Skocz do zawartości

Subarowicze na "2 kółkach"


Lucass

Rekomendowane odpowiedzi

No i pięknie. Gratulacje. Witam po ciemnej stronie Japonii :-) wywal tylko ten paskudny stelarz pod kufer i szybę zmień na mniejszą bo wojownikowi takie dodatki nie przystoją. No chyba, ze to ma być turystyk ale wtedy raczej źle wybrałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko nabyte wraz z motorem, stelaz napewno out, nad szyba sie zastanowie - na zywo nie wyglada zle.

Zdjąłem stelaż i założyłem akrapa. Wyjąłem db killera, ale było głośno, dam się przyzwyczaić sąsiadom i chwile pojeżdżę w wersji cywilizowanej. Chodź w wersji otwartej jest naprawdę głośno i nie wiem czy to się sprawdzi, muszę spróbować.


03e0360b951c833b7dd4f31a1043f499_orig.jp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do MT-07 zdaje się są 3 modele akrapa. Kolega ma jeden z nich, ten nieposiadający homologacji do ruchu ulicznego. Głośny strasznie, ale w mieście bardzo ułatwia poruszanie się. W CBF mam seryjny tłumik i jak ktoś nie patrzy w lusterka, to wie o mojej obecności, gdy zauważy w bocznej szybie, a przed kolegą samochody rozjeżdżają się niczym "morze przed Mojżeszem" ;)

Z drugiej strony taki wydech może niektórych wkurzać.

 

Korton, Ty masz jeden z dopuszczonych, więc pewnie też mniej głośny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Bednarcm napisał:

 

Z drugiej strony taki wydech może niektórych wkurzać.

Albo i przestraszyc-znam to z autopsji z obu pozycji. Czasem jak cos smignie kolo ucha z takim grzmotem latwo o niekontrolowane ruchy za kierownica. Mam w dukacie przelotowe Arrowy i w okolicy kury sie nie niosa jak odkrece. Zawsze staram sie dac zauwazyc zanim bede wyprzedzal "na zyletki". Ale za to przechodnie nie wpadaja jak kury na ulice :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, dołączam do klubu. Na razie skromnie -skuter honda forza 125, który mam od maja i najeździłem 11 kkm do dziś, w przyszłym roku robię prawko i się pewnie przesiądę na coś mocniejszego. Mam też inne 2 "kólka"  -czyli kilka rowerów na których też z 10 kkm rocznie ukręcę także obecnie 2 kóka rządzą u mnie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Korton napisał:

Od maja 11kkm skuterem - to trochę się tym kręcisz. Albo do roboty masz daleko, albo masę spraw na mieście do pozałatwiania :)

 

Pizze rozwożę :D   .... a tak na serio to do pracy dojeżdzam 60-65 km w jedną stronę i  tak około 4x /tydzień. A odkąd kupiłem skutera to może raz czy dwa samochodem byłem, tak mnie wciągnęło ;)  trza prawko robić i coś mocniejszego zakupić.  

 

Ładna ta Twoja Yamaha ;)

 

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to może i ja się przywitam także w tym gronie. Jak mam wolną chwilę to lubię polatać na 2oo (niestety, z tą "wolną chwilą" ostatnio coraz gorzej, a zanabycie Subaru zdecydowanie nie pomogło w znajdywaniu czasu na motocykl :biglol: )...

Sprzęt do zap.......nia na zdjęciu poniżej (aktualnie już zazimowany, jak widać), oprócz niego jest jeszcze XT600E na kostkach gdy jest ochota zjechać z utwardzonej drogi...

 

Witam i pozdrawiam :)

 

 

16179426_1297367716993855_1674564428161249280_o.jpg

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaca68 napisał:

moto zamieszkało w salonie - na bogato ;)

 

hehe... no, taka fantazja :rolleyes:

 

"na bogato" to się stawia fortepian w salonie mimo, że nikt w domu nie gra - byle kasę było widać :biglol: 

 

:P moto w salonie to z miłości...

 

Ale dziękuję - miło mi, że się Wam podoba :D

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się też przypomniało, że trzymałem moto w salonie, ale to było przed "emigracją", wklejam zdjęcie z "emigracji", a tamtego poszukam:

CZ 33.jpg

p.s. @Adasko75 mnie zmobilizował i oto zdjęcie sprzed emigracji do Wielkiego Miasta - Cześka zimuje w salonie: 

19960914_CZ_Potakówka.jpg

Edytowane przez Guliwer
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś miał ochotę przejrzeć stare artykuły, zdjęcia, plakaty itp. (przed wyrzuceniem przeze mnie), to oddam lub prześlę na koszt odbiorcy ;) Ewentualnie odbiór osobisty Jasło, Krosno, Rzeszów, Warszawa.

 

IMG_7886.jpg

Edytowane przez Guliwer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

O! Fajne starocie Guliwer, jeśli jeszcze nie wyrzuciłeś to podaj nr. Konta i cenę na priw. Chętnie przygarnę :) 

W dniu 16 października 2017 o 11:28, tremba napisał:

Albo i przestraszyc-znam to z autopsji z obu pozycji. Czasem jak cos smignie kolo ucha z takim grzmotem latwo o niekontrolowane ruchy za kierownica. Mam w dukacie przelotowe Arrowy i w okolicy kury sie nie niosa jak odkrece. Zawsze staram sie dac zauwazyc zanim bede wyprzedzal "na zyletki". Ale za to przechodnie nie wpadaja jak kury na ulice :-).

Treba ,mógłbyś mi łopatologicznie w paru zdaniach wyjaśnić na czym polega desmo w Ducati? I co daje w normalnej jeździe/eksploatacji? Jest sporo o tym w necie, ale jak u nas ktoś wytłumaczy to zaras wiem o co chodzi ;) Jakiego Ducati jesteś szczęśliwym posiadaczem? Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klasycznym przypadku zawory sa otwierane przez krzywki rozrzadu (czy tez inne elementy napedzane od krzywek), a zamykane sprezynami zaworowymi. W desmo zawory otwierane i zamykane sa osobnymi krzywkami.  Daje to duzo bardziej precyzyjna prace rozrzadu, szczegolnie przy wiekszych predkosciach obrotowych gdzie sily bezwladnosci maja juz duzy wplyw na prace rozrzadu-po prostu sprezyny sa juz za slabe zeby odpowiednio szybko zamknac zawor. W eksploatacji jest nieco bardziej upierdliwe bo jest wiecej luzow zaworowych do regulacji. A moja wloszczyzna to S4RS w barwach patriotycznych delikatnie zmodyfikowany :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to ostatni z "klasycznych" Monsterow. Mi jakos te nowe nie podchodza, choc jada zajebiaszczo :-). 797 nigdy nie jezdzilem wiec trudno mi sie wypowiadac. Slyszalem jednak pozytywne opinie o silniku scramblerowym, takze mysle ze charakterystyka maszyny jak najbardziej sie nadaje dla poczatkujacego. No i maszynka jest lekka i zwrotna. Jesli jezdzi tak samo jak 1200 ( w sensie zwinnosci) to bajka. Poprzednie Monstery sa nieco "szorstkie"-silnik nie lubi niskich obrotow, a i trzeba swiadomie wchodzic w zakrety. "Nowe" Potworki prowadza sie duzo bardziej intuicyjnie - vide: lepsze dla poczatkujacych. To oczywiscie tylko moja opinia-generalnie moj zap.... swietnie ale trzeba wiedziec jak to ogarnac, no i trzeba zap....- wtedy jest kupa funu :-). Ale do szybkiej jazdy bez spinki duzo lepiej jechalo mi sie FZ1 mojej Mlodej. A mocy sie nie boj tylko uzywaj z glowa-nie rozpedzaj sie za bardzo jesli najpierw nie nauczysz sie poprawnie hamowac w kazdych warunkach. Rozpedzic sie bardzo latwo, ale z zatrzymaniem nie jest juz tak prosto-szczegolnie w polskich realiach. Zajrzyj sobie np. tutaj:

https://docpoland.com/forum/

pewnie troche info znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigam 125-ką i myślę o przesiadce na normalny motor, no i koniecznie Ducati ;) Monstery jako bardzo uniwersalne motocykle bardzo mi leżą , trochę właśnie boję się tych szarpań na niskich obrotach , kiedyś u nas w Katowicach sprzedawca przekonywał mnie do MV Agusty Brutale chyba ta 140 konna wersja, mieli taką używaną, kiedy zapytałem czy to na pewno dobry pomysł żebym z mojej 11 konnej Yamahy przesiadł się na coś takiego, usłyszałem, że to bardzo dobry pomysł :) ja byłem przerażony od samego patrzenia na ten motor a co dopiero mówić o śmiganiu ,ale piękny był to trzeba przyznać ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...