Skocz do zawartości

Małe tablice rejestracyjne


nita

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego warto zaczekać na to co miał na myśli autor tematu.

Niestety u nas w Polsce nie da się zamówić małych tablic jak np w DE. A wymiar tych kwadratowych jest dla mnie lekko nietrafiony. Widać to po auta z USA gdzie tablice kwadratowe nie mieszczą się we wnękach.

Jeśli autor tematu chce mniejsza tablicę to zostaję ta kwadratowa. Jeśli się nie boisz to zrób sobie naklejkę na zderzaku w kształcie tablicy, a właściwą trzymaj w aucie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam, montowanie kwadratowej z przodu nie jest dozwolone.

pozd

M.

I dobrze Ci się wydaje.

 

Jeśli chcesz małą rejestracje z przodu to jest pewna firma w Polsce wykonująca takie tablice z tym że jest jedno ale. Są one nielegalne.

Musiał byś wozić oryginalną tabliczkę w aucie i w razie kontroli czepliwego policja liczyć na to że pozwoli założyć legalną i pojechać dalej.

 

Innej opcji nie ma.

 

Pozdrawiam

 

-- 6 kwi 2011, o 00:11 --

 

Chyba że postawisz na taki bajer:

 

http://www.joemonster.org/filmy/33480/R ... estracyjna

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam, montowanie kwadratowej z przodu nie jest dozwolone.
I dobrze Ci się wydaje.

Musiał byś wozić oryginalną tabliczkę w aucie i w razie kontroli czepliwego policja liczyć na to że pozwoli założyć legalną i pojechać dalej.

 

dsc3265min.png

 

Jak zakładałem to o tym nie wiedziałem, jeżdżę tak z kwadratową z przodu, miałem kilka kontroli, ale nikt się nigdy do tego nie przyczepił. Najwyraźniej mają to gdzieś. A jak już będą szukać na siłę czegoś za co mogą mi zabrać dowód to wezmą za wydech, brak oświetlenia tablicy albo akurat mi się gaśnica skończy.

 

Wiele osób jeździ też z małymi tablicami ala JDM i też im nic nie robią. Czepiają się tylko jak przednia tablica nie jest na środku tylko np po lewej na zderzaku (jak w alfie) tłumaczą że fotoradary tak nie uwiecznią tablicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kilka razy w Subaru przednią tablicę wykonaną na jakimś tworzywie - plastik, tektura, czy coś takiego. Wyglądają jak normalne, tylko są 3 razy mniejsze. Na pewno właściwą tablicę trzeba będzie wozić ze sobą w bagażniku. Mała ma ta zaletę, że nie przysłania intercoolera. Potrzebuję tylko adres do kogoś, kto zrobi coś takiego.

 

-- Śr kwi 06, 2011 8:41 am --

 

Widziałem kilka razy w Subaru przednią tablicę wykonaną na jakimś tworzywie - plastik, tektura, czy coś takiego. Wyglądają jak normalne, tylko są 3 razy mniejsze. Na pewno właściwą tablicę trzeba będzie wozić ze sobą w bagażniku. Mała ma ta zaletę, że nie przysłania intercoolera. Potrzebuję tylko adres do kogoś, kto zrobi coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiają się tylko jak przednia tablica nie jest na środku tylko np po lewej na zderzaku (jak w alfie) tłumaczą że fotoradary tak nie uwiecznią tablicy.

 

Jak w Evo X. Co sprytniejsi jeszcze ją zaginają (bo płaszczyzna montażowa jest krótka) i w ten sposób fotoradar nie ma szans cyknąć foty :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiają się tylko jak przednia tablica nie jest na środku tylko np po lewej na zderzaku (jak w alfie) tłumaczą że fotoradary tak nie uwiecznią tablicy.

 

Jak w Evo X. Co sprytniejsi jeszcze ją zaginają (bo płaszczyzna montażowa jest krótka) i w ten sposób fotoradar nie ma szans cyknąć foty :twisted:.

 

To "zbierze" z naklejki na szybie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Naklejkę przykleja się pod wycieraczką i jest spokój.

Ale jak z tymi tablicami, gdzie można je zamówić?

 

-- Śr kwi 06, 2011 11:21 am --

 

Niekoniecznie. Naklejkę przykleja się pod wycieraczką i jest spokój.

Ale jak z tymi tablicami, gdzie można je zamówić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że postawisz na taki bajer:

 

http://www.joemonster.org/filmy/33480/R ... estracyjna

 

;)

 

Akurat GTkowy zderzak jest tak fajnie zrobiony, ze można tablicę powiesić we wnęce na zwykłych zawiasach. W czasie jazdy, pod wpływem pędu powietrza będzie złożona 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak z tymi tablicami, gdzie można je zamówić?

 

Na ul Radzymińskiej w Warszawie ostatnio znajomy robił tablice, poszukaj też na allegro, dużo jest tego. Wybierz kto najbliżej Ciebie robi i tyle.

Czas oczekiwania w przypadku Radzymińskiej to next day.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nita, koledzy z forum civica i preludy maja poszperac, dam znac, a moze zamow sobie nalepki jak maja rajdowki, seryjna do kufra i ogien. Poszukaj tez na alledrogo, nalepke do godlika, zrobi na bank

 

Znalazłem i zamówiłem na allegro. Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaję, że gdyby założyc tablicę wykonaną w Niemcach( wymiar jak do Amerykańców), to nie powinno byc problemów podczas kontroli. Przecież ta tablica jest tak samo homologowana w Europie jak każda inna, więc przyczepienie się do tego byłoby czystym szukaniem dziury w całym. Poza tym widziałem już kilku ludzi jak mieli pozakładane tablice SK XXXXX wykonane za Odrą.

Jedyny warunek- przekleic hologramy z dotychczasowych(przy pomocy ściereczek nawilżanych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nita, koledzy z forum civica i preludy maja poszperac, dam znac, a moze zamow sobie nalepki jak maja rajdowki, seryjna do kufra i ogien. Poszukaj tez na alledrogo, nalepke do godlika, zrobi na bank

 

Znalazłem i zamówiłem na allegro. Dzięki za pomoc!

 

podeślij link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaję, że gdyby założyc tablicę wykonaną w Niemcach( wymiar jak do Amerykańców), to nie powinno byc problemów podczas kontroli. Przecież ta tablica jest tak samo homologowana w Europie jak każda inna, więc przyczepienie się do tego byłoby czystym szukaniem dziury w całym. Poza tym widziałem już kilku ludzi jak mieli pozakładane tablice SK XXXXX wykonane za Odrą.

Jedyny warunek- przekleic hologramy z dotychczasowych(przy pomocy ściereczek nawilżanych)

W dokumentach tez mozna nanosic samemu poprawki? Moim zdaniem jak masz przeklejac Hologramy to lepiej jezdzic bez tablicy, jak przeklejisz hologramy to moga Ci nawet wytoczyc proces o podrabianie "dokumentów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nita, koledzy z forum civica i preludy maja poszperac, dam znac, a moze zamow sobie nalepki jak maja rajdowki, seryjna do kufra i ogien. Poszukaj tez na alledrogo, nalepke do godlika, zrobi na bank

 

Znalazłem i zamówiłem na allegro. Dzięki za pomoc!

 

podeślij link

 

http://allegro.pl/tablica-imienna-26-x- ... 77808.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dokumentach tez mozna nanosic samemu poprawki? Moim zdaniem jak masz przeklejac Hologramy to lepiej jezdzic bez tablicy, jak przeklejisz hologramy to moga Ci nawet wytoczyc proces o podrabianie "dokumentów".

 

Ale to tylko z tablicy na tablicę, żeby ręce to miało i nogi. Choc może faktycznie zostac to zinterpretowane jak fałszowanie... Nie wiem, może i macie rację.

Ale zawsze co tablica, to tablica, a nie żaden plastik itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...