Skocz do zawartości

Dziwny dzwięk z tylnego prawego koła ( tak jak by była guma)


marcinzulek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podczas jazdy słyszę cykliczny dźwięk przypominający złapanego kapcia. Sprawdzałem czy wszystkie śruby są dokręcone i oczywiście nie nie ma z mało powietrza w kole jednak nic z tego. Im szybciej jadę tym częstotliwość głuchego pukanie sie proporcjonalnie się zwiększa...

Proszę o pomoc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łożysko szumi stale (u mnie szumiało cały czas, natężenie się zmieniało), a tu puka cyklicznie szybciej i szybciej. w tym modelu jak są skonstruowane tylne hamulce? klocek i tarcza pewnie odpadają.

marcinzulek, załóż zapas i napisz o zmianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Panowie, mam podobny problem w Forku XT. Dźwięk coś w stylu jakby siatka w oponie padła (takie stukanie razem z obrotem koła), ale opony i felgi są ok. Szczególnie jest to słyszalne przy ok 40km/h później nie jest odczuwalne, przynajmniej ja nie słyszę. Macie jakiś pomysł? Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z czego ten pusty śmiech.

Zaczerpnij wiedzy jak zbudowana jest opona.

 

Powiem Ci szczerze, że od blisko pięciu lat pracuję w branży oponiarskiej,zajmuję się również reklamacjami. Tak więc wiedzę na temat budowy opony posiadam i jeśli sobie życzysz mogę Ci co nieco o tym poopowiadać i podpowiedzieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem sie kiedyś z oponą nalewana od ktorej częściowo odkleił się bieżnik i właśnie podczas jazdy tylko było to słychać tak jakby był flak, jak samochód stał nic nie było widać dopuki sie nie zdjeło koła i obejżało opony dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za szyderę, ale nie wytrzymałem... siatka w oponie, dobrze, że nie sztacheta...
Powiem Ci szczerze, że od blisko pięciu lat pracuję w branży oponiarskiej,zajmuję się również reklamacjami. Tak więc wiedzę na temat budowy opony posiadam i jeśli sobie życzysz mogę Ci co nieco o tym poopowiadać i podpowiedzieć

No to czekamy szczegółów w temacie budowy opon.Jeśli można,to przy użyciu potocznych zwrotów i pojęć. :twisted:

@@koli łożyska i piasty sprawdzałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...