Jump to content

szarpanie na lpg, jaka przyczyna?


kubeusz1

Recommended Posts

Guest zacier
witam

Prosze o rade jaka moze byc przyczyna szarpania podczas jazdy na lpg przy niskich obrotach w foresterze I??

Niech ci ktoś sprawdzi czy może zawory masz do regulacji . Gdybyś nie miał gazu to ok. ale przy lpg to najczęstsza przyczyna .

Link to comment
Share on other sites

Guest zacier
a czy ktos wie jaki moze byc orientacyjny koszt regulacji zaworow? Wg tej strony http://www.autocentrum.pl/dane-technicz ... 125km.html mam silnik sohc

 

prosze o odpowiedz

Tego akurat nie wiem bo nigdy nie miałem lpg . Teraz to nawet szukam dupowozu dla siebie . Twój chyba nawet nie wymaga wyjęcia motoru ? Regulacja nie jest trudna dla dobrego mechanika , ale najpierw radzę sprawdzić ciśnienia , bo to wykluczy albo potwierdzi moje przypuszczenia . Taką czynność zrobi każdy doświadczony mechanik . Popytaj w swojej okolicy , bo to nie musi być zaraz ASO . Chyba że masz w okolicy jakieś ASO to byłoby lepiej tam pomierzyć i wyregulować bo koszty nie są duże .

Link to comment
Share on other sites

witam

Prosze o rade jaka moze byc przyczyna szarpania podczas jazdy na lpg przy niskich obrotach w foresterze I??

 

zurzyte: swiece, kable w/n (tak bylo u mnie w zakresie 2-3rpm), ewentualnie cewki, jesli na pb tez szarpie sprawdz przeplywke

Link to comment
Share on other sites

Możliwe, że to zawory, ale równie dobrze mogą to być świece i przewody WN, olej w gniazdach świec albo i wszystko na raz.

Jeśli szarpie na gazie a na benzynie nie – jest bardziej prawdopodobne, że to kable lub świece a nie zawory, które dawałyby podobne objawy na gazie i benzynie. Mieszanka lpg–powietrze ma większą rezystancję niż benzyna i potrzebuje więcej prądu do zapłonu – dlatego uszkodzone/ zużyte kable mogą poprawnie współpracować z benzyną ale na gazie będą powodować szarpanie. Podobnie ze świecami – za duża przerwa będzie dawać iskrę na benzynie a na gazie już nie. Dodatkowym objawem wskazującym na kable jest strzelanie w tłumik podczas przyspieszenia.

 

powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

szarpanie nie jest przyczyną, ale przczyna szarpania i spalania może być wspólna :)

…i weź się za to auto a nie tylko forum i forum :P – weź pusty spryskiwacz do szyb, nepełnij wodą, załącz silnik podnieś maskę i popryskaj delikatnie przewody taką mgiełką – jeśli będzie iskrzyć to przewody do wymiany (albo do demontażu, wygotowania w proszku do prania i wysuszenia – podobno pomaga) ;)

pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...