Jump to content

Czy współczesne auta są tak samo "dobre" jak RTV ?

RoadRunner

Recommended Posts

Nie wiem gdzie założyć ten wątek więc zakładam tutaj bo nerw mnie zjada.

Ostatnimi czasy co kupię coś z elektroniki to się chrzani za moment. Szczyt wszystkiego to odtwarzacz blu-ray, który nabyłem w sobotę a w poniedziałek w serwisie wymienili mi na nowy, który podziałał do dzisiaj ( łączy czas pracy to 3 minuty odtwarzania ). I nie jest to sprzęt no-name.

Jaki to ma związek z samochodami ?

Ano chcę kupić SI i jeśli jakość współczesnych aut jest podobna to chyba nabędę Dziadka...

A na marginesie to mam wzmacniacz Technicsa 20 letni, który przeżył upadek z biurka, zalanie ( wprawdzie był wyłączony ale zawsze ), zwarcie wyjścia kolumn.

Ciekawe ile elementów takiego WRXa jest Made in China.

No niestety wszystko idzie ku gorszej trwałości, z samochodami jest podobnie. Są wyjątki, dużo zależy od egzemplarza. Miałem podobnie jak Ty tylko z TV(LCD Sony) padł w ciągu 2 czy 3 dni i trzeba było wymienić na nowy(ale już innej firmy, Sony mocno zniechęciło mnie do siebie). Ogólnie uważałbym na chińszczyznę i wynalazki noname, taki Bosch na przykład produkuje porządne sprzęty w Niemczech a hipermarketowe w Chinach. Jeśli chodzi o samochody, lepiej wybierać modele z końca produkcji danego modelu lub wersje po liftingu, wtedy jest szansa, że wady fabryczne zostały wyeliminowane.

Łączę się w bólu. Niestety średnia (lepsza) półka upadła dzięki firmom działającym dla naszego (konsumentów) dobra. Ma być tanio - jest tanio :evil: . Kilkakrotnie to przeżyłem, musiałem zmienić przyzwyczajenia - kupuję z niskiej :evil: półki. Trzymam paragon (koniecznie). Przez ustawowe 2 lata psuje się doszczętnie - reklamacja, wymiana lub zwrot kasy, i ab ovo. Upierdliwe ale przestałem być robiony w trąbę.

Tribeca 2008 ma sie doskonale ;)

Z elektroniki: Mielismy tylnoprojekcyjny LG (powystawowy). Miesiac po gwarancji poszla lampa w projektorze. W serwisie okazalo sie, ze po drodze byly 4 rewizje tego modelu, zmieniali plyty glowne i zlacza lamp. Generalnie nie sposob dostac czesci w odpowiedniej kombinacji.

Sony LCD narazie dziala, dokupilismy gwarancje 5 lat. W firmie LCD LG (nie dokupywalismy gwarancji) dziala prawie rok po 14h dziennie wyswietlajac obraz bliski statycznemu.

Co do aut: wiem, ze VW na pewno sie zepsulo. W aso widac pelno passatow, touranow i innych modeli z 2.0TDI, ktore maja albo padniety wtrysk, albo pompe paliwa. Czasem turbo mówi dobranoc. Jeden egzemplarz miał dziurę w bloku na wysokości korbowodu O_o

Z racji częstego korzystania z wypożyczalni i zamiłowania do motoryzacji, staram się testować co się da i nie wsiadać dwa razy do tego samego modelu a jak juz to w innej wersji silnikowej.

Trend na rynku jest zły. Mercedesa unikam jak ognia, Fordy masakra, VW słabo, co zaskakuje pozytywnie to Opel i Skoda. Audi, tańsze modele rozczarowują, klasa wyższa jak to w Audi, wszystko ok. Francuzy taka beznadzieja że głowa mała, jedynie Citroen z racji finezji ratuje sytuacje.

Nie wiem jak z awaryjnością, bo zazwyczaj są to auta z przebiegiem do 20kk lub totalnie nowe.

Wiem tylko tyle, ze na razie nie było niczego w czym bym nie tęsknił za starym GTkiem.

Przypomnial mi sie Peugot 607.

Przy -4*C elektryczne zamki drzwi mają prawo się NIE otworzyć i nie jest to podstawą do naprawy gwarancyjnej
:mrgreen: Do francuzow nigdy nie mialem zaufania, w sumie do wloszczyzny rowniez :twisted:

uosiu, ciesz się, że to nie 1007, tam drzwi w mroźne dni totalnie nie ruszysz :wink:

A miało być tak piękinie, jak w Gwiezdnych Wojnach. 8)

Tym bardziej utwierdzam sie w przekonaniu, ze Passat B4 byl pancernym autem :mrgreen: (Tribeka jeszcze nie miala takich testow) -30 nocka, w chwilii odpalenia -20, silnik poszedl na dotyk (no, moze 2 obroty wału) i nawet radio nie przestalo grac :mrgreen: Odpalilem sobie dogrzewanie silnika i mozna bylo jechac (Zamontowalem sobie przy bloku silnika dogrzewacz wody z diesla- taka przelotowa rura z 3-4 świecami żarowymi, idealny patent na zime, cieply nawiew po minucie)