Skocz do zawartości

Subarowicze na "2 kółkach"


Lucass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie kolegów i koleżanki :)

 

Mam 37 lat, rok temu pierwszy raz w życiu prowadziłem motocykl na bocznej drodze i postanowiłem spełnić w końcu jedno ze swoich marzeń - zrobić prawko kat. A i zacząć śmigać na 2. kołach.

Jako totalny laik na razie skupię się na kursie i zdaniu egzaminu ale w między czasie chciałem skompletować sprzęt (wszystko poza motocyklem) a na dzień dobry chciałbym zacząć od kasku.

 

Zastanawiam się czy znajdę tutaj pomoc w tym zakresie :P

Czy moglibyście doradzić czego i gdzie szukać?

Używany czy nowy?

Nie mam pojęcia od czego zacząć :(

 

Na początek będę ujeżdżał maszynę mojego kolegi (dla ścisłości, chodzi o motocykl :D ) ale już osprzęt "na cielesny" chciałbym mieć swój a na początek coś na głowę.

Jeździł będę raczej nie za wiele - może raz czy dwa w miesiącu na początek.

Nie chciałbym wydać jakiejś kosmicznej kasy na te sprawy ale też nie chcę jakoś specjalnie oszczędzać gdy chodzi o bezpieczeństwo także potrzebuję pomocy w znalezieniu złotego środka.

 

Bardzo ładnie proszę o pomoc szanowne grono.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem nolana n104, z otwierana szczeka, super rozwiazanie pod wzgledem użytkowania okularow i w lecie na korki. :) nie wiem jak teraz cenowo stoja ale placilem ok 980zl pod koniec 2015. Po roku jazdy jestem z noego zadowolony. 

 

Zalezy jeszcze do jakiego moto sie przymierzasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konrads i @BladeRunner - dzięki za sugestie

Zapewne wybór padnie na Nolan N43 - zdaje się idealnie trafiać w kompromis pomiędzy częstotliwością użytkowania i ceną.

 

Mam kolejne pytanie laika: Co jeszcze oprócz kasku uważacie za absolutny must have z wyposażenia motocyklisty?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2017 o 11:33, lukaswoj napisał:

na dzień dobry chciałbym zacząć od kasku.

 

Idź do jakiegoś sklepu, a najlepiej kilku, i przymierzaj. Sprawdź różne marki i różne modele. To, że coś komuś innemu dobrze leży nie znaczy, że Tobie będzie pasowało.

Kask kup taki, który ciasno wchodzi na głowę, ma nie być żadnego luzu. Z czasem się wygniecie i dopasuje. Zwróć też uwagę na blendę przeciwsłoneczną, przydaje się.

 

To samo dotyczy reszty ciuchów. Ja na przykład nie mogłem znaleźć kurtki dla siebie, bo rękawy tych dopasowanych kończyły się w połowie przedramienia. Podobnie było ze spodniami.

Jeżeli masz w planie jazdę cały rok (bez śnieżnej zimy oczywiście), to na jednym komplecie ciuchów się nie skończy. Skóra latem w mieście się nie sprawdzi, z drugiej strony na torze, czy szybkich przejażdżkach tekstylne się nie sprawdzą.

Rękawice kup jakieś lekkie, przewiewne na lato, ale gdy złapie Cię deszcz w drodze, to ponowne ich założenie po zdjęciu może okazać się sporym wyzwaniem. Dlatego przydadzą się też jakieś nieprzemakalne.

Buty na pewno długie, możliwie solidne. Przymierz różne, jedne leżą lepiej, inne gorzej.

 

Potem pozostaje tylko jazda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to to to, polać temu Panu ;)

 

Kask z blendą - jak dla mnie obowiązkowo, nie wyobrażam sobie jazdy w pełnym słońcu bez blendy.

Jak jest ciepło opuszczasz szczękę, otwierasz szybę, spuszczasz blendę i jest elegancko ;)

 

Nie jeździłem w kasku bez pinlocka ale wydaje mi się to też przydatne w jeździe.

 

Co do ciuchów - zależy od budżetu, ja na pierwszy zestaw poszedłem w kurtkę rainers arrow, spodnie rainersa, buty wysokie rainersa i rękawice shima rs1.

Na lato i cieplejsze dni zainwestowałem w dżinsy shima gravel z dodatkowymi ochraniaczami biodrowymi sastec'a.

 

Na ciuchach nie ma co oszczędzać...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2017 o 11:33, lukaswoj napisał:

Zastanawiam się czy znajdę tutaj pomoc w tym zakresie :P

 

Kask - nowy. Jaki model ? to  musisz sam przymierzyć i wybrać. Ten sam model będzie dla mnie wygodny, a Ciebie będzie uwierał w kilku miejscach, i na odwrót ...  w dobrym sklepie możesz liczyć na pomoc sprzedawcy .... ciuchy (po wcześniejszym poznaniu odpowiedniego rozmiaru) .. ciuchy możesz kupić przez internet, nowe lub używane jak chcesz oszczędzić. Kask powinieneś kupić nowy. (fachowcy i tak zalecają wymianę kasku co 5-7 lat)

Pamiętaj, ubranie na motocykl nie może być za luźne! w razie W ochraniacze muszą zostać na swoim miejscu, inaczej nie spełnią swojego zadania. Skóra czy tekstylia?, wybór jest duży i kup co Ci się bardziej podoba ... choć do sportu tylko skóra, to w upalne dni w mieście przewagę mają ciuchy tekstylne ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja także dwa słowa

Przede wszystkim zastanów się czy moto kolegi będzie właściwe dla początkującego.

Czy będziesz uczył bawić się enduro/cross czy tylko w koło komina czy może troszkę turystyki

Motocykl nie powinien być za mocny, bo krzywdę sobie możesz zrobić

Co do kasku, to oczywiście trzeba przymierzyć kilka i wybrać odpowiedni dla siebie, czy ma być szczękowy czy integralny, a to zależy troszkę od rodzaju motocykla i eksploatacji

Na pewno nie należy kończyć na kasku.Buty, spodnie, kurtka, rękawice. Niestety to parę groszy kosztuje ale moim zdaniem niezbędne.

Jak już sobie coś znajdziesz, to sprawdź ceny w internecie. Można parę groszy zaoszczędzić

Ja pomykam na Triumph Thunderbird Storm, od święta (jak dostanę zgodę właścicieli:biglol:) na Kawasaki Z1000, lub Honda NC 700. Wszystko to są zupełnie inne motocykle

 

I jeszcze jedno. Ja "bałbym" się używać tak na stałe czyjeś moto. Zawsze może zdarzyć się awaria, niekiedy poważna lub nawet gleba. Trzeba uważać, bo można stracić kolegę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.03.2017 o 23:34, konrads napisał:

Nie jeździłem w kasku bez pinlocka ale wydaje mi się to też przydatne w jeździe.

Zapomniałem o tym napisać ;) Nie wyobrażam sobie jazdy bez pinlocka, zwłaszcza w chłodniejsze i/lub deszczowe dni. Z drugiej strony pinlock w nocy powoduje spore refleksy świetlne, przynajmniej w moim HJC, co utrudnia ocenę sytuacji na drodze. W instrukcji mam napisane, że jest przeznaczony tylko do jazdy dziennej. Bez sensu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam blendę w 2 kaskach

Żałuję, że w otwartym nie mam

Jak widać, każdy ma swoje upodobania. I dzięki temu jest tak fanie

a tu link do artykułu, tak na początek sezonu

http://inforiders.pl/2017/03/30/czy-odpalajac-motocykl-masz-plan-ze-dzis-sie-rozbijesz/

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prawko na moto od roku a zanim zacząłem kurs nauki ,to już zakupiłem cały strój i garnek ,żeby nawet podczas nauki jak zaliczę jakąś glębę, to żeby się nie poobijać. Kask mam nolan'a , kurtka i spodnie tekstylne z Fast Way, raczej nie najwyższa półka ,ale są ochraniacze i podpinka ocieplająca w spodniach i kurtce, rękawiczki i buty z  pro biker'a. Za całość zapłaciłem około 2  tys. W sklepie była piękna pani która służyła radą. Poprzymierzałem kilka rzeczy i pomogła mi dobrać wszystko pode mnie . Póki co śmigam na tym i nie wyobrażam sobie jechać bez stroju motocyklowego nawet na krótkie przejażdżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy dobry serwis widać po reakcji @barczi

Piękna Pani, pomocna, wszystko pod @barczi:rolleyes:. Bezcenne

Bardzo dobra decyzja, wyposażenie, ochrona jest bardzo ważna, zwłaszcza przy jeździe moto. Tutaj nie ma klatki

 

No i gratuluję moto

Na pewno wyróżnia się w tłumie „Gieesikserów”, „Banditów” i „Fazerów”. Chociaż one oczywiście także są fajne i mają swoich fanów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MKK napisał:

No i gratuluję moto

A dziękuję bardzo , właśnie zakupiłem oponkę na przód i czekam na rozpoczęcie sezonu , a moto świetne i w ładnych barwach :)BTW dość mocne i ciężkie jak na pierwszą maszynę ale powoli powoli i się ogarnie wszystko , taki mały off topic.

DSC_0014.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładna maszyna,śliczna :)

Przed chwilą, faza20 napisał:

Kiedyś było to moje (niespełnione) marzenie, jeździłem wtedy GS500E a kumpel, doświadczony motocyklista, miał piękną RF900 był to rok 2001, ach co za czasy :)

 

Gratuluję pięknej maszyny!

dziękuję, ja zakupiłem spontanicznie i bardzo mi się Suzi podoba :) ma nalatane 40 tys. km i myślę że jeszcze sporo polata ;)

PS. kufra z tyłu nie ma ,gdyż odpadł podczas jazdy i jest teraz oryginalny spoiler ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...