Skocz do zawartości

[WRX] Wymiana wisko


Galileon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niestety w moim WRX padła wiskoza 2004 US... objawia się to stukami przy rozgrzanym aucie przy ruszaniu jest takie uderzenie jakby na wał napędowy a najbardziej czuć przy skręcaniu objaw taki jakby pół-osie wypadały ze skrzyni.. zakupiłem używkę od forumowicza z rocznika 2006 ( mam nadzieję, że podejdzie ) i teraz pytanie do Was gdyż jutro mam zamiar jechać do kumpla i postarać się wymienić to wisko własnym sumptem czy mam się czego obawiać? Będę musiał wyciągać skrzynię z auta czy da rade odkręcić tylko te dupkę? Czy w tylnym dyfrze też jest wiskoza i czy może być tak, ze to ona padła a nie ta w skrzynii? Za wszelkie rady będę bardzo dźwięczny bo powoli wpadam w depresje przez to auto :|

 

-- 6 kwi 2011, o 19:07 --

 

Witam,

Dzisiaj wymieniłem wisko, niestety trzeba wykręcić całą 'dupkę' skrzyni razem z wałkami. Samo wisco wychodzi bez problemu, problem pojawił się przy wybieraku do biegów co się okazuje to należy ustawić na 3ce skrzynie tak aby prowadnice zablokowały zabierak po bokach z przodu i z tyłu wtedy bez problemu wejdzie tak jak powinno mi dopiero po godzinie się udało bo wcześniej próbowałem założyć na luzie... Ale na szczęście wszystko się zakończyło sukcesem i mimo używanej wisko samochód pracuje jak laleczka, nie szarpie co dziwne ustąpił również objaw szarpania na zimnym silniku przy ruszaniu i prostych kołach, nie łączyłem tego z wisko a podejrzenia padły na poduszki na szczęście już wszystko gicio.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustąpił również objaw szarpania na zimnym silniku przy ruszaniu i prostych kołach,

Galileon, no to by wskazywało faktycznie na poduszki ,czy inne luzy.Jesli ruszałeś poduszki,zawieszenie skrzyni to po skręceniu może właśnie to poprawiłeś?jest tam taka kość -mogła stukać.

Próbowałeś jeździć powoli skręcając na równym?

(Nie wyrzucaj starego visko-może się przydać do jakichś porównań)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...