Skocz do zawartości

Silnik 2.0 165 KM (121 kW) (rok produkcji 2005)


Pools

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przymierzam się do kupna Legacy z silnikiem 2.0 165 KM (121 kW). Na stronie "http://en.wikipedia.org/wiki/Subaru_EJ_engine" nie mogę namierzyć symbolu owej jednostki. Możecie pomóc ? Bardzo bym był wdzięczny za jakieś dodatkowe uwagi na temat tego silnika (z przebiegiem 150 k). Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?

 

Pozdrawiam

Pools

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem, to też szukałem informacji na temat tego silnika. Znalazłem coś takiego:

EJ204D (121 kW) (2.0 b4)

1994 cm³

121 (165 PS) @ 6800

187 Nm @ 3200 (~ 138 ft/lb)

(za http://en.subaruclub.cz/engine_detail.php?id=70)

 

Tak, jak napisał Azmadan, http://www.subaru-piter.ru/_pages/subaru/index.php mówi, że to silnik o oznaczeniu 204.

Dodatkowo zauważyłem, że ta wersja silnikowa często wymieniana jest jako "2.0 Turbo R", mimo że jest to NA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po facelifcie, LEGACY MY'06 silnik 2.0 stał się silnikiem DOHC, spełniający normę EURO4. Zmiana układu rozrządu, umożliwiała zastosowanie zmiennych faz rozrządu AVCS, który umożliwił uzyskanie większego, bardziej płaskiego momentu obrotowego a także podwyższenie mocy w stosunku do modeli przed liftowych stąd różnica SOHC 137KM a DOHC 165KM. Bolączką tego silnika jest znany problem zamualnia w zakresie 2-3 tys obr. Jednym ze sposobów poprawy tego schorzenia jest nowy soft. Auto z takim silnikiem droższe jest w eksploatacji gdy chcesz założyć LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że to mój pierwszy post na tym forum, witam wszystkich fanów marki.

 

Noszę się z zakupem legacy właśnie z tym silnikiem 2.0 165ps i tez byłbym wdzięczny za opinie o nim. Auto, które mam na oku jeździło głównie po mieście. Czy ów fakt ma znaczenie dla zużycia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez chwilę Legacy Kombi, MY 07, 2.0, 165 KM ze skrzynią AT... spalanie w mieście w zależności od stylu jazdy 9,6 - 10,5 bardziej dynamiznie 11,8 - 13,2

 

W trasie do 130 km/h 8 l/100 km

 

Mam w swojej ofercie Legacy kombi MY 08 ze skrzynią AT w wersji Celebration ok 100000 km przebiegu, stan idealny, kolor czarny, oraz MY 07 przed liftem, czarny, skrzynia manualna, kombi z przebiegiem 30 kkm. Więcej info --> PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Samochód jest z końcówki 2005 roku (kupiony w kwietniu 2006). Jutro idzie na warsztat, coby jakieś ewentualne niespodzianki wyeliminować.

Pozdrawiam

Pools

 

-- Wt kwi 05, 2011 5:47 pm --

 

No i niestety, Legacy praktycznie cały lakierowany i to dość niefachowo. Szukam dalej :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...