Skocz do zawartości

Subarowicze na "2 kółkach"


Lucass

Rekomendowane odpowiedzi

Jest już analiza wypadku Luisa Saloma. Zbyt mocno opóźnił hamowanie, bo aż o 9 metrów od punktu gdzie większość zawodników zaczyna wciskać hebel. Do tego wpadł w jakąś nie równość i opona puściła.

Niestety motocykl często nie wybacza takich błędów.

 

 

Tak a'propos Ianonne. Ta grafika jest bezbłędna  ;)

 

post-13200-0-74728600-1465229926.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jest już analiza wypadku Luisa Saloma. Zbyt mocno opóźnił hamowanie, bo aż o 9 metrów od punktu gdzie większość zawodników zaczyna wciskać hebel. Do tego wpadł w jakąś nie równość i opona puściła. Niestety motocykl często nie wybacza takich błędów.

 

Gdyby nie odbity od bandy motong, to by pewnie z tego wyszedł, bo dmuchane bandy sporo wybierają, a tak niefortunnie wpadł prosto odbite od bandy moto no i po chłopaku....

 

Rossi mocno odbudował pewność siebie, skoro nawet podał grabę MM ;) Wpierw go pozamiatał, no to potem może być sztama :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rossi mocno odbudował pewność siebie, skoro nawet podał grabę MM

 

W którymś z wywiadów między treningami, a wyścigiem Rossi przyznał, że szkoda życia na kłótnie między zawodnikami, biorąc pod uwagę, że każdy z nich ryzykuje życie. Tragedia jaka wydarzyła się podczas tego weekandu dała do myślenia wielu zawodnikom i właśnie tu najlepszy przykład widać między MM93, a VR46

 

 

 

 

Na poboczu powinna być pułapka żwirowa i pewnie skończyło by się na strachu.

 

Komentatorzy wspominali na temat tych spekulacji. Pułapka żwirowa potrafi przy takich zakrętach narobić więcej szkód, niż korzyści. Tutaj nie można winić aspektów związanych z konstrukcją toru. Tutaj zawinił błąd zawodnika, który był bardzo niefortunny i tyle.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentatorzy wspominali na temat tych spekulacji. Pułapka żwirowa potrafi przy takich zakrętach narobić więcej szkód, niż korzyści. Tutaj nie można winić aspektów związanych z konstrukcją toru. Tutaj zawinił błąd zawodnika, który był bardzo niefortunny i tyle.

 

Nie no, to już przesada. Pułapki żwirowej tam nie ma przez lobby "samochodziarzy" - bolidy gdy nie zmieszczą się w zakręt po hamowaniu i ugrzęzną w żwirze to mają problem z powrotem na tor, co innego gdy wybieg jest asfaltowy. Tylko, że ... od jakiegoś czasu F1 nie jeździła już tym torem, tylko miała szykanę, z której właśnie korzystali też zawodnicy GP od swoich FP3 aż po wyścigi w trakcie tej rundy. Absurd, głupota.

Nie zawinił błąd zawodnika, a lekkomyślność i brak wyobraźni osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na tym torze. Chłopaka podbiło na nierówności w strefie, w której się dohamowuje. Jeszcze nie złożył się w zakręt, więc razem z motocyklem polecieli idealnie w linii prostej. Wybieg asfaltowy był krótki, więc najpierw w bandę uderzyło moto, a zaraz potem, z wielką prędkością Luis uderzył w motocykl. Stąd obrażenia, które spowodowały zatrzymanie akcji serca.

 

Można sobie jedynie pogdybać co by było gdyby:

1) była tam pułapka żwirowa (obaj z motocyklem mocno by wyhamowali, do tego na żwirze jest większa szansa, że moto podbije nawet delikatnie i wtedy kierunek w którym leci może ulec zmianie; nawet jeśli doszłoby do kontaktu zawodnika z motocyklem to ze znacznie mniejszą siłą)

2) wybieg był dłuższy (Luis szlifując przez dłuższy odcinek zdążyłby lepiej wyhamować, więc siła uderzenia znowu byłaby znacznie niższa)

 

Oczywiście mogło być też tak, że ich kierunki szlifu by się rozminęły i Salom uderzyłby w bandę. Prawdopodobnie wstałby, otrzepałby się i wrócił do swojego boksu ...

Edytowane przez Sikor44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie dużo racji w tym co mówicie, prawdopodobnie żwir wyhamował by zarówno motocykl jak i Luisa. To niepodważalne, że skończyłoby się szczęśliwie. Ale wszystkiego też nie da się przewidzieć. I oprócz wypadków, muszą brać pod uwagę też minimalne wypadnięcia z trasy. A jak wiadomo na żwirze kontrola nad moto czy samochodem jest bardzo utrudniona.

Chodziło mi raczej o aspekt, że czasem zamiast żwiru jest asfalt z uwagi na właśnie trudny związane z wypadnięciem z trasy i powrotem na tor.

Wiele osób skarży się, że ten tor jest mega nierówny co w połączeniu z mocnym hamowaniem jest gotową katastrofą. 

No nic resztę spekulacji zostawiam ekspertom, ja sobie mogę tylko gdybać. Pokój jego duszy, ale karuzela musi iść dalej. Mam tylko nadzieję, że wyciągną z tego jakieś wnioski.

 

A tak przy okazji czy orientuje się ktoś jaką karę dostał Ianonne za wycięcie Lorka?  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Mogło być gorzej w sumie. Do tego jakieś ujemne punkty czy coś spokojnie mogliby dołożyć.

Ale ja tam go lubię. Do niedawna uważałem, że ma największy potencjał, żeby w przyszłości zostać następcą VR46, ale teraz jak patrzę, to jednak jeździ dość nierówno.

Tak przy okazji zrobiłem sobie prezent na dzień dziecka i wyciąłem katalizator, wstawiając decata. W końcu Yoshimura gada jak należy, do tego półmetrowe marchewki i strzały z wydechu  ;)


Taka ciekawostka :  Alex Rins dodał filmik na facebooku w STI MY15/16  ;)

 

https://www.facebook.com/AlexRins/?ref=ts&fref=ts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka :  Alex Rins dodał filmik na facebooku w STI MY15/16    https://www.facebook...?ref=ts&fref=ts

 

 

Haha, to dobre :)

 

Z kolei Iannone, troszkę grubiej się wozi https://www.facebook.com/andreaiannone29/photos/a.179963862039416.30962.119404171428719/860466100655852/?type=3&theater

Edytowane przez Sikor44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie sie z tym zgadzam.

A swoim stylem jazdy i zachowaniem bardzo przypomina mi Sica! #58, mam tylko nadzieję, że się w porę ogarnie bo komuś będę musiał kibicować jak VR46 zakończy karierę.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

bo komuś będę musiał kibicować jak VR46 zakończy karierę

 

+1   Właśnie Vale wiecznie jeździć nie będzie, więc przydałby się jakiś młody wilk, który swoją jazdą będzie ciągnął za sobą tłumy.

Lorka nie lubię, Marqueza też przestałem po incydentach z VR46.   Dlatego myślę, że tym kimś może być własnie Maniac, Vinales lub Rins ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co sa masakra w MotoGP.

Gleby zaliczylo trzech zawodnikow ktorzy prowadzili wyścig:

*Petrux

*Dovi

*Doctor

 

Lorek jechal jak łajza ale punkty przywiózł za 10te miejsce i chyba najlepiej na tym wyszedł patrząc na jego tempo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...