Skocz do zawartości

Subarowicze na "2 kółkach"


Lucass

Rekomendowane odpowiedzi

MM poniosła fantazja, ale przecież ma już wywalone :) .

Cal dobry harpagan się zrobił, gratki dla niego, miał mega tempo. Prawdę powiedziawszy, fajnie byłoby go zobaczyć w Repsol Hondzie na miejscu Daniego. Chociaż to niestety nierealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cal robi robotę, Honda go nie docenia, ale myślę, że ktoś go w końcu doceni.

Ja szczerze mówiąc po zapewnieniu sobie przez MM mistrzostwa straciłem trochę radochę z oglądania GP. 

W tamtym roku walka trwała aż do ostatniej rundy w Valencii i było to najpiękniejsze widowisko okiem kibica.

Nie mogę się już doczekać następnego sezonu, jak się potasują w zespołach.

Szczególnie intryguje mnie Rins i Ianonne w Suzuki,  Lorek w Ducati i Vinales w Yamaszcę :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już od 3 tygodni zakończyłem sezon.

Chyba miękki jestem  :biglol:

Ale przyczyniła się do tego nie tylko pogoda, ale fakt, że wypada już zmienić olej, a robię to z reguły na początku i w połowie sezonu  ;)

A tak bym wymienił, zrobił może z 1000 kilometrów i po sezonie znowu bym musiał...  :P

Tak przynajmniej twierdzą ludzie obeznani w temacie, że niby pomimo tego że olej jest świeży i nie zrobił wielu kilometrów to i tak po tylu miesiącach stania lepiej wymienić na początku sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszyny schowane do garażu, dla mnie już jest za zimno. Jazda motocyklem ma być przyjemnością, a drętwienie z zimna nie należy do przyjemnych.

 

Zgadzam się w stu procentach. Jak nie ma powyżej +12 to nie wsiadam na moto. Dawano stoi schowany w garażu. Teraz jak jest szaro i syf na drodze, to jazda staje się proszeniem o marne zakończenie sezonu... np tak jak tu

 

http://epoznan.pl/news-news-71264-Grochowska_przewrocil_sie_motocyklista

Edytowane przez maniujr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu zmarzłem dziś :-)

 

Pytanie na koniec sezonu do mądrzejszych głów.

 

Honda CBR 600 2002 rok przebieg 55000km - zaczął gwałtownie skręcać w zakrętach (tak jakby leciał przy minialnym pchnięciu kierownicą) - przy prostowaniu miał trudności - w sensie ciężej wracał - okazało się, że głowka ramy do wymiany - wymieniłem.

 

Ale nadal mam wrażenie jakby troszkę wężykował ( tzn jakby przód i tył były "poluzowane, jakieś opóźnienie na zakrętach - nie wiem czy jasno to przekazałem - ale może ktoś z Was miał podobnie i zdiagnozował przyczynę - a moze tylko mi się tak wydaje że coś jest nie tak

 

Jeśli spotkaliście się z czymś takim poprosze o info  :)

 

z gory dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt wiadomo w czym jest problem tak szczerze mówiąc ... Główka ramy - miałeś na myśli łożysko główki? Fura jak bardzo łatwo składała sie w zakręt i ciezko odprostowywala to jest sprawa geometrii - opuszczony przod (Polka niżej, lagi bardziej wystające ponad Polkę).

Wezykowanie, niestabilność itp - rożne mogą byc powody, zużyta (nierównomiernie) opona, źle wyważone koła, zla zbieżność (tylna os źle skręcona), jedna laga wyżej od drugiej (położenie względem Polki), ubytek oleju w którejś ladze, ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijajac krzywa rame, widelec czy felgi to moze zbyt niskie cisnienie w oponach?

Oponki musze sprawdzic jakie jest teraz cisnienie.

Niezbyt wiadomo w czym jest problem tak szczerze mówiąc ... Główka ramy - miałeś na myśli łożysko główki? Fura jak bardzo łatwo składała sie w zakręt i ciezko odprostowywala to jest sprawa geometrii - opuszczony przod (Polka niżej, lagi bardziej wystające ponad Polkę).

Wezykowanie, niestabilność itp - rożne mogą byc powody, zużyta (nierównomiernie) opona, źle wyważone koła, zla zbieżność (tylna os źle skręcona), jedna laga wyżej od drugiej (położenie względem Polki), ubytek oleju w którejś ladze, ...

Tak łożysko☺

 

Z geometria nic nie robiłem - wszystko jest fabryczne żadnych dodatków i ulepszen - a ta niestabilnosc od niedawna sie zaczęła. Opony prawie nowe 2 letnie i może 4000 km spokojnej jazdy.Moze kolo zle skręcone - posprawdzam u mechanika - dzieki za wszystkie wskazówki☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a ja już po cichu liczyłem, że Marek go dojedzie, ale jednak zabrakło tych kilku okrążeń. gdyby nie ten popsuty start ...

Jak Lorka nie lubie to mysle, ze dzis nawet jak by go Marq doszedl na 1s a do konca bylby wiekszy dystans to JL99 podkrecilby tempo na kilka okrazen i obyloby sie bez walki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...