Skocz do zawartości

Problem z hamulcem nożnym


JunioreX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam problem taki że po wymianie tarcz przednich i płynu ham, mam miękki pedał hamulca , wcześniej nie wiem czy był twardszy ale może trochę.Układ podczas wymiany tarcz raczej się nie zapowietrzył bo w zbiorniczku był płyn kontrolowany cały czas.Nie ma żadnych wycieków przy zaciskach.nawet po tzw. podpompowaniu hamulca stopniowo staje się coraz bardziej miękki.Podejrzewam , że pompa hamulcowa puszcza płyn i takie są rezultaty .Proszę o info czy ktoś miał podobne objawy i co zrobił ?

Wstępnie rozglądałem się po ASO z reperturką pompy ,ale nigdzie nie ma .

Na zamówienie , ale nie wiadomo na kiedy bo są opóźnienia przez trzęsienie w Japonii.Czy Pompa z servem podejdzie od anglika?

Moja wersja to WRX 06" MY 230 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JunioreX, na razie nic nie rób.Powymianie klocki muszą się dotrzeć( często jest miękko pod pedałem).Potem odpowietrz dodatkowo, no chyba żepedał "rośnie".

Bez ABS odpowietrzasz od koła najdalszego od pompy.

Z ABScałkiem inaczej: prawy przód,lewy tył,lewy przód, prawy tył.

pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JunioreX, tak jak mówi respect - klocki muszą się dotrzeć. Polataj trochę z takim stanem i unikaj mocnego hamowania (tzn jak trzeba to hamuj :P ale zwiększ dystans do innych aut aby móc delikatniej się zatrzymać w razie "w"). Klocki dotrą się mniej więcej po 100km i wtedy ocenisz czy coś jest dalej nie tak czy wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...