Jump to content

Rozmiary opon do 2,0 RX 1999 r.

lordpix
 Share

Recommended Posts

Szukałem gdzieś jednoznacznej odpowiedzi i nadal nie jestem pewien.

Otóż kupiłem opony Falken 205/55 r16 a, że pozbywam się auta to opony są nowe i nawet nie użyte raz.

Jak sprzedam to stracę dużo kasy. Pomyślałem więc, że sprezentuję je tacie. Wozi się on Imprezą '99 2,0 bez turbo. Ma zjechane 205/50 r16. i tu jest pytanie - czy subaru dopuszcza stosowanie trochę wyższych 55?

jeśli spojrzysz w jakieś homologacje, to max jest 195. To oficjalnie.

teraz praktycznie. 205/50/16 pasują, 205/55/16 moga być za wysokie. Zależy też od stanu sprężyn w tyłu.

Moim zdaniem, nie ma co gdybać, trzeba spróbować :)

Dzięki za opinie. Zdawało mi się, że 205 też były dopuszczone. Sprężyny są standardowe. Może się uda, jutro będziemy testować bo opon szkoda:)

Nie dodałem, że to wersja RX. Nie wiem czy tam tylko dodatki karoseryjne były czy może koła też większe?

Matiz,

a nie obciera Ci ta oponka na dobiciach o błotniki z tyłu i o nadkola z przodu przy max skręcie?

Mam dokładnie taki rozmiar i dokladnie takie auto :D

http://img59.imageshack.us/img59/4467/sice.jpg

jest jeszcze coś takiego...

http://www.waxtum.com/auto/rechner/et.html

Z tym że jest tylko opcja GT. Wg tego idealny profil to 50.

A seryjne koła z RX wg prospektu mialy 6 JJ x 15,195/60 R 15

A jak się te 55 sprawdzają na zakrętach? Przy max skręcie nie obciera opona o nic?

Niby założenie ich to nie problem, ale to są idealne nówki z naklejkami. Jakby miały być założone i przytarte to już za nie dużo nie dostanę.

Nic nie obciera panowie,a mam jeszcze seryjne, miekkie fedry . Chyba ,że mówicie o jeździe KJS-owej i pakowaniu sie w winkiel na granicy przyczepnosci ,to niestety tak bardzo nie uskuteczniam :lol: Jedynie slalom- nic nie obcierało :wink:

Chyba że auto jest obniżone. Wtedy raczej obetrze.

Lordpix - jaką masz szeroką felge? Jak 7" to nie powinno być problemu.

A wygladają faktycznie dość balonowo. Ale Subaru to też nie Lambo zeby naciągać 35 :) Jak przy wymianie wezme 50.

Niestety nie wiem jaka jest szerokość felgi. Ale opony już przejechały kilkadziesiąt km i jest OK. Niedługo będą testowane z większym obciążeniem.

Tak więc jeśli się ktoś zastanawiał jak ja to potwierdzam, iż 205/55 r16 pasują:)