Skocz do zawartości

Swap skrzyni w S-Turbo


Voldemort

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam powypadkowego Forestera 2.0 N/A MY99r. od znajomego i plany kupna jakiegoś ładnego S-Turbo coby go można wstawić na sztywne sprężynki, zagazować i mieć dużo radochy...

Jednak brak reduktora mnie zniechęca, bo doświadczyłem użyteczności tej wajchy w terenie, gdy trzeba powolutku się toczyć albo w korkach, przy podjeżdzaniu na krawężniki, przy szybkim starcie na 2 i LO...

Stąd pytanie - czy skrzynia Dual Range jest tak samo wytrzymała jak ta w Forysiu zaturbionym?

Przełożenia teoretycznie te same, więc co - dochodzi tylko przekładnia + dźwignia?

Kto by się mógł czegoś takiego podjąć i jak bardzo trzeba rozbebeszyć auto w tym celu?

 

Pozdrawiam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wszystko jasne, rozumiem, że nie jest taka wytrzymała... :roll:

Ale może byście podali jakieś specyfikacje techniczne typu grubość krytycznych elementów, a nie torpedujecie taki genialny (jak mi się wydawało :mrgreen: ) pomysł... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, jeden sezon obleci...

 

 

Chyba nie jest tak źle 8)

Miałem okazję pojeździć trochę jednym takim rodzynkiem i z tego co wiem, to na tej skrzyni Forek już śmiga dłuższy czas. Na razie problemów nie stwierdzono, a zbiera się to całkiem całkiem :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, jeden sezon obleci...

 

 

Chyba nie jest tak źle 8)

Miałem okazję pojeździć trochę jednym takim rodzynkiem i z tego co wiem, to na tej skrzyni Forek już śmiga dłuższy czas. Na razie problemów nie stwierdzono, a zbiera się to całkiem całkiem :twisted:

Bartek

żartowałem, pewnie da radę, a jak jej nie zarzynać to i może nawet dłuższy czas, chociaż powiem szczerze, że reduktora do startu spod świateł to bym nie włączał... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki reduktor w zmapowanym S-turbo ma Zbyszek z Bajecznej.

czyli ponad 200koni + reduktor.

Wal do niego

 

Chciałbym się tym karnąć... :mrgreen: :wink:

 

 

to właśnie o tym egzemplarzu pisałem.. jeździ naprawdę fajnie, choć przyznaję nie wpadłem na pomysł startu z reduktorem :twisted::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki reduktor w zmapowanym S-turbo ma Zbyszek z Bajecznej.

czyli ponad 200koni + reduktor.

Wal do niego

 

Chciałbym się tym karnąć... :mrgreen: :wink:

 

 

to właśnie o tym egzemplarzu pisałem.. jeździ naprawdę fajnie, choć przyznaję nie wpadłem na pomysł startu z reduktorem :twisted::mrgreen:

BTW

Rozumiem, że przełożenia są zupełnie inne w tych skrzyniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...