Jump to content

Dziwny dzwięk z tylnego prawego koła ( tak jak by była guma)

marcinzulek
 Share

Recommended Posts

Witam. Podczas jazdy słyszę cykliczny dźwięk przypominający złapanego kapcia. Sprawdzałem czy wszystkie śruby są dokręcone i oczywiście nie nie ma z mało powietrza w kole jednak nic z tego. Im szybciej jadę tym częstotliwość głuchego pukanie sie proporcjonalnie się zwiększa...

Proszę o pomoc....

łożysko szumi stale (u mnie szumiało cały czas, natężenie się zmieniało), a tu puka cyklicznie szybciej i szybciej. w tym modelu jak są skonstruowane tylne hamulce? klocek i tarcza pewnie odpadają.

marcinzulek, załóż zapas i napisz o zmianach.

Może kamyczek / gwóźdź w bieżniku / gumie opony utkwił i stuka miarowo podczas jazdy. Jak miałem Geolandery to miałem to na co dzień (tzn. kamyczek nie gwóźdź).

• 2 years later...

Panowie, mam podobny problem w Forku XT. Dźwięk coś w stylu jakby siatka w oponie padła (takie stukanie razem z obrotem koła), ale opony i felgi są ok. Szczególnie jest to słyszalne przy ok 40km/h później nie jest odczuwalne, przynajmniej ja nie słyszę. Macie jakiś pomysł? Pzdr

Nie wiem z czego ten pusty śmiech.

Zaczerpnij wiedzy jak zbudowana jest opona.

Powiem Ci szczerze, że od blisko pięciu lat pracuję w branży oponiarskiej,zajmuję się również reklamacjami. Tak więc wiedzę na temat budowy opony posiadam i jeśli sobie życzysz mogę Ci co nieco o tym poopowiadać i podpowiedzieć ;)

Spotkałem sie kiedyś z oponą nalewana od ktorej częściowo odkleił się bieżnik i właśnie podczas jazdy tylko było to słychać tak jakby był flak, jak samochód stał nic nie było widać dopuki sie nie zdjeło koła i obejżało opony dokładnie.

Sorry za szyderę, ale nie wytrzymałem... siatka w oponie, dobrze, że nie sztacheta...
Powiem Ci szczerze, że od blisko pięciu lat pracuję w branży oponiarskiej,zajmuję się również reklamacjami. Tak więc wiedzę na temat budowy opony posiadam i jeśli sobie życzysz mogę Ci co nieco o tym poopowiadać i podpowiedzieć

No to czekamy szczegółów w temacie budowy opon.Jeśli można,to przy użyciu potocznych zwrotów i pojęć. :twisted:

@@koli łożyska i piasty sprawdzałeś?