Skocz do zawartości

IKARIA SUV-Trial*2011-początek maja. Forkiem w teren.


dedal

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Wielu posiadaczy Foresterów zastanawia się czy jest to duże kombi z napędem AWD czy może już auto terenowe. Jeśli chodzi o właściwości jezdne w terenie (układ napędowy) to bardziej to drugie.

Przekonałem się o tym ujeżdżając dukty leśne i Próby Sportowe przed a wy już w trakcie VII Plejad 2010 :twisted: .

Nie wszyscy jednak mają takie doświadczenia. Zbliżają się VIII Plejady i pozostaje pytanie, którą trasę wybrać turystyczną ...a może jednak terenową ?

Aby rozwiać te wątpliwości postanowiłem zorganizować cykl imprez szkoleniowych, połączonych ze zręcznościowymi, terenowymi zawodami trialowymi. Na próbach nie mierzy się czasu przejazdu. Kary naliczane są za błędy techniczne popełniane podczas pokonywania trasy trialu.

Imprezy rozgrywane będą na specjalnie skonfigurowanym torze terenowym.

Podaję adres strony internetowej, na której umieszczać będę informacje o tych imprezach:

http://ikaria4x4.vaax.pl/

Pod zakładką "IKARIA SUV-Trial*2011- początek maja" zawarte są ogólne informacje na temat najbliższej imprezy typu trialowego dla SUV-ów.

Tego typu triale organizowane będą cyklicznie. O terminach informował będę każdorazowo na stronie internetowej.

Myślę, że podczas spotkania będziecie mieli możliwość prowadzenia długich dyskusji na temat przygotowania Forestera do „plejadowego” terenu.

Przesyłajcie proszę pytania. Wszystkie przeczytam. Odpowiem na te, na które moja wiedza pozwoli odpowiedzieć.

Zapraszam ! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jestes w srodku domeny a publiqujesz tylko w tym obrebie. Ja mam komunikat:

 

 

Darmowe strony wwwSubdomena lub dokument nie istnieje.

 

Możliwe przyczyny :

 

- subdomena została usunięta z systemu

- dokument został usunięty lub zmienił adres URL

- wpisano błędny adres URL dokumentu lub subdomeny

 

a adres wklajam :roll: hyba ze jest https?

 

-- 8 kwi 2011, o 20:40 --

 

http://ikaria4x4.vaax.pl/

 

nie ma www i dziala , wyedytuj post

 

-- 8 kwi 2011, o 20:48 --

 

a tak po za tym, jests przekonany zeseryjny forester nadaje do trialu. Robilem trasy trialowe pickupem i napewno nie powtorze tego forkiem z powodu: przelozenia, zwisow i przeswitu. Fork MZ forek swietnie idzie po krosach (jak kogos na to stac) ale pelzanie to nie jego domena.

Forkiem mozna sie bawic w trial czysto szkoleniowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochody do trialu to oczywiście specjalne pojazdy.

Jeśli chodzi o te (nazwijmy to) zawody trialowe dla SUVa klasy Forester będzie to próba zręczności podobna do KJS-owych ale w terenie. Oszczędzająca samochód. Wystąpią tu, odpowiednie dla kątów natarcia i zajścia, strome zjazdy. Trasa poprowadzona będzie z uwzględnieniem przebiegu krzywej momentu obr., głównie dla podjazdów. Lepiej daje sobie radę 2.0 z reduktorem niż turbo, to wiem. To też trzeba uwzględnić. Przejechałem Foresterem sporo kilometrów w terenie. Ustawiałem terenowe Próby Specjalne (zwane też OS) również dla Hondy CRV, Mitsubishi Oulander’a.

Nie powinieneś mieć obaw. Jeśli możesz, przyjeżdzaj. Poza tym chodzi tu o zabawę i spotkanie. Myślę, że odbędzie się testowanie nowych AT-ków lub MT-ków, które koledzy forumowicze planują kupić i test całego pozostałego „sprzętu” przed VIII Plejadami. Jeśli nie byłeś na VII Plejadach to będziesz miał okazję przejechać podobny OS (załatwię przejazd extra). Radzili sobie z nim subaroholicy na Forkach nawet w modelach sprzed 2009. Nawiasem mówiąc to klasyczne piekne auta, szczególnie Nr startowy 9 z najładniejszym wydechem i „oddychaniem” turbiny.

Dzięki za uwagi.

Jeśli możesz przyjeżdżaj ! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chetnie bym sie wybral ale niestety nie znajde czasu. Jedynyn termin to mam wielki piatek :( wiec zadnych sans

moze cos w sierpniu jak bedzie wiadomo wytarczajaco wczesnie.

Jetes pasjonatem to widac, to fajna zabawa :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Tylko dzioba i grzywaczewski wyrazili swoje zdanie na temat takiej formuły zlotu i prób terenowych.

Przedstawiajcie proszę swoje, może inne i ciekawsze propozycje imprez w terenie.

Jakie terminy ?. Wspominacie o chęcii spotykania się cześciej niż raz w roku. Wrzucam temat takich spotkań w okolicach Kielc. Spoty terenowe powinny dostarczać, według mnie, trochę adrenaliny, przejazd po konkretnym zamknietym torze - limit czasu przejazdu, sędzia, chorągiewka itp. a potem normalne pogawedki w agroturystyce. :idea: To moja idea :idea:

Szosowa tak się bawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...