Skocz do zawartości

Impreza 04 - ograniczenie obrotów przy starcie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam takie pytanie, które od pewnego czasu nie daje mi spokoju. Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem imprezy 04. W związku z tym, że trochę startuję w rajdach chciałem porównać subaraka z moją rajdówką i... Podczas startu samochód zachowuje się trochę dziwnie. Na starcie z wysokich obrotów ani trochę nie zrywa przyczepności (nawet na szutrze). Można odczuć gwałtowne szarpnięcie, spadek obrotów silnika i dopiero wtedy na nowo się wkręca. Co może być tego przyczyną? Poza tym wszystko ładnie śmiga i bokami też jeździ. Tylko zastanawia mnie co ma wpływ na to, że tak strasznie go ogranicza przy starcie. Pewnie odpowiedź jest banalnie prosta, ale dopiero zaczynam swoją przygodę z imprezą, więc postanowiłem zapytać właściwych ludzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło, że uzupełniłeś profil.

Jeśli to WRX to objawy masz zupełnie normalne. W końcu od tego jest napęd AWD żeby nie mielił bez sensu przy starcie. Nawet na szutrze.

 

A na przyszłość pytaj w dziale technicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na przyszłość pytaj w dziale technicznym.

 

Jeśli jest możliwość to można przenieść do technicznego imprezy :) Nie zauważyłem forum technicznego i napisałem tutaj. Sorry..

 

Co do tego, jak samochód się zachowuje, to domyśliłem się, że to może być celowa robota, tylko co (jaki element, mechanizm) w takim razie jest odpowiedzialne za taki stan rzeczy? Pytam już teraz z czystej ciekawości. Wynika to z samej konstrukcji napędu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Wez moc silnika na danych obrotach, odejmij straty napedu i podziel na 4 kola. Niewiele wychodzi, prawda? :>

 

-- 19 kwi 2011, o 08:10 --

 

Dokladnie. Wez moc silnika na danych obrotach, odejmij straty napedu i podziel na 4 kola. Niewiele wychodzi, prawda? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...