Jump to content

przerywanie na pełnym doładowaniu

piacho
 Share

Recommended Posts

Wiem , że tego typu tematów było sporo , ale jakoś żaden nie jest analogiczny z moim przypadkiem.

Po kolei.

Auto gc8 '96 , wymienione świece , wydech decat , czujniki położenia wału i wałka podmienione , paliwo V power racing , turbo pompuje ok , filtr paliwa i powietrza nowe , wydatek paliwa ok (3l na pół minuty przelewem ), wszystko seria (oprócz wydechu)

Przy pełnym wciśnięciu pedału gazu , powyżej 3500 obr/min szarpie z tym , że nie zawsze ,potrafi strzelić w wydech , jest to niezależne od temp. , wilgotności .

Czasami zdarza się ,że obrotomierz spadnie do 0 , ujmę gazu wraca.

Nie wymruguje błędów.

Cewki ?

Może świeca któraś?

Największa zagadka to czemu obrotomierz spada do 0.

piacho, w GC8 masz 1 cewkę i kable. Mi to wygląda na zwarcie w instalacji elektrycznej i ECU głupieje przez chwilę. Miałem coś podobnego kiedyś jak sobie przytrzasnąłem wiązkę od ECU blachą osłaniającą i się przebicie zrobiło na izolacji jednego kabelka - szalało wszystko. Auto niemłode więc awaria elektryki bardzo prawdopodobna.

piacho, w GC8 masz 1 cewkę i kable. Mi to wygląda na zwarcie w instalacji elektrycznej i ECU głupieje przez chwilę. Miałem coś podobnego kiedyś jak sobie przytrzasnąłem wiązkę od ECU blachą osłaniającą i się przebicie zrobiło na izolacji jednego kabelka - szalało wszystko. Auto niemłode więc awaria elektryki bardzo prawdopodobna.

W gc8 my96 są 4 cewki tak jak w turbodziadku.

I wzmacniacz do cewek w esi oznaczony jako a2=ac i z niego wychodzi impuls na zegary.

Pytanie : gdzie on jest?

piacho, a to sorki bo ja miałem GC8 od 97 w górę i tam była cewka i kable.

Objawy jakie podajesz miałem kiedyś jak przez przypadek nie zapiałem do końca wtyczki do wzmacniacza zapłonu, masz go na prawy błotniku sprawdx to w pierwszej kolejności.

Jesli nie pomoże to wyciagnij cewki, sciagnij kapturki osłaniające, zapewne końcówki są popękane. Wymień na sprawne i zaczniemy zdalną diagnostykę dalej :)

Też mi przerywał, co prawda w GC MY99.

Powodem okazały się przewody zapłonowe, choć ASO przy okazji wymieniło też przepływkę, bo kantowała za bardzo (15%) :mrgreen:

Objawy jakie podajesz miałem kiedyś jak przez przypadek nie zapiałem do końca wtyczki do wzmacniacza zapłonu, masz go na prawy błotniku sprawdź to w pierwszej kolejności.

Sprawdzone . Wszystko podpięte , styki nie zielone .

Dzisiaj podokręcałem klemy , punkty masy i ... jakby poprawa idzie ładnie ,ale ... raz się to wydarzyło ( wcześniej praktycznie za każdym kręceniu w obroty).

Dzięki wszystkim za sugestie .

I mam jeszcze pytanie , czy sens jest kłaść dodatkowe masy na silnik - buda , często widziałem takie dodatkowe przewody w autach na wyspach. Może tu jest przyczyna tzw różny potencjał masy.

piacho, dodatkowa masa nigdy nie zaszkodzi, tak jak pisałem wyżej w leciwych autach o elektrykę trzeba szczególnie dbać.

Przy 3500 rpm to chyba za wcześnie na ew. przeładowanie (chociaż jak patrzę na swój wykres, to może i nie za wcześnie...). W każdym razie nie wiąże się ono ze spadkiem obrotomierza do 0.

piacho, może być milion różnych rzeczy - tak jak Ci mówiłem pojedź na jakąś sensowną diagnostykę bo i tak po niepotrzebnej wymianie niezliczonych części prawdopodobnie się na tym skończy tyle że wyjdzie Cię to dużo drożej.