Skocz do zawartości

Karbonowa rozpórka STI w GC


pawlaswrc

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem na angielskim EBayu oryginalną rozpórkę karbonową STI do GC. Montaż można ogarnąć w 15 minut, ale okazało się, że otwory na szpilki wychodzące z kielichów są za duże i wchodzą do nich całe nakrętki luzem. Przeglądałem trochę net, w tym zdjęcia z ogloszeń na forum kashmere i gpruszko, i doszedłem do wniosku, że te rozpórki mialy różne otwory. Akurat chłopaki z forum mają małe otwory w rozpórkach (nie rozporkach :mrgreen: ), ale znalazłem też fotki takich, w których otwory są większe i są do nich wkładane takie tulejki czy podkładki.

Prośba do ludzi którzy mają te rozpórki - zobaczcie jak macie montowane - czy można gdzieś dostać takie podkładki????

Jeżeli by było ciężko je dostać, to co zrobić, żebym mógł sobie poprawić samopoczucie i zamontować ten gadżecik???? Może jakoeś większe nakrętki?

Aha, raczej nie wygląda na to, żeby ktoś je rozwiercał, a sprzedający napisał mi, że miał tam podkładki (z ang. "washers" nie wiem czemu ich nie wysłał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, skad ta info co do roznych otworow... :roll:

te rozporki sa dwoch typow - przedliftowe i poliftowe :) - ale otwory maja identyczne (przynajmniej z tego co widzialem)

 

tyle ze z biegiem lat w wiekszosci rozporek znikaja tulejki (6 szt.), dzieki ktorym rozporeczka wchodzi na szpilki bez luzu... imho najprosciej zamowic u jakiegos tokarza takie tulejki i po sprawie (tanio i solidnie), a nie kombinowac z podkladkami, etc.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow eddie_gt4, jesteś WIELKI. DZIĘKI!!! Zastanawia mnie tylko, czemu te tulejki wchodzą od dołu? Bo przecież wypadało by, żeby cała rozpórka była przykręcona nakrętkami, a tak, to wyjdzie na to, że nakrętki będą trzymały tulejki, które są wciśniete w rozpórkę. Może lepiej je włożyć od góry, bo wtedy ten szeroki kołnież tulejki zablokuje całą rozpórkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ta rozpórka ze zdjęć Eddiego to jakiś stary szmelc jest

 

pawlaswrc, nic nie mam do rozpórki gruszko,ale chyba wolałbym Twoją. 8) ,bo

1.tulejki dobrze opierają się na szpilkach i nie niszczą ich gwintu.

2.rozpórka wbrew pozorom ładnie siądzie w 3 punktach na tulejkach,a tego nie zapewnią dwie

płaszczyzny(nadwozia i płaskiej od dołu rozpórki)

3, w razie nie idealnego pasowania otworów do szpilek kolumny zawsze mozna dorobić tulejkę mimośrodową .

 

Przymierz bez tulejek i potem je dorabiaj (stal nierdzewna,brąz,a ja bym zaryzykował z teflonu,bo wystarczająco twarde, awszystko ładnie siadzie po dokręceniu.)

Jak chcesz tip top to powinieneś unieść przód za nadwozie i wtedy skręcać.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...