Skocz do zawartości

Większe felgi


Bezul555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam....i publikuję swój pierwszy post.

 

Obecnie posiadam drugie w mej karierze Subaru - Impreza Kombi 1,8 GL. Jest to auto z roku 1994 i fabrycznie są w nim zamontowane felgi 14 cali a opony mają wyskość 70 (R70). Czy są jakieś przeciwskazania aby np. na lato zamontować felgi 15 calowe (aluminiowe)?? Nie mam zamiaru tuningować tego auta, bo jedyny tuning jaki uznaję dla Subaru to modyfikacje firmowane przez STI. Wcześniej miałem model Legacy Kombi SuperSation a teraz mam Impreze i kompletnie nie wiem czego mam sie spodziewać. CZy jakieś sugestie mógłbym uzyskać od bardziej doświadczonych??

 

Byłbym zapomniał...to wersja z automatyczną skrzynią biegów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Offset jaki tam jest odbiega nieco od tego subarowego z tego co pamiętam. Nie wiem na ile jest to istotne.

 

Chyba nie na tyle, zeby przeszkadzalo.

Mialem w GT-ku kilka zestawow, tylko ze 5/100 mialy z tego co pamietam tylko VW z silnikiem V6 lub GTI. I generalnie pasowaly.

Tak było kiedy wychodziły Golfy 3.

Później wszystkie Golfy 4 i 5 a także Bora i Audi A3 bez względu na silnik miały juz 5x100 + niektóre Seaty i Skody.

 

Różnica jest w średnicy piasty, grupa VW to 57mm a Subaru 56,1 mm.

I jak wiadomo ciężko zrobic odpowiedni pierścień centrujący na cały otwór ponieważ grubość ścianki musiała by wynosić 0,4 mm.

Trzeba zrobic ten pierścień tylko na ścięcie otworu w feldze.

Dotyczy to tylko alusów bo ze stalówkami bida żeby coś kombinować.

Jedynie jak jest mniejszy otwór to można go roztaczać .

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na lato w moim legacy 15" srednica, 7" szerokosc felgi, ET48 opona 205/60/15 i jest ok, nic nie obciera , wiec polecam raczej ET48 :) ale to tez zalezy od szerokości felgi.

 

Subarowskie felgi 6,5" x 15" mają ET48 :) - tak mi się ze strony sklepu SIP przypomina. Ogólnie to ja bym szukał czegoś w zakresie ET 48 - 55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Offset jaki tam jest odbiega nieco od tego subarowego z tego co pamiętam. Nie wiem na ile jest to istotne.

 

Chyba nie na tyle, zeby przeszkadzalo.

Mialem w GT-ku kilka zestawow, tylko ze 5/100 mialy z tego co pamietam tylko VW z silnikiem V6 lub GTI. I generalnie pasowaly.

 

A jakich uzywales nakretek jak zakladales felgi VW???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...