Jump to content
Lucass

Subarowicze na "2 kółkach"

Recommended Posts

MM poniosła fantazja, ale przecież ma już wywalone :) .

Cal dobry harpagan się zrobił, gratki dla niego, miał mega tempo. Prawdę powiedziawszy, fajnie byłoby go zobaczyć w Repsol Hondzie na miejscu Daniego. Chociaż to niestety nierealne.

Cal robi robotę, Honda go nie docenia, ale myślę, że ktoś go w końcu doceni.

Ja szczerze mówiąc po zapewnieniu sobie przez MM mistrzostwa straciłem trochę radochę z oglądania GP. 

W tamtym roku walka trwała aż do ostatniej rundy w Valencii i było to najpiękniejsze widowisko okiem kibica.

Nie mogę się już doczekać następnego sezonu, jak się potasują w zespołach.

Szczególnie intryguje mnie Rins i Ianonne w Suzuki,  Lorek w Ducati i Vinales w Yamaszcę :>

Jeszcze czeka nas walka o 2. i 3. miejsce, a tam się też czai Vinales, więc może być ciekawie przez ostatnie rundy.

Ale beka by byla jak by Viniales wywalil Lorka z pudla :-)

jak by Viniales wywalil Lorka z pudla :-)

Trzymam za to mocno kciuki ;)  

Dziś wybrałem się na moto do pracy ☺ Zmarzłem srogo☺

Maruda ;)

Ja jeżdżę zawsze do śniegu ;)

Ja już od 3 tygodni zakończyłem sezon.

Chyba miękki jestem  :biglol:

Ale przyczyniła się do tego nie tylko pogoda, ale fakt, że wypada już zmienić olej, a robię to z reguły na początku i w połowie sezonu  ;)

A tak bym wymienił, zrobił może z 1000 kilometrów i po sezonie znowu bym musiał...  :P

Tak przynajmniej twierdzą ludzie obeznani w temacie, że niby pomimo tego że olej jest świeży i nie zrobił wielu kilometrów to i tak po tylu miesiącach stania lepiej wymienić na początku sezonu.

Maszyny schowane do garażu, dla mnie już jest za zimno. Jazda motocyklem ma być przyjemnością, a drętwienie z zimna nie należy do przyjemnych.

Maszyny schowane do garażu, dla mnie już jest za zimno. Jazda motocyklem ma być przyjemnością, a drętwienie z zimna nie należy do przyjemnych.

Zgadzam się w stu procentach. Jak nie ma powyżej +12 to nie wsiadam na moto. Dawano stoi schowany w garażu. Teraz jak jest szaro i syf na drodze, to jazda staje się proszeniem o marne zakończenie sezonu... np tak jak tu

http://epoznan.pl/news-news-71264-Grochowska_przewrocil_sie_motocyklista

Edited by maniujr

Znowu zmarzłem dziś :-)

Pytanie na koniec sezonu do mądrzejszych głów.

Honda CBR 600 2002 rok przebieg 55000km - zaczął gwałtownie skręcać w zakrętach (tak jakby leciał przy minialnym pchnięciu kierownicą) - przy prostowaniu miał trudności - w sensie ciężej wracał - okazało się, że głowka ramy do wymiany - wymieniłem.

Ale nadal mam wrażenie jakby troszkę wężykował ( tzn jakby przód i tył były "poluzowane, jakieś opóźnienie na zakrętach - nie wiem czy jasno to przekazałem - ale może ktoś z Was miał podobnie i zdiagnozował przyczynę - a moze tylko mi się tak wydaje że coś jest nie tak

Jeśli spotkaliście się z czymś takim poprosze o info  :)

z gory dzięki

Pomijajac krzywa rame, widelec czy felgi to moze zbyt niskie cisnienie w oponach?

Niezbyt wiadomo w czym jest problem tak szczerze mówiąc ... Główka ramy - miałeś na myśli łożysko główki? Fura jak bardzo łatwo składała sie w zakręt i ciezko odprostowywala to jest sprawa geometrii - opuszczony przod (Polka niżej, lagi bardziej wystające ponad Polkę).

Wezykowanie, niestabilność itp - rożne mogą byc powody, zużyta (nierównomiernie) opona, źle wyważone koła, zla zbieżność (tylna os źle skręcona), jedna laga wyżej od drugiej (położenie względem Polki), ubytek oleju w którejś ladze, ...

Pomijajac krzywa rame, widelec czy felgi to moze zbyt niskie cisnienie w oponach?

Oponki musze sprawdzic jakie jest teraz cisnienie.

Niezbyt wiadomo w czym jest problem tak szczerze mówiąc ... Główka ramy - miałeś na myśli łożysko główki? Fura jak bardzo łatwo składała sie w zakręt i ciezko odprostowywala to jest sprawa geometrii - opuszczony przod (Polka niżej, lagi bardziej wystające ponad Polkę).

Wezykowanie, niestabilność itp - rożne mogą byc powody, zużyta (nierównomiernie) opona, źle wyważone koła, zla zbieżność (tylna os źle skręcona), jedna laga wyżej od drugiej (położenie względem Polki), ubytek oleju w którejś ladze, ...

Tak łożysko☺

Z geometria nic nie robiłem - wszystko jest fabryczne żadnych dodatków i ulepszen - a ta niestabilnosc od niedawna sie zaczęła. Opony prawie nowe 2 letnie i może 4000 km spokojnej jazdy.Moze kolo zle skręcone - posprawdzam u mechanika - dzieki za wszystkie wskazówki☺

sprawdź łożyska kół

Sprawdze☺ ale nie wiem czy nie wymieniałem niedawno -poszukam w papierach☺

Sprawdź jeszcze raz u mechanika łożysko główki ramy. Może po prostu zbyt mocno je skręcił i stąd te problemy.

Za 20 min. rozpoczyna sie ostatni w tym sezonie wyscig MotoGP. Ogladacie?

No pewnie. A kto nie widział przedtem Moto2 niech żałuje

Zasadnicze pytanie - gdzie się podział Lorenzo :) ?

Generalnie wszystkie 3 wyścigi na bardzo wysokim poziomie. Szczególnie walka Zarco-Morbidelli mi się podobała.

Powiem szczerze, że już mi zaczyna czegoś brakować. Nie mogę się doczekać następnego sezonu, a tu jeszcze sporo czasu...

Oj w moto2 pieknie sie cieli ale walka Iannone - Rossi tez piekna.

Lorek dzis poza zasiegiem.

a ja już po cichu liczyłem, że Marek go dojedzie, ale jednak zabrakło tych kilku okrążeń. gdyby nie ten popsuty start ...

a ja już po cichu liczyłem, że Marek go dojedzie, ale jednak zabrakło tych kilku okrążeń. gdyby nie ten popsuty start ...

Jak Lorka nie lubie to mysle, ze dzis nawet jak by go Marq doszedl na 1s a do konca bylby wiekszy dystans to JL99 podkrecilby tempo na kilka okrazen i obyloby sie bez walki.