. Żeby ten wewnętrzny układ pracował należycie to mus mieć aktywny swój pełny konstrukcyjny suw. Zakładając twardsze sprężyny, które przejmują część pracy SLS'a ograniczasz jego suw, wewnętrzna regulacja ciśnień nie będzie działać prawidłowo bo tłoczysko nie ma pełnego zakresu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2018 o 08:37, Adam12 napisał:

Będzie normalnie :) Mam u siebie od roku i żadnych negatywnych objawów.

 

W dniu 6.01.2018 o 11:50, Krzysiek444 napisał:

Też mam u siebie ponad 1,5 roku i zero problemów, prowadzi się bardzo dobrze.

 

u siebie mam i lpg i hak dlatego się zastanawiam czy polecany zestaw KYB (amor) + KYB (sprężyna) w ogóle da radę? Czy w takim wypadku sprężyna wzmacniane Lesjofor nie są jedynym rozwiązaniem lub Padders? Trochę się obawiam, że przy 1/2 zbiornika PB, pełnym LPG, haku i 2 osobach z tyłu na pokładzie auto nie przysiądzie jak przy wylanych SLS (teraz mam różnicę przed/tył 4 cm) :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2018 o 06:45, przemekka napisał:

Potwierdzam. Bardziej przysiada mój aktualny Forek III generacji na Peddersach.

 

W dniu 8.03.2018 o 06:45, przemekka napisał:

Potwierdzam. Bardziej przysiada mój aktualny Forek III generacji na Peddersach

 

Jednym słowem jeśli ma się LPG i hak nie ma co się pchać w Lesjofor-sy bo stracimy na komforcie (są twardsze) a brać KYB (amor) + KYB (sprężyna) która da sobie radę z dodatkowym obciążeniem ?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

hej, mam Forestera SG 2004 dziś zauważyłem, że odległość od koła do nadkola (prawy tył) jest o 1,5 cm mniejsza w stosunku do lewej strony. Wycieków z amortyzatorów brak, przebieg to 216 tyś i wciąż oryginalne SLS'y. Pytania - czy do wymiany mam zmęczone sprężyny? Czy wymiana całości - amory i sprężyny?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2018 o 15:43, pavca napisał:

 

 

Jednym słowem jeśli ma się LPG i hak nie ma co się pchać w Lesjofor-sy bo stracimy na komforcie (są twardsze) a brać KYB (amor) + KYB (sprężyna) która da sobie radę z dodatkowym obciążeniem ?

 

Ten znak zapytania na końcu zdania mnie zmylił. Tak czy siak zamówiłem KYB+KYB. Dzięki! Aha, ja w swoim forku mam LPG, bez haka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, pierwszy post.

Jestem posiadaczem Subaru Forester 2006, 2.0 sinik. Temat amortyzatorów i wymiany samopozimujących na inne jest tutaj od wielu lat opisywany. Czasu dużo mineło i moje pytanie jest takie. Mój prawy tył  amortyzator padł - 0,0. co zrobić, na jakie w rosądnych cenach wymieńć, czy iść w używany z brakiem gwarancji, czy wymienić all na nowe coś , dodam, że planuję dłużej Formiem jeździć i chciałbym to zrobić dobrze. Dzieki za odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Oskisu napisał:

co zrobić, na jakie w rosądnych cenach wymieńć, czy iść w używany z brakiem gwarancji, czy wymienić all na nowe coś , dodam, że planuję dłużej Formiem jeździć i chciałbym to zrobić dobrze. Dzieki za odpowiedź. Pozdrawiam.

 

Jeżeli odpowiada Ci charakterystyka SLS, to nowe obecnie kosztują około 1100 za sztukę. Jeżeli chcesz taniej, to KYB, opisywane wcześniej w tym wątku. Jest jeszcze Pedders, ale chyba tylko jeden posiadacz forka je użytkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bednarcm napisał:

 

Jeżeli odpowiada Ci charakterystyka SLS, to nowe obecnie kosztują około 1100 za sztukę. Jeżeli chcesz taniej, to KYB, opisywane wcześniej w tym wątku. Jest jeszcze Pedders, ale chyba tylko jeden posiadacz forka je użytkuje.

 

Ja je użytkuję i znam jeszcze jednego ;-). Bardzo mi odpowiadają :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, piotruś napisał:

Ja je użytkuję i znam jeszcze jednego ;-). Bardzo mi odpowiadają :yahoo:

 

Gdyby żywotność SLS-ów była na poziomie minimum 100 tys. przebiegu, nawet bym się nie zastanawiał i brał :) Niestety przy dodatkowym obciążeniu butlą z gazem to rosyjska ruletka. Raz wytrzymają ok 100 tys. ale i potrafią paść po 25 tys. jak gdzieś wyczytałem na forum :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, piotruś napisał:

Jest bardzo szanowanym tutaj mechanikiem i wg niego to najlepsza opcja z zamienników :P;)

 

Nikt nie twierdzi że nie jest to opcja najlepsza jeśli chodzi oo prowadzenie auta i wygodę, ale droga i nietrwała w naszych realiach :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KamilP napisał:

 

Ja mowie o Dociku, jezeli Ty rowniez to zdarzyl zmienic zdanie o Peddersie :biglol:

 

Nie, nie o nim ;). Ja dopiero zrobiłem 25 tys.km , wiec może też kiedyś zmienię zdanie, ale na razie jest bardzo dobrze :D. A co mówił Docik o nich, bo nie trafiłem na jego komentarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2018 o 15:43, pavca napisał:

 

 

Jednym słowem jeśli ma się LPG i hak nie ma co się pchać w Lesjofor-sy bo stracimy na komforcie (są twardsze) a brać KYB (amor) + KYB (sprężyna) która da sobie radę z dodatkowym obciążeniem ?

Czym sie objawia gorszy komfort na Lesjoforsach?

Na dniach chce zamawiac zestaw i cały czas się waham czy brać je czy KYB.. czy zakładając te pierwsze będzie rzeczywiście słaby komfort na co dzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...