Skocz do zawartości

Wymiary ET felgi oraz tabela zamienników opon - Forek XT


wookie76

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś totalnie jestem zakręcony i nie mogę znaleźć (przekopać się) dopuszczalnego zakresu ET dla mojego Forka , bardzo przydałby mi się również link do szukania zamienników opon w stosunku do serii.

Muszę kupić nowe opony letnie i chciałbym odrobinkę szersze niż seria, do tego komplet felg 17 lub 18.

Będę wdzięczny za pomoc :)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę kupić nowe opony letnie i chciałbym odrobinkę szersze niż seria, do tego komplet felg 17

 

W takiej konfiguracji podobno bardzo dobrze jeździ się na 225/50. Są na forum osoby, które śmigają na takim zestawie i bardzo sobie chwalą. Na pewno działa to ze standardową felgą - ET 48.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info myślałem właśnie o 225/50 a jeszcze tylko jakby ktoś podał mi dokładnie zakresy ET dopuszczalne w forku od.. do...

thx

 

Nikt ci nie poda ... :wink:

... bo et felgi to jedno, a rozmiar opony na feldze to drugi czynnik jaki musisz uwzględnić :idea:

 

http://www.rimsntires.com/specs.jsp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha mój tok myślowy był taki: ustalić jaką felgę mogę kupić (ET) i potem do niej dobrać odpowiednią oponę...rozumiem że różnica pomiedzy 215 a 225 może spowodować że felga z konkretnym ET i węższą opona by weszła a z o jeden stopień szerszą już nie? Dobrze rozumiem czy całościowo popełniam gdzieś błąd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha mój tok myślowy był taki: ustalić jaką felgę mogę kupić (ET) i potem do niej dobrać odpowiednią oponę...rozumiem że różnica pomiedzy 215 a 225 może spowodować że felga z konkretnym ET i węższą opona by weszła a z o jeden stopień szerszą już nie? Dobrze rozumiem czy całościowo popełniam gdzieś błąd :)

dokładnie ... jak wpakujesz 225/50r17 na feldze 7,5x17 i et 55 to masz jak w banku problemy z tylnym amortyzatorem. Rozwiązania są co najmniej dwa:

- inne et felgi

- zastosowanie dystansu

ew inna opona ... itd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...