Jump to content

Problem z hamulcem nożnym


JunioreX

Recommended Posts

Witam , mam problem taki że po wymianie tarcz przednich i płynu ham, mam miękki pedał hamulca , wcześniej nie wiem czy był twardszy ale może trochę.Układ podczas wymiany tarcz raczej się nie zapowietrzył bo w zbiorniczku był płyn kontrolowany cały czas.Nie ma żadnych wycieków przy zaciskach.nawet po tzw. podpompowaniu hamulca stopniowo staje się coraz bardziej miękki.Podejrzewam , że pompa hamulcowa puszcza płyn i takie są rezultaty .Proszę o info czy ktoś miał podobne objawy i co zrobił ?

Wstępnie rozglądałem się po ASO z reperturką pompy ,ale nigdzie nie ma .

Na zamówienie , ale nie wiadomo na kiedy bo są opóźnienia przez trzęsienie w Japonii.Czy Pompa z servem podejdzie od anglika?

Moja wersja to WRX 06" MY 230 km

Link to comment
Share on other sites

Co do pompy to jeśli była by walnięta to pedał powinien wpadać w podłogę, a po poście wnioskuję że tak się nie dzieje. Na wszelki wypadek spróbował bym odpowietrzyć układ jako że wymieniałeś płyn hamulcowy ;)

Link to comment
Share on other sites

JunioreX, na razie nic nie rób.Powymianie klocki muszą się dotrzeć( często jest miękko pod pedałem).Potem odpowietrz dodatkowo, no chyba żepedał "rośnie".

Bez ABS odpowietrzasz od koła najdalszego od pompy.

Z ABScałkiem inaczej: prawy przód,lewy tył,lewy przód, prawy tył.

pozd.

Link to comment
Share on other sites

JunioreX, tak jak mówi respect - klocki muszą się dotrzeć. Polataj trochę z takim stanem i unikaj mocnego hamowania (tzn jak trzeba to hamuj :P ale zwiększ dystans do innych aut aby móc delikatniej się zatrzymać w razie "w"). Klocki dotrą się mniej więcej po 100km i wtedy ocenisz czy coś jest dalej nie tak czy wróciło do normy.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...