Skocz do zawartości

duze spalanie lpg w foresterze?


kubeusz1

Rekomendowane odpowiedzi

1) co to znaczy "zbyt dużą ilość lpg" - ile na 100km, w jakich warunkach?

2) czy benzyny też Ci spala "za dużo"? przejeździj cały bak benzyny i się dowiesz, czy coś jest nie tak z regulacją instalacji LPG, czy z autem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek przejeździć bak benzyny i zobaczyć jakie będzie średnie spalanie benzyny.

równolegle możesz szukać w swoich okolicach gazownika.

co to za instalacja, i co to za samochód - z turbo, czy bez turbo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedź do jakiegoś dobrego gazownika i niech sprawdzi czy wszystko z instalacją ok. Tak jak koledzy piszą wyżej, zrób zbiornik na benzynie. Jeśli spalanie i PB również będzie wysokie to znaczy, że nie koniecznie coś złego dzieje się z instalacją lpg i trzeba szukać przyczyny gdzieś indziej.

Fakt faktem, że jeśli jeździsz normalnie bez szaleństw to 17l jest sporo za dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz ile Ci pali na banzynie. jezeli jest to podobna wartość to szukaj usterki ogólnej (nie związanej z LPG znaczy) a jeżeli benzyny dużo mniej to znaczy, że "coś nie teges" z instalacją lpg więc jedź do JAKO i juz niczym sie nie martw:)

 

mi forek 2003 2.0 N/A pali około 14l. lpg w mieście (raczej krótkie odcinki). w trasie zszedłem do 12,5l lpg. podane wyniki z okresu zimowego. liczę, że latem powinno być lepiej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Hej. Mam forka 2.0 Turbo 170PS z automatem. 
W trasie, przy spokojnej jeździe spalił mi 12,5 lpg, ale na prawde spokojna jazda, max 100-110, mało wyprzedzania.
W mieście pali koło 20l lpg przy dynamicznej jeździe, nie jak emeryt.
Czy to normalne spalanie? czy szukać gdzieś przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam forka 2.0 Turbo 170PS z automatem. 

W trasie, przy spokojnej jeździe spalił mi 12,5 lpg, ale na prawde spokojna jazda, max 100-110, mało wyprzedzania.

W mieście pali koło 20l lpg przy dynamicznej jeździe, nie jak emeryt.

Czy to normalne spalanie? czy szukać gdzieś przyczyny?

Uważam ,że takie spalanie jest OK dla Twojego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qurcze .. Spalanie  20 l/100 km . Myślę że trzeba do gazownika dobrego podjechać. Czasem wpływ na spalanie ma aktualna aura .. Temperatury spadają, więc może  silnik potrzebuje popracować dłużej na wyższych obrotach rozruchowych. Mój pojazd na 53 litrach lpg w jeździe mieszanej, przejechał 485 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec sytuacja przedstawia sie nastepujaco

na trasie samochod spalił mi 43 l robiac okolo 250 km, wydaje mi sie to zbyt duzo. w zwiazku z tym prosze co powinienem sprawdzic na poczatek??

Chyba mamy taka sama butle LPG. U mnie tez wchodzi okolo 43l. Mam 2.0 turbo 177km (choc zapewne kilka koni juz dawno przez ogrodzenie ze stadniny spieprzyla). Na tejze butli przy bardzo spokojnej jezdzie zrobilem 300km. Natomiast 100% na autostradzie (miedzytankowanie), przy predkosci 170 na tempomacie, robie okolo 250. Bez tempomatu, z kickdownem i ostra jazda jeszcze mniej. Nie badalem spalania na benzynie dokladnie, ale na miesiac przepalam caly bak PB i zuzycie wydaje mi sie podobne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przez moment śmigałem Imprezą 2.0 -125 PS. Na gazie przy bardzo delikatnej jeździe paliła 12 -14 l/100 km w cyklu mieszanym , obecny Leśnik 2.0 158 ps pali ok 10-12 l/100 LPG przy dynamicznej jeździe ... Ciężko to sobie wytłumaczyć ..

Edytowane przez diamond
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...