Skocz do zawartości

6 skrzynia STI i Brak 1, 3 i 5


Kical

Rekomendowane odpowiedzi

skorzystam z tematu - ta sama skrzynia, przy mega szybkiej zmianie: podczas załączania 3 biegu rzadko ale zgrzytnie, czasem odbije - "nie wejdzie". Co zużywało się Wam w pierwszej kolejności, synchronizator, przesuwka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skorzystam z tematu - ta sama skrzynia, przy mega szybkiej zmianie: podczas załączania 3 biegu rzadko ale zgrzytnie, czasem odbije - "nie wejdzie". Co zużywało się Wam w pierwszej kolejności, synchronizator, przesuwka?

Jaki masz olej, bo 6MT jest wrażliwa nawet nie tyle na klasę lepkości, a co na pewne niuanse między producentami. Gdzieś na forum był temat, że komuś po wymianie na Castrola (odpowiednia lepkość) pojawił sie problem ze zgrzytaniem, a po powrocie na dedykowany Shell było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz olej, bo 6MT jest wrażliwa nawet nie tyle na klasę lepkości, a co na pewne niuanse między producentami. Gdzieś na forum był temat, że komuś po wymianie na Castrola (odpowiednia lepkość) pojawił sie problem ze zgrzytaniem, a po powrocie na dedykowany Shell było ok.

 

Ja, gdy zalałem 6MT gęstszym olejem - akurat Motulem (po dziwnym zachowaniu DCCD, sugerującym, że "seryjny" olej się "gotuje") miałem takie przypadłości z trójką. Pisałem o tym na forum, choć nie wiem, czy chodzi Ci o ten wątek :). Odeszło jak ręką odjął po wymianie powrotnej oleju na "seryjny". Było to dwa lata temu. Dziś samochód i skrzynia mają ponad pięć lat, od niedawna samochód ma ponad 420KM / 550Nm i owa seryjna skrzynia, którą spisywałem już dwa lata temu na straty, działa super precyzyjnie i nic się z nią - odpukać - nie dzieje. Pewnie prędzej, czy później klęknie, bo trochę za dużo czasu minęło i mocy przybyło, ale na razie jest (odpukać!) tip-top.

 

Coś z lewarkiem zmiany biegów jest nie tak

 

Poduszka, wybierak????

 

Cholera wie - życzę, żeby to był drobiazg, typu poduszka, czy coś z wybierakiem, ale może to być coś z wałkiem na którym są te biegi... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...