Jump to content

Jak sprawdzic błedy bez podpinki do kompa subaru

tomy
 Share

Recommended Posts

Palący sie check engine cruise control itd.

Moze jest jakis sposób omijajacy podpinke do kompa w Serwisie aby zbadać co to takiego.

Jezeli ma ktos kogos kto zna sie na Tribece w okolicy Warszawy i moze takie cudo zdjagnozować a przy tym naprawiać to bede wdzieczny za jakiekolwiek info.

Pilna sprawa.

TP.

Może jakies łączenie kostek pod kierownicą i obserwacja mrygającej lampki ??

Coś na ten temat widziałem na filmiku tylko nie wiem czy to w Tribece można zrobić no i oczywiście trzeba mieć książkę kodów błędów.

Może ktoś zna warsztat na siekierkach który specjalizuje sie w subarakach. Ktoś mi o nim mówił ale nie widział dokładnie gdzie on jest.

Potrzebuje mądrego fachowca do zbadania mojej tribeki.

Tomy

Witam.

Czyta czyta.. :)

Po podpięciu do kompa wyskakiwał błąd sondy bank 2.( pod kierowcą przed katalizatorem)

Wymieniłem na nówke denso. Błąd da sie skasować ale zaraz powraca na nowo.

Sonad pracuje w sposób książkowy tak jak druga.

A błąd nadal wyskakuje.

Dostałem takie przenośne cudo od znajomego mechanika i pokazuje mi błędy podczas jazdy.

Check engine czyli tryb awaryjny wyskakuje jak pojawia sie błąd P0154 i czasami pojawia sie P0151. Jak wyzuca P0050 nie przechodzi w tryb awaryjny i wtedy nic sie nie dzieje do momentu zgaszenia silnika. Wtedy znowu po odpaleniu jakieś 20 sekund i P0154 i awaryjny kasuje go kilka razy i jak już wskoczy P0050 to dalej jest dobrze.

Nie byłem z tymi wynikami u znajomego więc nie wiem co to za błedy. Może ktos zna rozwiązanie problemu i co to za błedy moze mi podpowiedzieć.

Obawiam sie ze sonda oryginał która zdjąłem mogła byc ok i problem leży gdzieś dalej.

Może błąd siedzi gdzieś głębiej w sensie nie da sie go zlikwidować takim prostym łączeniem przez OBD2 może trzeba reset twardy( o ile taki istnieje )

Tomek