Jump to content

forester 2005 no szyba tylna poszła

dzidzi
 Share

Recommended Posts

Witam,

uszkodziłem tylną klapę i zbiłem szybę tylną w foresterze.

Pytanie: jest tam cienka uszczelka pomiędzy blachą a szybą, czy ja też należy wymienić?

Do końca nie jestem pewien czy szyba jest wklejana?

Koszt szyby 1000 zł, niestety wgięta klapa jest nad szyba więc trzeba wyklepać "dołek" bo szyba nie będzie równo leżała.

Czy dużo roboty z rozbiórką tylnej tapicerki, żeby nic nie uszkodzić?

Jaka wycena takiej szkody może być- czy z malowaniem i montażem szyby zmieszczę się w 1700-1800 złociszy?

Pozdrawiam

dzidz

Szyba jest wklejana. Sprytny warsztat jest w stanie zdemontować uszczelkę i zamontować ją ponownie nie uszkadzając jej. Nie mam natomiast pewności czy jest to element jednorazowy czy wielorazowy w warunkach ASO.

Nie piszesz skąd jesteś bo być może coś bym polecił. Przednią już 2 x wymieniałem.

Sprawdź czy nie byłoby lepiej i taniej kupić całą tylną klapę... jeśli było wgięcie w miejscu, gdzie przychodzi szyba, to zawsze jest rysyko, że będze ciekło bądź będzie się pocił, jeśli jakieś drobne zagięcia pozostaną.

Mistral

dzięki za klapę, ale wystarczy ja wypchnąć i tak będę ją malował, mam nadzieję, że kolor odpowiedni dobiorą, bo to taka charakterystyczna seledynowa zieleń...

W takim układzie, przy nieuszkodzonej uszczelce jest szansa na odzyskanie, w innym przypadku te uszczelkę wkleja się i tak po założeniu szyby??

Dzisiaj przyjeżdża rzeczoznawca i ma to wycenić

Ps. ciężko otwiera się zamek klapy, prawdopodobnie nalazło tam szkła- wystarczy wyczyścić? Jak to jest zbudowane?

pozdrawiam

dzidz

uważajcie na jabłonki rosnące pod kątem :)

Ps. ciężko otwiera się zamek klapy, prawdopodobnie nalazło tam szkła- wystarczy wyczyścić? Jak to jest zbudowane?

Musisz zdjąć ten szary plastik zwany tapicerką klapy. Jest na zatrzaskach wewnętrznych i kilku od zewnątrz (trzeba też rączkę odkręcić) - trzeba świecić sobie latarką trzymaną w zębach i ręką odpinać te wewnętrzne zatrzaski. W ostatniej fazie trzeba uważać by wielki kawał plastiku nie spadł na ziemię (mi się to zdarzyło) - w tej ostatniej fazie warto mieć kogoś do pomocy.

Po zdjęciu masz dostęp do zamka. Spinek elektrycznych od zamka nie odpinaj na siłę - przy nich jest plastikowy zatrzask z zapadką.