Skocz do zawartości

Spalone sprzęgło?


tomasz2005

Rekomendowane odpowiedzi

Podkleję się pod temat... Dwa dni temu odebrałem furę i po rozgrzaniu skrzyni jedynka i dwójka ciężko wchodzily... ale specjalnie się tym nie przejąłem, tak więc pojechałem dzisiaj na cargo i strzał ze sprzęgła spod świateł, jedynka do odcinki, sprzęgło, zgrzyt... i dwójki nie dało.się już wbić więc wbiłem tròjkę następnie okazało się że nie mogę zredukować ... ani jedynka, ani dwòjka nie wchodzą... wróciłem na chatę na trójce... co to może być? Synchronizatory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba popsułeś skrzynie :/ Nie są za mocne w klasyku,
To dwa biegi by nie wchodziły?

Raczej nie skrzynia tylko tylko ciegna lub poprostu poduszki.

Aczkolwiek moze byc lozysko, ktore pewnie sie da wymieniec bez rozpalawiania skrzyni.

Trojka i dwojka sa chyba na jednym walku. Mialem taki sam efect w nissanie sunny i rozebralem skszynie ale nie bylo to konieczne.

 

Insza inszosc ze pogubilem kulki od wodzikow i musialem wymontowac po raz drugi i rozpolawiac :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to ja też się podłącze do tematu sprzęgła

a mianowicie u mnie w STI my06 przy dodawaniu gazu auto się wkręca w obroty a nie jedzie i czuć smród czy to już jego koniec sprzęgła, auto ma przejechane około 40 km ?

 

-- 13 kwi 2011, o 10:34 --

 

Jeśli to sprzęgło to jakie polecacie autko ma około 480-490 Nm (do tej pory na serii po strojeniu dużo nie przejechało)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podłączę i zapytam...

 

Wczoraj aby zdążyć przed nadjeżdżającymi samochodami, przegazowałem z leksza i strzeliłem ze sprzęgła.

Niestety odczułem lekki dyskomfort ze względu na fakt, że auto zamiast (jak to onegdaj miało w zwyczaju) wystrzelić jak z procy to zaczęło wyć i nie jechać.

W sensie straaasznie się ślizgało sprzęgło.

Przy normalnej jeździe przyspiesza elegancko, biegi też wchodzą jak trzeba.

 

Wiem już, że jak zmieniać to na seryjne.

 

A pytanie moje: czy mus już zmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypaliłeś tarczę, jak reaguje dziś? przypalenie i momentowe ślizganie nei oznacza konieczności natychmiastowej wymiany, aczkolwiek dla sprzęgła zdrowe to nie było....

 

 

jesli dziś jest ok... póki co luzuj...

 

Przy normalnym (spokojnym) ruszaniu jest wszystko ok. Przy strzale ze sprzegla slizga sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W osce zwlaszcza niezaszperowanej to skonczy sie poslizgiem kol.

A w AWD poslizgiem sprzegla.

No niestety prawda.

Ale czy to znaczy, że nie moge sobie czasem "zrywać" spod świateł?

Jak umiejętnie startować w AWD?

 

Eeeeeee tam u mnie pali kapcia czterema (fakt, że opony mam marne )

Na mokrym na zimówkach miałem tak samo :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwośc(wyrównac prędkości), ale w tamtym aucie przy tej precyzji oplowskiej skrzyni było to cholernie trudne.

Nie przesadzaj kiedys wracalem z Pragi Oplem Astra F i w Nowy Rok urwala mi sie linka sprzegla 400 km od domu :D jechalem bez linki 250 km po czym koles w jednym sklepie sie zlitowal i mi sprzedal bo sklep byl kolo domu. ;p Pod koniec tej jazdy nawet biegi juz nie zgrzytaly :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Przy zimnym sprzęgle (po długim postoju) miałem może ze trzy razy na przestrzeni 4 miesięcy przypadek lekkich wibracji na pedale w czasie puszczania, które po kilku wysprzęgleniach (rozumiem, że chyba po rozgrzaniu...) znikały i przez np kolejny miesiąc się nie pojawiały. Tarcza była regenerowana przez poprzedniego właściciela, ale jest prawie jak nowa, biegi wchodzą idealnie, skleja płynnie... :roll: Czy to może być problem z łożyskiem?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...