Skocz do zawartości

"Wzbudzający się" wentylator


Subary

Rekomendowane odpowiedzi

W moim autku pojawił się dokuczliwy dźwięk związany z wentylatorem. Przy dużych prędkościach, takich jak na niemieckich autostradach :D , obserwuję pisk wentylatora, jakby nie radził sobie z nadmiarem wtłaczanego powietrza. Czy ktoś miał podobne doświadczenia ? Czeka mnie "szybka" podróż do Austrii i chciałbym uniknąć tego typu sensacji. Jest na to sposób ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim autku pojawił się dokuczliwy dźwięk związany z wentylatorem. Przy dużych prędkościach, takich jak na niemieckich autostradach :D , obserwuję pisk wentylatora, jakby nie radził sobie z nadmiarem wtłaczanego powietrza. Czy ktoś miał podobne doświadczenia ? Czeka mnie "szybka" podróż do Austrii i chciałbym uniknąć tego typu sensacji. Jest na to sposób ?

Może to Erg Samowzbudnik... :mrgreen::P

 

Jesteś pewien, że to wentylator? Może jego łożycho pada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cezar25,

 

u mnie też pojawia się taki dziwny dźwięk dobiegający z okolic środka deski rozdzielczej, przynajmnej tak mi się wydaje.

Ja także miałem wymienioną szybę i moim zdaniem jest to kiepskie wklejenie. Po prostu gdzieś jest albo jakaś mikroszpara, albo jakaś uszczelka się kiczowato układa. U mnie "dźwięk" pojawia się przy prędkości ok. 140, czasami 160 km/h (w zależności od kierunku wiatru, temperatury, wilgotności itp. wiem, wiem... brzmi profeska, ale faktycznie dźwięk pojawia się przy różnych prędkościach w zalezności od tych parametrów).

 

Będzie trzeba wziąć szeroką taśmę klejącą i przyklejać kawałek po kawałku i potem na jakąś obwodnicę, aby zidentygfikować źródło problemu,. Jak już do tego dojdzie, to daj proszę znać, bo ja nie mam czasu podejść do tego tematu...

 

Mistral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez to mialem, trzeba przykleic uszczelke przedniej szyby w lewym gornym rogu.

Zgadzam się, chociaż nie wiem w którym rogu :wink:

Też miałem taki pisk przy dużych szybkościach, na serwisie od razu wiedzieli o co chodzi (że coś z szybą przednią, znaczy się).

Ale żeby to powiązać z wentylatorem to trzeba dużej wyobraźni :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiązałem ten dźwięk z wentylatorem, bo pisk jest podobny do przycinającego się na moment wirnika. Nie pomyślałem o źle wklejonej szybie, bo pojawiło się toto dwa miesiące od wymiany.

Jeśli wspominacie o lewym górnym rogu, to jak "patrzycie" ? Siedząc za kierownicą czy stojąc przodem przed maską ?

 

Dziękuję za wszelkie informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przyłożyłem ucho według wskazówek i dźwięk dochodzi z górnej części szyby. Fragment uszczelki w miejscu, gdzie w dachu są czarne listwy, nie przylega do niczego tak z lewej jak i prawej strony. Ale to nie to.....

 

Szybka wizyta w serwisie od szyb i sprawa się rypła..... Szyba w ASO została źle wklejona, prawa strona jest niżej, uszczelka trzymała się "na brudzie". Pobieżna kontrola fachowca i od razu widać, że nie ma żadnego docisku z prawej strony szyby. Trzeba będzie tymczasowo podkleić i reklamować przy najbliższej wizycie w Gdańsku.

 

-- 12 maja 2011, o 20:09 --

 

Wizyta w ASO nie za wiele dała poza straconym czasem i paliwem. Dowiedziałem się za to, że: "ten rocznik tak ma, wszystkim piszczy". Ciekawe, że przez dwa lata jeżdżenia było cicho, a piszczy od wymiany szyby.....

 

Czy ktoś wcześniej pracował już w takim temacie i udało mu się skutecznie zlikwidować ten pisk ?

 

Nie mogę jechać szybciej niż 120 na autostradzie, bo myśli własnych nie słychać przez ten gwizd. Wyprzedzają mnie ople i renówki.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości wymiany szyb w ASO to wielokrotnie zwracano mi uwagę, że lepiej to robić w specjalizowanych warsztatach typu Jaan Glass - tam mają po prostu większe doświadczenie w tym temacie. Wiem o czym mówię bo przednią szybę zmieniałem już trzy razy :). Inna sprawa, że poza ASO są problemy innego typu - brak znajomości specyfiki Subaru z czym wiążę się np. konieczność wymiany zapinek słupków "A", zapinek w podszybiu itd. (nie wiedzą jak to zdjąć i stosują rozwiązania siłowe). Szyba i uszczelka wklejone są natomiast perfekcyjne - żadnych piszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że oddamy auto do ASO nie oznacza że ASO ją wymienia. Nie mam akurat doświadczenia z wymianą w ASO Subaru, ale zdarzyło się że oddałem do ASO, a oni pojechali do typowego serwisu z szybami i tam to wymienili. Różnica była tylko w cenie, ASO skasowało za usługę podwiezienia 200zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO robiło to u podwykonawcy, który wczoraj w ramach gwarancji podjechał z silikonem i próbował podkleić uszczelkę. Nic to nie dało, a kolejna wyprawa do Gdańska to wyższe koszty niż wymiana w Jaan Glass na miejscu. Ciekawe, czy mogą mi zwrócić koszty....

 

-- 20 maja 2011, o 10:42 --

 

Sprawa rozwiązana. Dziękuję ASO Zdanowicz za rozsądne podejście do tematu i "przeniesienie" naprawy do mojego miejsca zamieszkania. Znowu mogę rozwijać prędkości autostradowe tam, gdzie można...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Co do jakości wymiany szyb w ASO to wielokrotnie zwracano mi uwagę, że lepiej to robić w specjalizowanych warsztatach typu Jaan Glass - tam mają po prostu większe doświadczenie w tym temacie. Wiem o czym mówię bo przednią szybę zmieniałem już trzy razy ...

 

Dla tej wypowiedzi specjalnie zarejestrowałem się na forum.

Miałem montowaną szybę własnie w autoglass jaan teraz nordglass, wyciekający klej wewnątrz auta przy słupkach, szyba została za nisko wklejona i przy prędkości powyżej 100km/h wypadała góra uszczelka.

Po złożeniu reklamacji podkleili uszczelkę ale tak że nie przylega dobrze do karoserii, na odcinku 10-15 cm odstaje 2mm.

I to wszystko w wawie na al. krakowskiej.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem przed wymianą przedniej szyby i myślałem, żeto bułka masłem i dla ASO (3800 zł) i firm "specjalistycznych" (ok. 1000 zł).

 

Macie jakieś doświadczenia w tym temacie dla usług na terenie Wa-wy. Wymieniam w PZU (autoszyba)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...