Skocz do zawartości

problem z chłodzeniem


buras

Rekomendowane odpowiedzi

witam

pacjent to gt 99 .problem pojawił się ,lub rzecz ujmując inaczej został zdiagnozowany tydzień temu podczas robienia remapu (strojenie alkateka).

okazało się ,że załącza się wentylator chłodnicy ,a wąż od dużego obiegu (ten na dole po prawej stronie za termostatem),jest zimny ,auto dopiero jak dostaje w dupsko to wąż robi sie lekko ciepły .padła diagnoza ,że to zdechł termostat .z braku takowego na stanie został wypierdzielony ,żebym mógł

wrócić  do domu z Katowic .dzisiaj prawie po tygodniu wymieniono mi termostat w serwisie i jest lipa :| przejechałem pół miasta i wentylatory zapierdzielają jak wściekłe ,a wąż na dole zimny ,jakby nie było dużego obiegu .kuriwica mnie już bierze z tym samochodem ,może ma ktoś jakąś teorie :evil: nadmienię jeszcze że temperatura na wskaźniku jest w normie i w ogóle nie zaobserwowałem jakichkolwiek skoków .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dmuchałem paszczą w wąż ten od zbiorniczka wyrownawczego (metalowego),ktory idzie do chłodnicy i nie było oporu ,poza tym jak jeżdziłem bez termostatu ,to rura była ciepła ,więc jest drożność .

 

-- So kwi 09, 2011 8:17 am --

 

kolejna obserwacja .na wysokich obrotrach podczas jazdy na 3tyś lub wyżej ,rura robi się gorąca ,natomiast jak auto stoi ,lub jedzie na wolnych obrtoach ,zaczynają się cuda ,załączają sie wentylatory chociaż chłodnica i dolna rura za termostatem jest zimna (temperatura na wskażniku nadal stała w normie ).możektoś ma jakąś teorie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pierdoła a tyle zamieszania Ci narobiła,najprawdopodobniej padł czujnik temperatury który uruchamia wentylatory gdy woda w chłodnicy jest niewystarczająco schładzana.Skoro górny przewód do chłodnicy jest gorący,dolny chłodny a obwód jest drożny to znaczy się wentylatory załączają się bezpodstawnie czyli padł czujnik,sprawdż jeszcze czy chłodnica przy górnym przewodzie jest gorąca i stopniowo zimniejsza gdy będziesz przesuwał rękę w kierunku dolnego przewodu,jeśli tak wszystko jest OK,chłodnica drożna i pracuje prawidłowo,pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym w pierwszym odruchu obstawiał termostat,pozdro

dzieki za pomoc ,mam nadzieje ,ze to będzie to i problem w końcu zniknie :evil:

pytanko jeszcze ,czy to jest osobny czujnik tylko dla chłodnicy ,czy ten główny z bloku :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buras, oczywiście domysły luczy są prawdopodobne.Dodatkowo :

1.może ciągle masz zapowietrzenie jakieś małe-bo tak może byc wtedy ,gdy przy małych obrotach ciecz nie chce płynąć, a przy duzych pompa ją przepcha.

2.gdzieś na forum dawno czytałem,że termostat można błędnie założyć (jakimś występem nie tak,jak trzeba -ale nie pamietam tego dobrze).Upewnij się co do tego.

3.rozgrzej silnik na wolnych,ręką wymacaj temp. dolnego węża,potem zasłoń chłodnicę tekturą,co by wiatraki nie dawały wiatru i lataj między tym wężem, a wskażnikiem temp.

Jeśli wąż będzie coraz cieplejszy,to potwierdzisz padnięcie czujnika od wentylatorów, jeśli nie to termostat nie otwiera jak trzeba.I nie za długo,żebyś nie przegrzał-3, 4 minuty,bo wskaźniki są wiesz jakie-orientacyjne.pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...