Jump to content

Problem z hamulcem nożnym

JunioreX
 Share

Recommended Posts

Witam , mam problem taki że po wymianie tarcz przednich i płynu ham, mam miękki pedał hamulca , wcześniej nie wiem czy był twardszy ale może trochę.Układ podczas wymiany tarcz raczej się nie zapowietrzył bo w zbiorniczku był płyn kontrolowany cały czas.Nie ma żadnych wycieków przy zaciskach.nawet po tzw. podpompowaniu hamulca stopniowo staje się coraz bardziej miękki.Podejrzewam , że pompa hamulcowa puszcza płyn i takie są rezultaty .Proszę o info czy ktoś miał podobne objawy i co zrobił ?

Wstępnie rozglądałem się po ASO z reperturką pompy ,ale nigdzie nie ma .

Na zamówienie , ale nie wiadomo na kiedy bo są opóźnienia przez trzęsienie w Japonii.Czy Pompa z servem podejdzie od anglika?

Moja wersja to WRX 06" MY 230 km

Co do pompy to jeśli była by walnięta to pedał powinien wpadać w podłogę, a po poście wnioskuję że tak się nie dzieje. Na wszelki wypadek spróbował bym odpowietrzyć układ jako że wymieniałeś płyn hamulcowy ;)

JunioreX, na razie nic nie rób.Powymianie klocki muszą się dotrzeć( często jest miękko pod pedałem).Potem odpowietrz dodatkowo, no chyba żepedał "rośnie".

Bez ABS odpowietrzasz od koła najdalszego od pompy.

Z ABScałkiem inaczej: prawy przód,lewy tył,lewy przód, prawy tył.

pozd.

JunioreX, tak jak mówi respect - klocki muszą się dotrzeć. Polataj trochę z takim stanem i unikaj mocnego hamowania (tzn jak trzeba to hamuj :P ale zwiększ dystans do innych aut aby móc delikatniej się zatrzymać w razie "w"). Klocki dotrą się mniej więcej po 100km i wtedy ocenisz czy coś jest dalej nie tak czy wróciło do normy.