Skocz do zawartości

Nowe Subaru Impreza 2012


Robeet

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 528
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

tak a corsa wchodzi 1,6 i 210kM

ale wszystko jest ok

 

No tak, ale to nie jest zwykła Corsa, tylko jakieś tam "Limited Edition" OPC.

Dla "Kowalskiego" będzie 1,6 i 90KM.

 

Sam jestem ciekaw co FHI wymyśli ciekawego na rynek europejski.

Wg. mnie 2000cm3 i 150PS to jest absolutne minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marius

 

Ja obstawiam 1.6 dla EU jeśli zacznie się dobrze sprzedawać to później dojdzie 1.6T + powrót do sportów motorowych w Europie (nadrabianie wizerunku). Forek i Outback będą z 2.0 silnikami.

 

Kunia mogą wykrzesać z takiego 1.6 myślę około 120 + CVT będzie to mało paliło.

Na szczęście nowa Impreza jest lżejsza. Będzie ciekawe małe kombi 4WD (gdzieś czytałem że bagażnik ma być większy o 100 litrów).

 

Pamiętacie jak na dyszla wszyscy narzekali ale pod dystrybutorem robi swoje:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam 1.6 dla EU jeśli zacznie się dobrze sprzedawać to później dojdzie 1.6T + powrót do sportów motorowych w Europie (nadrabianie wizerunku).

 

W WRC napewno brac udziału nie będzie, ze względu na budowę silnika.

 

 

Pamiętacie jak na dyszla wszyscy narzekali ale pod dystrybutorem robi swoje:P

 

Co takiego :?: Że po mieście pali 8,5-9l ON za 5zł/litr :?: Interes życia. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam 1.6 dla EU jeśli zacznie się dobrze sprzedawać to później dojdzie 1.6T + powrót do sportów motorowych w Europie (nadrabianie wizerunku).

 

W WRC napewno brac udziału nie będzie, ze względu na budowę silnika.

 

 

Pamiętacie jak na dyszla wszyscy narzekali ale pod dystrybutorem robi swoje:P

 

Co takiego :?: Że po mieście pali 8,5-9l ON za 5zł/litr :?: Interes życia. :wink:

 

Jakiś przepis w WRC wyklucza boxera?

 

Znam osobiście nie jednego użytkownika Diesla. Diesle nie są do jazdy po mieście, średnie spalanie 6-7 litrów można mieć spokojnie. Co przy całkiem niezłej dynamice i SAWD jest wynikiem IMHO dobrym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mialem okazje obejrzec nowa Impreze na zywo - niestety, nie mozna bylo wsiasc do auta a jedynie troche go poogladac z odleglosci. Na dodatek cala wystawa Subaru znajdowala sie "w piwnicy" podczas gdy wiekszosc innych marek bylo eksponowanych na glownej sali w Javits Ctr. Takze subaru wrzucili do jednej sali z ciezarowkami, busami i SUVami.

Na wystawie odnioslem nieodparte wrazenie ze o ile Impreza wyglada mniej oryginalnie (lub mniej brzydko jak kto woli), to jednak nowe nadwozie jest zdecydowanie zgrabniejsze od poprzednika. Lepsze sa proporcje, a dodatkowe przetloczenia poprawiaja "zwyczajny i nudny" wyglad obecnej wersji. Osobisicie wyglad Hatcha jest dla mnie bardziej atrakcyjny. Wnetrze wyglada ok, choc trudno stwierdzic z daleka jakiej jakosci sa uzyte materialy. Ogladalem tez konkurencje - Mazde 3, Forda Focusa, VW Golfa, i wydaje mi sie ze nowy wyglad Imprezy jest bardziej konkurencyjny (jesli chodzi o "mass appeal") na tle wyzej wymienionych marek. Odnioslem rowniez wrazenie ze obecne modele Imprezy nie byly prezentowane na wystawie takze byc moze faktycznie wersje WRX i STI stana sie oddzilenymi modelami od modelu Impreza.

Scion FR-S wyglada genialnie - niestety jako pojazd koncepcyjny byl zamkniety i na podwyzszeniu, lakier na tym samochodzie byl za to absolutnie zabojczy - poprostu gleboka, krwista czerwien jakie sie na codzien nie spotyka.

Innymi godnymi uwagi modelami byly Range Rover Evoque, Mini Countryman, BMW seria 1 M. IMHO Nowe Subaru XV bedzie moglo swobodnie konkurowac z Countrymanem, ktory prezentuje sie ciekawie, ale generalnie ma malo miejsca wewnatrz - w szczegolnosci bagaznik jest maly porownujac to aut o podobnych wymiarach. Evoque, wyglada bardzo agresywnie, i nowoczesnie, takze podejrzewam ze beda sie straszne dobrze sprzedawaly. Seria 1 M - no coz... juz 135i mi sie podobal, wersja M jest jeszcze bardziej agresywna no i wiadomo ze to juz inna jakosc.

 

To tyle z pierwszych wrazen - zobaczymy jak wyszly zdjecia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dodatek cala wystawa Subaru znajdowala sie "w piwnicy"

Jak dobrze pamietam to Subaru zwasze bylo w piwnicy a ja jutro ide poogladac.

 

Byc moze, ale w tym roku wystawa subaru wygladala znacznie mizerniej niz pamietam z lat poprzednich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dziewczynki już się wypłakały? :roll: :mrgreen:

 

 

Lanos STi czy sie to komu podobało czy nie ma wiecej miejsca na lewy łokieć i niżej się siedzi, a kierownica ma w końcu regulację osiową = duża lepsza pozycja za kierownicą i według mnie lepiej się prowadzi niż STI '05

Co poradzicie - nowe wrogiem starego.

Nowy STi też pewnie będzie miał nowe rozwiązania które zapewne wpłyną pozytywnie na prowadzenie - a końcu to jest najważniejsze w Subaru.

 

Nie jeździłem jeszcze samochodem którego nowsza wersja była "gorsza" od starszej - ładniejsza, brzydsza, większa, mniejsza, itp ale na pewno inna in plus.

 

Zwykła Impreza mnie nie i tak interesuje - tylko STi (a tego jeszcze nie zaprezentowali) i takie będę chciał kupić jak wprowadzą downsizing silnika (2,0L zamiast 2,5L w Europie) i będzie miał dobrą skrzynię dwusprzęgłową typu PDK.

 

Na dzień dziejszy Subaru nie ma w ofercie auta które by mnie porwało za serce :cry::(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...