Jump to content

Pakowanie Subaru w podróż

yarro

Recommended Posts

Jak sądzicie czy do subaru forester można spakować czteroosobową rodzinę na dwutygodniową letnią podróż. Jeszcze nie kupiłem forka ale oglądając je to odnoszę wrażenie że będzie z tym problem. Z reguły podróżujemy właśnie samochodem po europie, rodzina mi się powiększy już w lipcu a mnie naszło na zmianę samochodu. Jakie są wasze doświadczenia w tej kwestii? :D

Moim zdaniem bez boksa na dachu jest to niewykonalne. Bagażnik jednak nie powala, ma co prawda w miarę regularne kształty, ale jest płytki. Pewnym rozwiązaniem jest też kratka i możliwość pakowania po dach, ale to nie zawsze jest wygodne w podróży przy szukaniu rzeczy :wink:

Choć oczywiście wszystko zależy ile rzeczy potrzebujecie przez te dwa tygodnie, bo jak pamiętam studenckie czasy to we czwórkę na ponad 3 tygodnie do Opla Corsy się zapakowaliśmy :mrgreen: , ale zakładam, że jednak rodzina to nie to samo :wink:

doświadczenia mam takie, że na 3-tygodniową letnią podróż (ale w zimne rejony, więc braliśmy też sporo grubych ciuchów) w 5 osób zmieściliśmy się do zestawu forek III + box dachowy. W boxie wylądowały lekkie, ale objętościowo duże rzeczy - namioty, materace, śpiwory, poduchy, koce. Plecaki i torby (z ciuchami), sprzęt biwakowy (kuchenka gazowa, talerze itp.) oraz codzienne zakupy spożywcze upychaliśmy w bagażniku. Sięgało to wszystko tak do połowy okien.

ja do swojego forka II zakakowalem sie w czworke na 2 tygodnie do chorwacji.

pod sam dach ze gazety bym nie wlozym ale dalem rade.

na narty w w czworke to bez boksu sie nie obylo niestety a kufer i tak zapakowany po sam dach.

kazdy ma inne doswiadczenia, inne potrzeby i raczej nie ma szans odpowiedziec na to pytanie.

z naszego doswiadczenia wynika, ze:

- w legacy sedan'08 w 4 osoby (2 dorosych + 12lat + 6miesiecy) na 3 tygodnie pod namiot z calym tym majdanem co do tego jest potrzebny. weszlismy z lekkim upchnieciem, razem z wozkiem do srodka bez zadnego boxa na dachu. przejechalismy tak pare tysiecy km po europie i bylo bardzo sympatycznie.

- w impreze GT kombi w 4 osoby dorosle na 10 dni pod namiot do Francji weszlismy bez problemu. a w 2 osoby miescilismy sie zawsze w bagaznik.

ale prawda jest taka, ze jestesmy "zdyscyplinowani" jesli chodzi o to co bierzemy. a bagazniki w w/w samochodach sa male przy tym co oferuje mazda 6 kombi.

pozdrawiamy Kasia i Mis

ps MKUR, bez nart to wiele zmienia, jak sie domysla tez bez butow. wsadz 3/4 pary butow narciarskich do bagaznika i miejsca nie ma.

Nie sposób się nie zgodzić z

kazdy ma inne doswiadczenia, inne potrzeby

dlatego nie da się odpowiedzieć jednoznacznie. Wielkie znaczenie mają umiejętności pakującego (to bardzo ważne!) i właściwe porozkładanie rzeczy. Dużym ułatwieniem jest

kratka i możliwość pakowania po dach, ale to nie zawsze jest wygodne w podróży przy szukaniu rzeczy

Mnie udawało si spakować do GF'a w Bieszczady cztery osoby na 10 dni* w taki sposób, że w środku były jedynie dwie karimaty, jako podłokietnik na tylnej kanapie. Miałem kratkę, więc ładowałem po dach, ale również LPG, więc w bagażniku mieściło się również koło zapasowe (dojazdówka).

*Dwa namioty (ale zgrabne), kuchenki (2), śpiwory, kijki, ciuchy (w sumie cztery plecaki) itp. plus skrzyneczka z narzędziami 8)

w 2 osoby miescilismy sie zawsze w bagaznik

Co kto lubi :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Z przemyślanym bagażem i metodycznym pakowaniem powinno być OK :)

bez nart to wiele zmienia, jak sie domysla tez bez butow. wsadz 3/4 pary butow narciarskich do bagaznika i miejsca nie ma

z dwiema parami butów narciarskich i masą innych bambetli

jak dla mnie, wbrew stereotypom, impreza to po prostu kompakt

podobny w zakresie ładowalności do wielu innych

z wyjątkiem może focusa i octavii :mrgreen:

Dzięki za wypowiedzi zostałem przekonany :D trzeba kupić kratkę i ładować w górę. Co prawda powoduje to trochę stresu gdy bagaż widać przez okna ale trudno, przyciemnimy szyby i będzie mniej widoczny. :mrgreen:

ja imprezą w kombi byłem z czteroosobową rodziną na Korsyce - bywało, że żona z dziećmi siedziała z tyłu :) W następnym roku przejazd do frankfurtu w tym samym składzie.

Zawsze można pojechać kabrio a bagaże wysłać kurierem ... :)

Jechałem forkiem raz jako pasażer na tydzień w Alpy. Bez boksu nie dalibyśmy rady, a boks był wypełniony po brzegi - nie tylko sprzętem. Dlatego po odliczeniu sprzętu narciarskiego sądzę, że da się zapakować rodzinę na dwutygodniowy letni wyjazd i choć nie będzie luzu, to bagaż też nie będzie leżał nikomu na głowie.

Wszystko jednak zależy od tego, jak dużo bierzesz rzeczy - ostatnio lecąc do Mediolanu (celem późniejszego udania się w Dolomity) widziałem ludzi, którzy na tydzień jechali z nartami i torbą wielkości tej, którą ja normalnie biorę na siłownię :twisted:. Czyli niezależnie od pory roku i charakteru wyjazdu, są tacy, którzy majtek zmieniać nie muszą, a na drugim biegunie tacy, którym i własny jumbo jet to będzie za mało :).

• 3 weeks later...

Tribeca 2008

Rodzina 45+43+19+17+7 na 4 tygodnie. Bagaznik po dach + dwa boksy na dachu.

Namiot 7Os, gaz, kuchenka, jedzenie, cienkie ciuchy, grube ciuchy, płetwy, szmery, bajery, wafle, kafle i dzikie węże :mrgreen:

Generalnie, gdyby nie drugi box dachowy to byłoby na dość mocnym upychu.

Trasa Wro→Budapeszt→Trogir→Wiedeń→Wro