Jump to content

Falujące obroty na biegu jałowym

Subaru_Forester
 Share

Recommended Posts

Tak jak w temacie.

Od paru dni samochód, stojąc na luzie, zaczyna mieć problem z utrzymaniem obrotów. Falują między 500 a 900. Wydaje mi się też, że nieco wzrosło spalanie z tego powodu.

Wiem - mam pojechać do warsztatu :P ale chciałbym wiedzieć co to może być, żeby przygotować się finansowo :!:

Jakieś pomysły :?:

I od razu powiem - NIE MAM LPG :idea:

sprawdz szczelnosc dolotu

to podstawa,-potem silniczek krokowy,przepływka,czyszczenie przpustnicy.Podmieniaj ,nie kupuj.

Ja bym pierwsze(i najtańsze) zatankował gdzie indziej....a potem tak jak koledzy mówią.

U mnie było podobnie z falowaniem obrotów, ale tak jak koledzy radzą jak masz taką mozliwość to zacznij podmieniac wymienione wyżej rzeczy. W moim przypadku po takich podmiankach okazała sie padnięta cewka. Dodatkowo przy ruszaniu forek łapał "dziurę" w momencie dodawania gazu.

Tak jak w temacie.

Od paru dni samochód, stojąc na luzie, zaczyna mieć problem z utrzymaniem obrotów. Falują między 500 a 900. Wydaje mi się też, że nieco wzrosło spalanie z tego powodu.

Wiem - mam pojechać do warsztatu :P ale chciałbym wiedzieć co to może być, żeby przygotować się finansowo :!:

Jakieś pomysły :?:

I od razu powiem - NIE MAM LPG :idea:

Miałem dokładnie to samo -> przepływka, stawiam flaszkę :P :wink:

• 1 month later...

Jest werdykt - DZIURY W UKŁADZIE DOLOTOWYM!

Jako sprawdził na komputerze, że są nieprawidłowe odczyty przepływu powietrza i dopatrzył się tych nieszczelności...

To oznacza, że Adam miał rację, już w pierwszym wpisie :P